Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rafi

Użytkownik
 • Content Count

  2,576
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Posts posted by rafi


 1. Może i stary ale w porównaniu z nowym biedaMASem:
   
  -lepiej spasowane endlinki (każdy jeden nowy jest skopany w tym aspekcie)
   
  -data ma ramkę a nie obgryziony indeks
   …


  Nie wiem, jak były spasowane endlinki w tych starszych, ale u mnie faktycznie do perfekcji sporo brakuje.

  Natomiast w kwestii daty, ten ogryzek to chyba zasługa nowej normy ISO dla diverow. U mnie nie ma jeszcze ogryzka, jest ładnie fazowane okienko, bez tej brzydkiej (IMO) białej malowanki.


  Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 2. To prawie na pewno nie kwestia zdjęcia i prawie na pewno Marcin nie mógł tego nie zauważyć.

  Jednocześnie to dowód na to, że trzeba wiedzieć gdzie i na co patrzeć, bo dla normalnego użytkownika te seikowe „niedoróbki” są niezauważalne. Podejrzewam, że wielu np. fanów chińskich „homarów” narzekający na seikowe QC też nie byłoby w stanie znaleźć owych niedoróbek. Ale narracja wygodna.


 3. 301 miałem na ręku i jest idealny pod względem czytelności. W butiku Nomosa nie było niestety 331. 
  Z mojego doświadczenia 301 nosiłbym nawet poza garnitur a 331 raczej zostawiłbym na oficjalne sytuacje. 
  301 trochę jak Tangente, kolor wskazówek i złote indeksy sprawiają że mimo oficjalnego tonu 301 mocno wpisuje się w casual.
  Uważam że 331 jest bardziej ozdobą nadgarstka przez jeden ton na tarczy. Oczywiście zdanie mógłbym zmienić po oględzinach na żywo, ale przez wspomniany monotonny wygląd tarczy z automatu plasuje 331 poza mój obszar zastosowań.
  Pozdrawiam

  Jesli to ma byc mega elegancki zegarek to 331 jak dla mnie, jest wizualnie perfekcyjny natomiast w pewnych warunkach oswietleniowych krolem czytelnosci to on nie bedzie. Gdybys szukal eleganta, ktorego czasem mozesz tez zalozyc do czegos innego to wtedy 301 (choc dla mnie osobiscie za duzo kolorow jest tam na tarczy - indeksy, tarcza, wskazowki). Dla siebie z tych dwoch bralbym 331 - ciesze sie, ze moglismy nie pomoc i skomplikowac wybor
   


  Dzięki. Pomogliście Panowie, potwierdziliście to, co i mnie się wydaje. Nie szukam zegarka poza garnitur. Czyli wybór padnie prawie na pewno na 331.

 4. Kwarc z napisem "AUTOMATIC"? Jak tu ufać Seiko?  
   
  Próbujesz mnie egzaminować z wiedzy, która mi do niczego nie jest potrzebna. Po co mi wiedzieć, czy zegarek który mi się podoba i cena mi odpowiada ma jakieś "genetyczne skazy" (zapożyczenia z wcześniejszych modeli). Jeżeli tak to traktujesz, Twoja wola, ale może okazać się pewnego feralnego dnia, że Twój ulubiony zegarek ma jakąś "wstydliwą zżynkę" i co wtedy. Wyrzucisz albo sprzedasz? Niech interesów koncernów pilnują zatrudnieni przez nich fachowcy (prawnicy, etc.), mnie akurat taka praca społeczna nie kusi (mam inne bezinteresowne zajęcia). Tematyki oryginalnych produktów chińskich nie chcę ciągnąć, bo po co. BTW, była kiedyś taka popularna gra "Chińczyk" z podtytułem "Człowieku nie irytuj się" i dlatego też z mojej strony temat kończę. Wszystko co miałem do powiedzenia, już przedstawiłem. Nie przekonałem? Trudno.  

  Teraz to się pogubiłem. Ja Cię nie chcę z niczego egzaminować. Napisałeś - parafrazując - że Seiko jest za drogie. Założyłem, że opierasz to na jakimś sensownym benchmarku. Bo inaczej, to ja mogę napisać, że tourbillon od Patka jest za drogi, powinien kosztować 10k pln, bo to i tak gromada „pinięndzy”. Tylko to już nie ma nic wspólnego z merytoryczną rozmową. To raz.

  Teraz dwa. Napisałem, że mi te zżynki osobiście nie podchodzą, ale jak komuś to nie przeszkadza, to jego sprawa, nie łamie prawa, niech sobie nosi. I tak do tego podchodzę. Jednak Twój wywód w optyce: „nie wiem, nie orientuje się, zarobiony jestem” trochę pokazuje, że jednak Tobie „kopiowanie” też przeszkadza i próbujesz je sobie racjonalizować.
  Oczywiście zdaje sobie sprawę, że sam być może chodzę w jakichś ciuchach z H&M czy innego reserveda, które są zerniete od drogich projektantów. Tylko że autentycznie się tym nie interesuje, nie znam się, nie śledzę tego i nie kupuje t-shirta reserveda, bo jest podobny do jakiegoś projektu TH. Kupuję, bo wisi na wieszaku. Na forum modowym moje tłumaczenie by nie przeszło. Tak, jak Twoje nie przejdzie na zegarkowym :)

  Trzecia sprawa. Projekty zegarków mają zapożyczenia. To wiedzą wszyscy. Tylko dyskusja nie dotyczy zapożyczeń jakichś elementów, tylko jawnego zżynania dizajnerskiego clue. A to jest różnica.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.