Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

James

Użytkownik
 • Content Count

  1,537
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Polska

Recent Profile Visitors

1,912 profile views
 1. Ciężko stwierdzić. Zdjęcie niekoniecznie musi być autorskie, ale cena podejrzana. Poproś o zdjęcia dekla i zapięcia.
 2. Lubię oglądać FTW z Hansem i polecam jeden z ostatnich jego filmów, szczególnie od 9:55: Gość był zegarmistrzem w Vacheronie i mówi o przypadku typa, który po noszeniu radowego zegarka na zdjęciu rentgenowskim miał na kościach świecącą podziałkę minutową.
 3. Fajna recka, a Omega przepiękna. Tylko ten rad... https://www.hodinkee.com/articles/new-report-shows-radium-dials-might-pose-serious-danger Ktoś pewnie przeczytał i szybko się pozbył ;)
 4. Według mojego info to jest minerał.
 5. Tak się zmieniło Allegro od kiedy weszli Chińczycy, bo oferta oczywiście z ChRLD. Chociaż nasze rodzime "lombard12345" też nie lepsze.
 6. @Daito jak już pisałem cena nie zawsze jest wypadkową włożonych w produkcję zegarka materiałów, bo wtedy istnienie zegarków stalowych w cenie powyżej 1000-2000 PLN byłoby nie do pomyślenia. W reedycjach producenci kapitalizują sentyment i własną historię, nikt nie wykręca klientowi ręki i nie każe mu kupować danego produktu. Podam kilka przykładów reedycji, które sprzedają się jak ciepłe bułeczki, a które wcale nie są, obiektywnie rzecz biorąc, warte swojej ceny. Seiko Arnie, Seiko Guigiaro z Aliens, Seiko żółw i Bulova Moon. Kwarcowe (poza żółwiem) zegarki za prawie 2000 PLN? A Seiko nawet nie mają szafiru. Niemniej, w czasach kiedy ich oryginały (Bulova chyba nawet nigdy nie trafiła na rynek, jeżeli dobrze pamiętam) kosztują krocie, dla fanów marki to świetna okazja, żeby nabyć namiastkę tamtych zegarków, nawet pomimo słabej specyfikacji technicznej. Co ciekawe te limitowane reedycje też świetnie trzymają wartość. Seiko Giugiaro kosztuje obecnie 2-3x ceny katalogowej. Orient King Diver w tych kolorach limitowany nie jest, ale mam wrażenie, że długo w katalogu nie będzie, przez co potencjalnie zyska po latach na wartości. No i jeszcze w temacie ceny w związku z wykonaniem. Ile jest warte wykończenie zegarka, że pozornie identyczne Speedmaster z hesalitem i Sea-Gull 1963 dzieli jakaś 15x różnica w cenie? Uważasz takie porównanie za sprawiedliwe? Dzięki
 7. [EDIT] Nie, zieleń w King Diver jest o wiele bardziej nasycona, ma nieco bardziej szmaragdowy odcień. Jest też jaśniejsza i ma wyraźniejszy szlif słoneczny.
 8. Przerabiałem wiele Orientów i zdarza się to często tzw. leżakom magazynowym. Modelom automatycznym o starych, krótkich referencjach, o które nikt nie dbał w czasie magazynowania. W tych nowszych jest spoko, a już na pewno o niebo lepiej z jakością i QC niż w feralnych diverach Seiko kosztujących dwa razy tyle co odpowiednik w Oriencie (video: nowe żółwie z krzywymi podziałkami, problemami z centrowaniem bezeli i wskazowek.).
 9. Spoko, nic się nie stało. A co do zegarków: jak już pisałem - bransoleta do najlepszych nie należy, ale uważam, że takie reedycję najlepiej wyglądają na brązowym pasku. Szkiełko mogłoby być szafirowe, ale fakt, że jest od wewnątrz zakrzywione dodaje zegarkowi trochę nowoczesnego "bilingu". A w kwestii ceny... Jeszcze tego nie czujemy, bo w obiegu jest sporo zapasów tej marki, ale pod koniec 2019 Orient podniósł ceny swoich modeli dla dystrybutorów, bo zainwestował sporo w reklamę. Jak wziąć jeszcze pod uwagę obecne kursy walut, to w najbliższych miesiącach zarówno Orient jak i inne marki mogą sporo podrożeć. Miałem jakiś czas temu Bulove Lunar i myślę, że można te modele spokojnie porównać w kwestii "bang for the buck". Oba modele kapitalizują nostalgię i historię jaka za nimi stoi i oba nie są warte swojej ceny przeliczając koszty produkcji i materiałów na gotowy produkt. Ale w obu przypadkach płacimy za wizerunek, historię i przywiązanie do marki. Moim zdaniem fajnie, że powstały. Jak ktoś szuka "bang for the buck" to można znaleźć wiele współczesnych marek, jak np. Phoibos i dostać za niewiele więcej szafir, brąz i meteoryt. Tylko (czas na zamykający truizm) czy w tej pasji chodzi jedynie o wartość materiałów jakie są zastosowane do produkcji?
 10. Według Ciebie pseudo, według mnie nie. Opisałem swoje wrażenia odnośnie jubileuszowej reedycji marki, którą wszyscy lubimy. Reedycji ważnego modelu. Nie linkowalem i nie zachęcałem do szukania go na bazarku. A skoro zdjęcia (IMHO) mi wyszły, to dlaczego mam się specjalnie dla Ciebie spinać i robić nowe? Czasami coś sprzedam na bazarku, ale uważam się przede wszystkim za miłośnika zegarków i chciałbym też współtworzyć forum autorskimi wpisami. Trochę pracy w zdjęcia włożyłem (o pieniądzach na sprzęt nie wspomnę) i chciałbym pochwalić się efektami zdjęć na forum. I jeszcze raz: jak na kogoś, kto według Ciebie próbuje tylko sprzedać, to marny że mnie handlowiec, skoro w "ogłoszeniu" podaje minusy.
 11. Strasznie się spinasz kolego, a gdybyś się tak nie popisywał odkrywczością to zauwazylbys, że w reklamie się nie stosuje formuły "+ i -" i wysililem się na stosunkowo merytoryczny wpis. A nowej sesji zdjęciowej dla wrażliwców nie zamierzam robić. 75% z 700 to nieco ponad 500 PLN. Ludzie, litości...
 12. Właśnie przyjechały. Dwa warianty kolorystyczne nowej reedycji kultowych modeli Orienta z okazji 70-lecia istnienia marki.
 13. Jak się podobają nowe reedycje Orienta? Kilka uwag: + zegarki zbliżone wymiarami z oryginałem (+1,8mm średnicy, zachowane L2L i szerokość paska), + bardzo fajnie wykończone wskazówki (są wzdłużnie wykończone szczotkowaniem i polerowaniem, co podnosi czytelność i jest fajnym smaczkiem w makro) + szkiełko jest wypukłe od wewnątrz i pięknie załamuje światło pod ostrym kątem, + uszka zachodzą minimalnie na lunetę, co daje ciekawy efekt - bransoleta mogłaby byś lepsza - a szkiełko szafirowe (chociaż minerał to i tak upgrade w stosunku do hesalitu w oryginałach)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.