Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wrngwtch

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Początkujący

Recent Profile Visitors

56 profile views
 1. Również uważam, że zaprezentowane paski mają swój urok, powiedzmy industrialny, a te minimalnie nierówne otwory właśnie im go dodają. Ale rozumiem do czego dążysz.
 2. Tak, to ten. Co do sensu zakupu zegarka tej firmy, stosunek ceny do jakości jest w mojej opinii co najmniej przyzwoity.
 3. Na początku bieżącego roku kupiłem z ciekawości dla ojca i dla siebie dwa egzemplarze najtańszego automatu tej firmy, z małą tarczą 24-godzinną, tarczą dzień-noc oraz otworem ukazującym pracę mechanizmu. Z tego co pamiętam kosztował 19,99 dolarów za egzemplarz na pasku lub 26,99 dolarów - na bransolecie. Obecnie jego cena jest podobna. Nie znam nawet numeru lub nazwy modelu, ale łatwo znajdziesz lub nawet już kojarzysz. Do tej pory oba chodzą poprawnie i nie widać na nich niepożądanych śladów użytkowania, choć oczywiście były noszone na przemian z wieloma innymi zegarkami, a także ogólnie rzadziej, z powodu pandemii. W mojej opinii, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich cenę, nie można opisanym egzemplarzom nic zarzucić.
 4. Te allegrowe, a w zasadzie aliexpressowe pudełka nie nadają się dla zegarków większych niż 3,5 cm średnicy - wypełnienia są zarówno wąskie (nieco ponad 4 cm), jak i płytkie (niecałe 4 cm). Z tego powodu mi się współczesne zegarki w nich obijały i obecnie używam ich tylko do vintage'ów. W dodatku te wypełnienia są kartonowe (oklejone jedynie tkaniną i milimetrową warstwą gąbki), a z tego powodu dość sztywne, zatem jeśli nie masz nadgarstka o obwodzie ok. 20 cm (bo tyle one mają), to dobrze będą na nich leżały tylko zegarki na paskach. Ze swojej strony sugeruję wybór pudełka na zegarki, które jest wyposażone w wypełniacz przegródki w postaci poduszki - zegarki dużo lepiej na nich leżą, a często dają możliwość uzupełnienia lub zmniejszenia ilości wypełnienia.
 5. W mojej ocenie pierwszą literą jest cyryliczne G: https://pl.wikipedia.org/wiki/Г, dlatego podzielam odpowiedź @Paweł Bury. PS Natomiast litera C z akronimu z zegarka, to oczywiście odpowiednik S 😉.
 6. Z tego co widzę, to zajmują się również, a może przede wszystkim sprzedażą zegarków, dlatego w sumie mnie to nie dziwi. Znam przypadek, w którym "zegarmistrz" ze sklepu z zegarkami znanej ogólnopolskiej sieci nie podołał skróceniu bransolety ????...
 7. Dziwne... Ponieważ wskazujesz, że jesteś z Trójmiasta, więc ze swojej strony mogę polecić ceniony również na forum KMZiZ Zakład Zegarmistrzowski Baum & Baum z Wrzeszcza, z którego usług korzystałem wielokrotnie, zawsze z powodzeniem, niezależnie od tego o jaki zegarek chodziło i w jakim celu go tam zanosiłem.
 8. A sam go nie otworzył w celu sprawdzenia, co jest przyczyną?
 9. Zegarek jest obecnie na przeglądzie, ale chodzi o model z szybką zmianą daty, z mechanizmem cal. 2427, taki jak ten (zdjęcie z Internetu): Jeśli były produkowane w różnych rozmiarach, to zmuszony jestem na razie "zawiesić" poszukiwania.
 10. Poszukuję oryginalnego szkiełka z rantem do automatycznej Sławy. Ewentualnie proszę o podpowiedź, gdzie takiego poszukiwać i jaka jest rozsądna cena za nowy egzemplarz, ponieważ w przypadku tego modelu oferty, które odnalazłem w archiwum Allegro, były bliskie tym, za same zegarki.
