Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Georg01

Użytkownik
 • Content Count

  340
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Początkujący

About Georg01

 • Birthday 06/14/1967

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Chorzów
 • Hobby
  Zegarki
  Historia
 1. Przyłączę się do chóru - jak Portugalczyk to 7-8 dniowy. Ten jest na VJ7750 i dla mnie wydaje się "nieprawdziwy". Jak go widzę to podświadomie myślę : lipa panie, lipa. Nie wiem czemu, ale mam uraz do tego zegarka za mechanizm. Piszę wyraźnie DLA MNIE - każdy ma swoją ocenę. Ale z drugiej strony mam Paneraia też na VJ, tylko nieco innej odmianie i już mnie tak nie odrzuca. To indywidualna sprawa. Zegarek IWC ma też niewątpliwe duże zalety - jak na IWC jest tani i mało traci na wartości. No i jest po prostu bardzo ładny Chociaż kocham Zenithy jak żadną inną markę, to akurat ten "sztandarowy" El Primero z wyglądu mi się nie podoba. Remis bez wskazania.
 2. Wygląda bardzo dobrze. Stylizacja w kierunku AP RO jak zauważył Artme, ale dla emeryta to chyba nie Stonowany, harmonia na tarczy, rozmiar 41mm jak najbardziej dla mnie prawidłowy. Taki porządny zegar do swobodnej marynarki na co dzień do biura. Trzeba by zobaczyć na żywo i wtedy dopiero oceniać, bo tak na płasko łatwo o zły osąd. GP ma pecha do słabych marketingowców - manufaktura wyśmienita, a ciągle mocno w cieniu.
 3. Dzisiaj w Aparcie w Katowicach pooglądałem go sobie. Na mnie robi bardzo dobre wrażenie. 45 mm przy moim nadgarstku 21-22 mm to nie jest za dużo. Mocno pozytywne odczucie. Styl wyrazisty, ale uporządkowany i harmonijny. Tak lubię. Raczej idę w kierunku El Primero open heart, ale kto wie ? I tak nowe decyzje na wiosnę 2017.
 4. Recenzja bardzo ciekawa, bo taka życiowa. Pasja do zegarka łączona z pasjami turystycznymi i sportowymi - ideał. Szkoda, że nie zawsze tak się da. Albo zegarek się znudzi, albo klimat zegarka nie pasuje do rozkładu dnia, albo jeszcze wiele innych przyczyn. Dla wielu jednak wersja base jest chyba zbyt minimalistyczna. Sam wybrałem, w przeciwieństwie do autora, Pama 88, który został wspomniany w recenzji jako coś do zabawy. No, ja nie będę chyba klientem 000 . U mnie legendarna odporność Unitasa się nie sprawdziła (zegarek SAS). Po jednym z wypadów w góry przy niezbyt silnym uderzeniu (nie ma śladów zewnętrznych) mechanizm zakończył działanie.
 5. Prezes powiedział prawdę. W dobie obecnej techniki wyprodukowanie tourbillona nie kosztuje tyle ile żądają za niego PP i reszta "grupy trzymającej władzę". TAG pokazuje, że to kosztuje mniej i to dużo mniej. Jasne, że to cios dla dojnego, nadmuchanego prestiżem rynku i utrudnia argumentację ceny pozostałym. Dwa dni temu byłem sklepie Samsunga i przymierzałem ich smart watcha. Bardzo ciekawy i ma sporo opcji. Wymiar 38 mm nie za duży, może trochę mały, ale nie ma dramatu. Rozważam zakup w przyszłości. Nie lubię sportowych zegarków typu nurek i takich nie kupuję z definicji, więc ten Samsung jest dla mnie idealny. Na rower, do pływania, do gry w tenisa, na wycieczkę w góry w sam raz. Wybór tarcz olbrzymi, można komponować własne. Nie oglądałem Appla i trzeba by się przyjrzeć też temu TAGowi. Prestiż w tym wypadku nie ma dla mnie znaczenia i za prestiż smart watcha nie zapłacę. Za funkcjonalność to i owszem. Na przykład IP 68 musi być.
 6. Nie kupuję filozofii MB. Minerva robi arcydzieła jak to w artykule w ilości 38 sztuk aby pokazać siłę marki MB, a dla szarych mas MB wkłada mechanizmy ETA po mocno zawyżonych cenach. Ja na pewno nie będę ich klientem, chyba, że mnie będzie stać na ich Minervę. Albo Minerva zrobi dla MB in-house w rozsądnej cenie.
 7. Nie lubię Reverso, ale JLC to jedna z moich ulubionych firm - ikon. Mechanizm to mistrzostwo świata i czapka z głowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.