Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

91maniek

Użytkownik
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Początkujący

Recent Profile Visitors

77 profile views
 1. Będzie jedna wersja Panoramy, czy coś wskakuje w miejsce Burgundu?
 2. Szkoda, że "zwykły" Formmester i Panorama nie wchodzą w podobnym czasie. Bo chyba na Panorame na wiosne to nie ma co sobie ostrzyć zębów. Raczej dwa niemal identyczne zegarki (bo celuje w burgund) nie są mi potrzebne, ale z drugiej strony fajnie byłoby porównać smaczki i wybrać coś dla siebie. W tego typu projektach to przynajmniej dla mnie właśnie te małe detale robią całą robotę. Ciężka rozkmina się szykuje. Panorama zdaje się będzie minimalnie mniejsza. Dobrze pamiętam?
 3. Gdzieś widziałem info o jednowskazówkowcu, że styczeń/luty jest realny. Architekt to "daleka" perspektywa, Fommeister jeszcze dalsza.
 4. Jest już jakiś przybliżony termin realizacji czarnego Architekta i Panoramy? Wiosna?
 5. Pytanie odnośnie szkiełka. Tarcza ma mieć większy "obszar widoczny", co mi sugeruje, że fizycznie będzie rozmiarowo taką sama. Zaokreglone szkiełko Architekta I zabiera wizualnie tak z 1mm z każdej strony i w sumie zmiana szkiełka powiększy optycznie tarczę. Dobrze to rozumiem? Bo jesli szkielka beda zamienne to zamówiłbym sobie takie szkiełko do Architekta I (czy wymianę dogadamy z VC czy załatwię sobie jakiegoś zegarmistrza to już mi jedno).
 6. Pytanie jak będzie wyglądała koperta Panoramy i co na to QV. Zastanawiam się też nad tym czy koperta Architekta nie byłaby odpowiedniejszym kandydatem.
 7. Brak logo to coś, co przynajmniej moim zdaniem mocno definiuje Formmeistera. Z logiem to już niemal FF bez chrono i z innymi indeksami (tym bardziej, że FF występuje w podobnych kolorach). Wiem, że masa drobnych smaczków będzie inna, ale dwa zegarki w podobnych kolorach różniące się detalami i o podobnym stylu/zastosowaniu nie ma sensu trzymać w pudełku. Powtorze moje pytanie - jakie tam będzie szkło? Chodzi mi o kształt. Widze potencjał na kremową tarcze i pójście w stronę vintage. Junkersy Bauhaus czy Bambino w takiej kolorystyce są bardzo ładne, a prezentują różny styl jeśli chodzi o detale - Junkers mocno bauhausowy, a na Bambino sporo się dzieje. Widelki, gdzie moznaby się pobawić jak widać spore. Ale to jeśli już to pomysł na kolejny wypust.
 8. No to widocznie cos zle zrozumialem. Z reszta temat ile ich jest, ile sie sprzedalo i ile zostalo to nie moja sprawa. Nie wnikam temat, bo to sprawa producenta
 9. A ja sam nie wiem, co do końca myślę. Chcialbym Formmeistera, a osobiscie na polowania na ogłoszenia po prostu nie mam chęci i przede wszystkim czasu. Liczylem trochę bardziej na biały lub czarny z wywaloną rezerwą chodu (jeśli jest "upierdliwa serwisowo" to spoko - mnie prawdę mówiąc ani nie ziębi, ani nie grzeje). Poczekam na zdjęcia prototypów - 2 z 5 moich VC nie miałem zamiaru kupować - do momentu pojawienia się zdjęć i od tego czasu podchodzę do renderow z dużą rezerwą, tym bardziej, że o ile rozumiem koncepcję, to cały efekt ma robić wykończenie tarczy, a tego na renderze pokazać się do końca nie da. Kolor... liczyłem na biały. Obecnie mam niebieskiego FF i nie wiem czy jest sens posiadania tak podobnych zegarków. Bialego mam Archiekta, ale tutaj już jest wyraźną różnica koncepcji. Czarny też by mi podszedł (czy nawet szary), ale tutaj robienie konkurencji Architektowi 3 to faktycznie może być średni pomysł. Rozmiar - obecnie mam Junkersa z 40 mm i jest ok. Jesli chodzi o rozmiar koperty jestem za, ale mamy tutaj następny milimetr (jak nie więcej) z każdej strony na lunetę, a to z kolei zmniejszy tarcze. Nie wiem w jakiej fazie jest projekt koperty, ale zastanowiłbym się nad wciśnięciem większej tarczy kosztem szerokości lunety. Szklo - dla mnie największa niewiadoma, a w tego typu projektach kluczową. Jaki kształt? Poki co jestem na tak, ale budżet nie jest z gumy. Albo nowy Formmeister, albo Architekt 3. Sie zobaczy Dziwi mnie natomiast to, że FF red grapę się tak słabo sprzedaje. Cos czułem, że 200 sztuk to za dużo, ale że aż tak? 😮
 10. Czemu? Zawsze bylo info na stronie VC odnosnie ilosci pozostalych egzemplarzy (chyba, ze byla ich "bezpieczna ilosc") Na nowej stronie takiego info nie ma, ale w przypadku S15 dostalem odpowiedz na PW przez FP. Nie widze powodow dla ktorych w przypadku Kllingerta mialoby nie byc podobnie.
 11. Czy ja wiem czy za duży? Ja mam dość mały nadgarstek, a i jestem mega przewrażliwiony na punkcie budzików na ręce. Jest ok. Z takich pozytywów to: -bransa robi robote. Przekonałem się, że wygodna bransa to niekoniecznie oksymoron -luma. Nigdy na nią nie zwracałem uwagi w żadnym zegarku. Tutaj jest jednak efekt wow -kolorki brązowego mega ze sobą współgrają. Dobrze, że Marcin uległ i pozostał przy brązowym bezelu. Super dopełnia całość i bez niego nie byłoby tego czegoś Chyba pierwszy raz w życiu mam ulubiony zegarek
 12. Ja tam jak zobaczyłem zdjęcia to pikawa jeszcze szybciej zabiła. A ja tym czasem nie wytrzymuje i lecę się urwać na chwilę z pracy do paczkomatu. Może szef nie zauważy
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.