Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sir Gresek

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • Skype
  cofakk

Recent Profile Visitors

37 profile views
 1. No to jak już ma 100 lat to mi pasi. Lubię takie> Dzięki za odpowiedź Pe-eMie jedenaście dwudziesty drugi
 2. Oj tam, oj tam. Są zegary z kukułką, są zegary "myśliwskie", to może ten jest wędkarski?
 3. Dzień dobry Przygarnąłem przed zimą takiego maluszka, żeby nie zmarzł. Strzałki w logo wskazują na HAU'a, ale nie mam zielonego pojęcia z jakiego jest roku. Jak sądzicie, jak można go datować, jaki przedział? Może macie jakieś sugestie?
 4. Kupiłem z zerwanym włosem (nr1 - nie będę go brał pod uwagę) Przesunąłem widelec (jeszcze na obecnym włosie nr2). Znacznie spowolnił i kąt obrotu wahadła zmniejszył się do około 5/8 obrotu. Zatem teraz obserwacja połączona z pomiarami. Może teraz samą regulacją go dopieszczę? Cały czas mam go czym postraszyć (włos nr3)
 5. Ha! w tej chwili obraca się około 360° Pewnie dlatego wg niego godzina ma pięćdziesiąt kilka minut, bo mu "za długo chodzi" z takim kątem obrotu
 6. Ostatnio takie wahadło było na E..y.co.uk, o ile pamiętam za 15GBP + przesyłka A ten zegar, (bez włosa z urwaną sprężyną) kupiłem za piątkę, z myślą, że jak się nie da naprawić to niech stoi i ładnie wygląda.
 7. Z tego wykresu można wyczytać niesymetryczność na połączeniu (wahadła i zawieszki, lub Wahadło idąc w jedną stronę opiera się inaczej a w drugą inaczej Jedna strona jest odciążana a druga dociążana na zmianę Mała asymetria, wyrobienie, przekrzywienie i już soczewka tańczy Jakbyś mógł podesłać foto mocowania wahadła.... Czasem wystarczy delikatnie podgiąć uchwyt
 8. Clock Tuner - na androida pokazuje ilość uderzeń na minutę BPM) i można zmienić na godzinę (BPH) i na hetz'e
 9. Dziękuję Tarant i PM1122 i Leskos
 10. Sugerując się kształtem brody i bocznych sterczyn to środkowa propozycja wydaje się najbardziej zbliżona Dzięki za odpowiedzi Jeszcze ponowiłbym pytanie o rok jego powstania
 11. broda oryginalnie jest tak zakończona, czy coś jej odpadło?
 12. Chwała Bogu, nie wpadł na pomysł pomalowania mechanizmu. Moje pytanie brzmi: jaki jest szacunkowy rok produkcji powyższego zegara? Jak wyglądała korona do takiej skrzyni?
 13. Witam Was ponownie Tym razem przed masakrą piłą mechaniczna (spalinową) wykupiłem taki zegar. "Król Midas", jak roboczo nazwałem poprzedniego właściciela, "upiększył" zegar, pozbywając się nadmiaru złotej farby. Tarcza, wahadło wraz z soczewką zmieniły kolor. Szczęście w nieszczęściu, że pomalował też elementy metalowe, na których będzie można testować rozpuszczalniki zanim wezmę się za tarczę.
 14. Brawo! Zgadza się. Kienzle. Przedstawił się po myciu Dziękuję za pomoc Po oględzinach z nalazłem zadrapania (nie musiałem ich robić) ma klatce mechanizmu. "Złoty" bardziej żółty niż czerwony, czyli raczej mosiądz. Trochę czasu minęło, ale w kolejkę wskoczył roczniak bez włosa, a później siś okazało, że z pękniętą sprężyną Jeszcze jedna prośba. Jakie wahadło proponowalibyście do tak szlachetnej konstrukcji?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.