Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rasheed

Użytkownik
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

132 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

109 profile views
 1. Rasheed

  PP czy VC

  Jeśli chodzi o manualne mechanizmy trochę obawiam się o ich trwałość. Działa na nie dosyć duża siła w czasie nakręcania w porównaniu do automatów co może spowodować szybsze zużycie.
 2. Rasheed

  PP czy VC

  Manualne mechanizmy są niestety mniej wygodne, chociaż nakręcanie może stać się wieczornym rytuałem. Poza tym po waszych propozycjach zacząłem jeszcze rozważać Lange&Sohne saxonia thin 201.033
 3. Rasheed

  PP czy VC

  To prawda, VC jest mniej znany, ma to też swoje plusy. ALS też ma świetnie wykończone zegarki. To trudna decyzja, który wybrać. Wydaje się, że podstawowy(entry level) mechanizm Patka jest trochę słabszy od VC, choć odrobinę bardziej podoba mi się duża wskazówka sekundowa(choć nie na tyle, by było to decydujące)- minusem jest brak zatrzymania sekundnika w czasie ustawiania czasu. Co do nowego modelu Calatravy mam wrażenie, że jest trochę blink-blink przez tą kopertę.
 4. Zamierzam kupić zegarek i zastawiam się który. Podobają mi się oba. Obie manufaktury świetne, z długą historią. Co radzicie? Który lepszy? Patek Calatrava ref.5107 Vacheron traditionnelle X87R9195
 5. Do tej pory miałem Zenith i nie chciałbym jakiegoś dramatycznego pogorszenia jakości mechanizmu. Wiadomo, że wspomniane Lange są świetnej jakości ale mi osobiście się nie podobają.
 6. Sentyment w Polsce zawsze do niej będzie z racji założyciela
 7. Bardzo chciałbym mieć PP i dlatego się podpytuję, bo chciałem kupić calatravę z tym mechanizmem.
 8. Jakie są opinie o mechanizmie cal.315 SC? Warto? Czy ma jakieś wady?
 9. Na HBO jest serial, już w zasadzie się chyba skończył, bo miał kilka sezonów- "Bilions" Główny bohater miał kilka zegarków. Cartier Roadster Chronograph Audemars Piguet Royal Oak Offshore Chronograph Z tego samego serialu Patek Philippe ref 5270R
 10. Przy takiej kwocie celował bym w AP-mają fajną, nietuzinkową kopertę
 11. A już myślałem, że nikt nie wypisuje się w tym temacie. Firma znana ale w Polsce chyba niezbyt popularna.
 12. Czy Zenith jest mało znaną marką to bym dyskutował. Wiadomo, że większość ludzi na pytania o najbardziej luksusową markę zegarków powie Omega, Rolex, może część Patek.
 13. Najfajniejsza w tym zegarku jest jego marka🙂 a koperta rzeczywiście mogła być skromniejsza, mimo to nie pogardziłbym tym modelem.
 14. Na szczycie listy moich marzeń jest model
 15. Dziękuje za te wszystkie informacje. No powiem, że naprawdę jest w czym wybierać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.