Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zaq

Użytkownik
 • Content Count

  82
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zaq

 1. @zegarkowo_rowerowo z jaką kadencją jeździsz? Nadal jesteś początkującym i jeżeli już nie starcza Ci 50/11 to strach pomyśleć co będzie dalej. Chyba że jesteś przekocur. Po zmianie rozmiaru koronek nic się nie zmieni w prędkościach na dłuższych odcinkach ale za to zaczniesz jeździć na większych przekosach. Wbrew pozorom te 3 zęby to przepaść… I chcąc się przekonać jak to będzie, to zamiast inwestować w sprzęt dla prosów wystarczyło zmienić koronki :)
 2. Mając porządnego pampersa to deska czy nie nie jest decydującym czynnikiem tylko właściwe dopasowanie rozmiaru siodełka do tyłka.
 3. Może i się czepiam, ale jeżeli jeździsz na takim przekosie, to trwałości napędu nie wróżę…
 4. @zegarkowo_rowerowo ten uchwyt zdecydowanie lepiej wyglądałby przykręcony do dolnych śrub mostka. No chyba, że to sterczenie to celowy zabieg właściciela
 5. Movistar podobnie jak reszta Pro Touru jeździ w tym i na tym co dostarczy sponsor, a nie w tym co jest bardziej lub mniej lipne...
 6. Tak właśnie sobie pomyślałem, bo właśnie wypłynął u nich na fejsie.
 7. @fidelio Treka sprzedałeś może Bernardowi?
 8. Zbyt częste i długie przebywanie w gronie zawodowców lub pseudo zawodowców tak właśnie się kończy. Dla amatora golenie nóg nie ma najmniejszego znaczenia...
 9. Kadencja faktycznie spora zmiana we właściwą stronę. Prędkość średnia nie jest zbyt miarodajnym parametrem, ale jeśli trasa ta sama i warunki na drodze bardzo zbliżone, to przyrost o 5 km/h przy jeździe solo to już konkretny progres.
 10. Przy takiej kadencji to każde przełożenie jest miękkie 😂 Ale na dłuższą metę to płuca to trzeba mieć ze stali...
 11. Pod tym mogę się podpisać. Natomiast zauważam pewną prawidłowość z małymi wyjątkami. Ponieważ jeżdżę i szosą i mtb, to stwierdzam, że jadąc szosą bardzo rzadko mogę liczyć na pozdrowienie od jadącego mtb i oczywiście tak samo odwrotnie. Im bardziej mijany wygląda na „pro” tym mniej odwzajemnionych pozdrowień...
 12. To jeszcze należałoby uściślić, którą Tiagraę z którą 105 porównujemy I druga kwestia, to linki + pancerze i regulacja całości. Z innej strony to chętnie spróbowałbym na szosie Di2. Mialem okazję pojeździć mtb na mocno interwałowej trasie i była to petarda. Piekielnie szybka, bezbłędna i kompletnie bez wysiłku. Zastanawiam się co by mi to wniosło do szosy, bo w mojej jeździe na szybkość zmiany biegu i bezbłędność nie narzekam, a poza tym chyba nie jest to aż tak istotne 🤔
 13. Oczywiście, że Tiagra dla amatora jest wystarczająca, nie neguję tego. Niemniej różnica w działaniu w porównaniu do grup wyższych jest odczuwalna.
 14. Tiagra to trochę inna bajka. Działa bardzo przyzwoicie. Ale wyraźnie zauważalna różnica to 10 biegów, a co za tym idzie gorsze stopniowanie.
 15. Oczywiście, ruch i rotacja w sprzęcie to rzecz normalna, a nawet wskazana Ale zakupy można robić zdecydowanie rozsądniej Spd jakiś czas temu kupione, teraz zmiana, a za chwilę może wpadniesz na pomysł pomiaru... Koła świeżo zmienione na Jagu, krótko potem zakup Vinci, a na koniec rower z kołami. Nie mam rozeznania w Bianchi, ale jeśli masz taki plan, to moim zdaniem ten zakup też nie jest daleko perspektywiczny, bo skoro aktualny model to xr4, to automatycznie xr2 musi być konstrukcją kilkuletnią. Oczywiście to tylko moje zdanie, i można się z nim nie zgadzać. I oczywiście każdy może wydawać własne pieniądze jak chce...
 16. Mam wrażenie, że dość mocno miotasz się z tematem rower. Co rusz coś kupujesz, a za chwilę już zmiana. Nie lepiej wszystko dobrze przemyśleć, przyjąć jakąś strategię i wtedy działać?
 17. U siebie mam na tyle płasko, że jeżdżę w zasadzie tylko z blatu 50 i w tym roku spróbowałem kasety 12-25. Na razie jestem bardzo zadowolony, dużo biegów co 1 ząbek co powoduje łatwość utrzymania stałej kadencji. Na teren mocno pofałdowany w moim przypadku byłoby oczywiście za twardo.
 18. No takie miałem na myśli tyle tylko, że plastykowe
 19. Dla mnie mnie to nie jest dobre rozwiązanie, bo nie mogę strawić ciągłego terkotania, na szosie lubię tylko szum kół. Lepiej zainwestować w wysokiej klasy plastykowe i mieć spokój na dluuuugo.
 20. @fidelio Niby od przybytku głowa nie boli, ale teraz masz 2 kpl. podobnych kół
 21. Nie żebym się czepiał, ale zdecydowanie mało w nim Twojego stylu Choć już jakieś akcenty widzę
 22. Tyle tylko, że krótka jazda pitu pitu to trochę inna bajka niż dajmy na to 3h w siodle...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.