Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kagiva

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Początkujący

About kagiva

 • Birthday 05/25/1974

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Chorzów
 • Hobby
  CNC

Recent Profile Visitors

118 profile views
 1. Minął prawie rok jak zegar chodzi i za wyjątkiem "ładowania baterii" i minimalnej tygodniowej korekcie wskazań - 1-3min nic nie grzebałem. Jak na pierwsze moje doświadczenia ze starymi zegarami jestem zadowolony. I co najważniejsze został ocalony przed piecem lub wybebeszeniem na kolorowy złom.
 2. Orzeł zakupiony w idealnym stanie. Jak mnie oczy nie mylą jest napis Freiburg/Schl. Czyli oryginał.
 3. I takie pozostaną, tylko poleci na nich fornir bukowy, przy prawie czarnym kolorze po bejcowaniu nikt się nie domyśli, że to dodatkowy zabieg. A nie będzie widać śladu szpachlowania . Zabawa kolorami zacznie się przy dorobionych elementach czyli sterczynach i fornirowanej koronie. I to właśnie tam mam plan politurować.
 4. Bejca rustykalna. Ta wychodzi najtaniej. Pionowe listwy skrzyni w miejscach gdzie ktoś powbijał gwoździe popękały, więc trzeba je było pokleić. Będą fornirowane ze względu na duże ubytki drewna i wgłębienia po młotku. W oryginale były tylko bejcowane. Zastanawiam się nad politurowaniem, mógłbym "podkręcać" kolor ilością warstw politury - tak robiłem przy radiach. Tylko tu jest za dużo zakamarków i to mnie trochę zniechęca do tego.
 5. Najwyższy czas aby zacząć dorabiać brakujące detale. Z orzecha sterczyny mi się nie podobały i zrobiłem je z gruszy. Na jaki kolor były barwione w oryginale ? Muszę kupić bejcę i nie chcę celować na oślep z kolorem.
 6. Czy skrzynie naprawdę były ordynarnie zbijane gwoździami, czy też poprzednikowi się zegar rozeschnął i walił gdzie popadło ?
 7. Nie zarabiam na renowacji, robię to dla siebie i ma mnie cieszyć moja praca. Wiem, że można coś taniej lub mniejszym nakładem czasu zrobić, lecz satysfakcja z wykonanej pracy jest dla mnie priorytetem.
 8. Nie wiedziałem , że orzeł to odlew na zdjęciach wygląda jak drewniany. Zawsze można formę z aluminium zrobić lub silikonu formeirskiego i odlać, tylko później dobrać kolorystykę do reszty.
 9. Drewno orzecha dzisiaj udało mi się załatwić od koleżanki z działki. Orzech 3 lata leżał pod wiatą i powietrze go owiewało. Górne sterczyny na wzór już udało mi się dorwać, teraz tylko dolne. Największy problem będzie z orłem - potrzebowałbym scan 3d to bym na cnc go puścił.
 10. Z jakiego drewna były wykonywane sterczyny ? Mam trochę gruszy i się zastanawiam czy kolorystycznie podejdzie .
 11. Jest jedna subtelna różnica pomiędzy tymi skrzyniami.
 12. Kiedyś już wstawiałem link do mojej relacji przy odbudowie radia lampowego. Tu renowacja będzie przebiegała podobnie. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3081645.html
 13. Z renowacją sobie spokojnie poradzę - skrzyni👿
 14. Srebrzona jest w sprężynowcu. W linkowcu jest emaliowana i ma się całkiem dobrze, tylko została w domu.
 15. Z tym spodem nie będzie problemu by dotoczyć, tylko trzeba będzie szukać korony.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.