 11. Pozwolę sobie, jako adept kolekcjonerstwa radzieckich zegarków mechanicznych, hurtem zaprezentować swoje kwarantannowe nabytki, dzięki którym mogłem zapoznać się z budową i funkcjonowaniem tych urządzeń, a teraz zamierzam je przywrócić do możliwie najlepszego stanu. Jednocześnie będę wdzięcznym Kolegom (i oczywiście Koleżankom, choć nie zauważyłem w tym wątku aktywności pań) za wszelkie sugestie co do oryginalności poniższych egzemplarzy, a raczej ich fabrycznej kompletności. 1. Wostok Działa poprawnie, choć datownik mógłby być lepiej osadzony (jest przesunięty w stosunku do okienka). Tarcza bardziej kremowa niż wynikałoby to ze zdjęcia. Jako jedyny z moich nabytków ma dekiel z anglojęzycznymi oznaczeniami cech mechanizmu. Nazwa marki pisana łacinką sugeruje wersję eksportową, ale czy to na pewno to fabryczny wariant? 2. Wostok Spieszy – pełen obrót sekundnika wynosi 52 sekundy. Tarcza przy indeksach zielonkawa, czego nie oddaje zdjęcie. Posiada adnotację po wewnętrznej stronie dekla dotycząca najprawdopodobniej przeglądu: 2409 to chyba numer mechanizmu, 15/0806 to raczej data, ale z takim zapisem jeszcze się nie spotkałem, więc trudno mi ocenić, co oznacza która cyfra, natomiast nie wiem czego dotyczy ostatni numer, najprawdopodobniej N3203 i chyba parafka. 3. Poljot Poza datownikiem, który zmienia datę według własnego uznania (czasem poprawnie, czasem przez kilkanaście pełnych obrotów nie), działa poprawnie. Zdjęcie mocno wyeksponowało mankamenty tarczy, ponieważ na oko nie wygląda na tak porysowaną. 4. Poljot Koronka zapewne nie jest oryginalna, ponieważ wydaje się być za długa na odcinku, który wchodzi w mechanizm, a także nie nakręca oraz nie ustawia zegarka. Z tego powodu nie jestem w stanie ocenić działania mechanizmu, choć poruszenie balansem wprowadza sekundnik w ruch. 5. Zim Działa poprawnie. Po rozmiarze wnioskuję, że to damka. Ponieważ ma złoconą kopertę zakładam, że koronka nie jest oryginalna, w dodatku dość ciężko chodzi. 6. Zim Do naprawy, aczkolwiek mechanizm pracuje i daje się nakręcić, co dobrze rokuje. Ponieważ obecnie posiada tylko wskazówkę godzinową nie będę silił się na ocenianie poprawności chodu. Co ciekawe, jego koperta – choć dużo bardziej zniszczona – jest identyczna, jak ta od Poljota z fioletową tarczą. Zdarzały się takie przypadki, czy to wynik składania z różnych modeli? Dodatkowo, jako jedynej nie mogę oswobodzić z szkiełka, choć była już czyszczona w myjce ultradźwiękowej. 7. Zim Działa poprawnie. Moją uwagę wzbudził jego mechanizm - poprzednie dwa ZiMy mają ładnie wykonane i sygnowane mechanizmy, natomiast ten nie. 8. Łucz Druga damka. Nie działa i nie da się go nakręcić, choć da się ustawiać godzinę, a poruszenie balansu uruchamia sekundnik. Zobaczymy co da się z nim zrobić, aczkolwiek niezależnie od efektu żałować nie będę - kosztował mnie 1 zł ?.
 12. Skoro kolega @PosiadaczZegarka jest z Podkarpacia, to ukierunkowanie na lotnictwo jest całkiem dobrym wyborem drogi zawodowej - najlepsza polska uczelnia w tej dziedzinie, czyli Politechnika Rzeszowska, niedaleko. Co do modelarstwa, skleiłem swego czasu praktycznie wszystkie myśliwce z drugiej połowy XX w. (plastik, skala 1:72). Z chęcią bym się dalej w to bawił, a raczej do tego powrócił, ale niestety doba liczy tylko 24 godziny... Niemniej, na fajne wątki zszedł temat - miło się czyta takie wspomnienia w wolnej chwili.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.