Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Moosehead

Użytkownik
 • Content Count

  346
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Moosehead

 1. udało mi się ustalić tyle: Marka Meeting należała do Florimont SA / Fredy Reymond Neuchâtel, Schweiz; zarejestrowanej 12.7.1940
 2. SzPaństwo, czy ktoś może coś powiedzieć o zegarku marki Meeting? Wyguglanie czegoś graniczy z cudem, ze względu na nazwę... Załączam materiał poglądowy. Ktoś poratuje wiedzą?
 3. A się pochwalę... łupy z bazaru: Damka Favre Leuba Harpoon w automacie i wcale miły budzik Swiza.
 4. Taka sytuacja: kolega pokazał ślicznego Zima, rzekomo "firmową pasówkę", czyli taką, do której sam Zim dospawał uszka (nie obracając mechanizmu, więc mamy godz. 12 na prawej). Śliczny jest. Ale ja nie o tym: Otóż zegarek ten zarówno MAŁĄ, jak i DUŻĄ sekundę. Zachodzi pytanie - po co? Skąd taka koncepcja? To miało czemuś służyć? W wersji kieszonkowej tego samego modelu (którą kolega też ma) jest tylko mała sekunda. W tej wersji "pasówkowej" dołożyli czerwoną dużą. (PS. to, że one są niezsynchronizowane, jest raczej efektem wieku) Ktoś mnie może oświecić? Uzupełniająco: nie, to nie jest stoper. nie wiem, jaki to mechanizm - może był uniwersalny, z przełożeniem na małą i dużą sekundę, ale tu ktoś po prostu założył obie? ale nie wygląda to na modyfikację późniejszą, a na rozwiązanie firmowe. Niestety zegarek nie mój, więc nie otworzę i nie sprawdzę.
 5. Dzięki wielkie. fajnie było! Załączam combo wristshot
 6. proponuję jeszcze drugą grupę: "godziny, w których nie ma mnie w domu"... Kolego, nie spamuj forum.
 7. Piękny Black Sea a jak jego dekielek w realu? czy ta rusałka nie jest zbyt, hm, ordynarna?
 8. a może to nie kożuchy, ino takie pilotki stylowe? w stylu "na taryfiarza"? U mnie dziś tak:
 9. Mnie nie będzie... Chlapnę drinka z palemką za wasze zdrowie
 10. zaiste, świeci się w tym zegarku ostro dzięki za spotkanie Panowie, było bardzo miło.
 11. wrzesień good. na październik możemy się umówić w październiku
 12. To ja dorzucę swoje 3 grosze: mierzyłem Meistersingery i wyleczyłem się trochę. Design i koncepcja ogólna super, wykończenie mechanizmu itd. też... oczywiście jednowskazówkowiec, jeśli już. ale miałem niesympatyczne wrażenie, jakby koperty były "ostre", niewykończone albo niedopasowane, ciut niewłaściwie wyprofilowane... nie odczuwałem komfortu na nadgarstku. ja wiem, że to może taki styl, ale mi to nie odpowiadało. a szkoda.
 13. Max Bill Chronoscope bez podpisanych indeksów. A, no i oczywiście biały, a nie czarny cyferblat. Dlaczego: Wielokrotnie ślipiłem się w oba modele jak sroka w gnat i choćbym nie wiem jaką argumentacją był przekonywany, uważam, że model Max Bill Chronoscope bez podpisanych indeksów jest absolutnie czystym projektem. Bauhaus i już. Z podpisanymi indeksami wygląda już trochę, jakby go mrówki oblazły Meister Chronoscope to już inny zegarek (ach, te przyciski w Max Billu, nosz lodzio-miodzio), poza tym z 3 przetłoczeniami na tarczy i z podwójnym datownikiem jest wprawdzie bogatszy w komplikacje, ale wygląda jak zryta kraterami powierzchnia księżyca - co mi się mniej podoba. Tymczasem Max Bill Chronoscope - czysta forma. Ale ja nie jestem obiektywny, bo się w tym zegarku kocham już od roku mniej więcej. PS. wziąłbym na meshu, żeby bo mieć, ale sprawiłbym mu czarny pasek. bo lepiej wygląda.
 14. Ten zegarek jest moim faworytem od dłuższego czasu i coraz bardziej mnie korci... Jest absolutnie przepiękny. I zdecydowanie polecam białą tarczę. Niech się nosi!
 15. a ta bardzo miękka skórka z niewiadomoczego to w jakim jest kolorze i ile ma szerokości? bo jakby była sinoszara i miała 20...
 16. hmmm, a ile powyższy czerwonek ma szerokości?
 17. no to żeśmy się widzieli, nieźle zjedli i kapeckę napili... w tym miejscu dziękujemy koledze z24 za rezerwację i karty rabatowe było kameralnie, ale bardzo miło. było o ciupaniu łosia i o regulacji Atmosów... było o zamarzaniu [] i o wyższości JLC nad J&S... a dzięki Beny'emu jak zwykle zegarków było więcej niż uczestników dowody załączam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.