Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

lks1984

Użytkownik
 • Content Count

  597
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by lks1984

 1. Nie, podoba mi się z blingiem Zresztą przez te śrubki to by pewnie nie wyszło ładnie.
 2. Military 47 na nieco innym pasku Mistrzostwo świata od Nickstraps
 3. Stenki wywiało To prawda, ale nie Marcin a Łukasz przecież, imienniku
 4. No czekamy, czekamy Stęskniłem się za Stenkami trochę to fajnie by od limitki zacząć zbieractwo
 5. lks1984

  GERLACH

  A weź przeczytaj jeszcze raz i zwróć uwagę na autora i to co pisze gdzie indziej Moja wypowiedź dotyczyła rzekomej zrzynki z vratislavii i niczego więcej, Kontekst we wszystkim jest istotny jednak.
 6. lks1984

  GERLACH

  A koperta "kostka" jeszcze trochę wcześniej A sama Vratislavia też nie była czymś super nowatorskim, po prostu wpisała się w panującą od kilku lat modę na kolorowe chroniacze ze sportowymi konotacjami i szerzej - w trend na wykorzystywanie sprawdzonych wzorców głownie z lat 60' i 70'. Można tu wymienić dla przykładu chociażby linię Accutron II od Bulovy, czy kolekcję Recraft od Seiko. A takie kolorowe chroniacze przed vratislavią to chociażby: Autodromo prototipo: Longines heritage: Reedycja speedmastera MKII Hami Pan Europ I wiele innych - takie czasy, taka moda, taka branża, takie zegarki
 7. Było SRM bo taki był wątek, pomysł, plan i na to były listy z zapisami. Kibicuję dalej projektowi jednak rezygnuję ponieważ w obecnym kształcie nie spełnia moich oczekiwań. Dzięki za zabawę!
 8. Tobie odpowiada firma dowolna, ja się pisałem na Sanrenmu lub innego producenta którego znam z opisów i testów, ewentualnie sobie wyguglam. Nie zmuszam Cię, żebyś wolał SR, ale dla mnie nieznana firma skreśla temat. Nie zapisałem się na nożyk będący gadżetem reklamowym, tylko modyfikowane Sanrenmu 710. Tyle.
 9. Nie ma żadnego płaczu, jakbyście się zapisali na modyfikowanego Steinharta, bo czytaliście, że to spoko zegarki, cena rozsądna i modyfikacja byłaby fajna, a w rezultacie by pokazano coś innego, nieznanego producenta, ale "zapewne" tak samo dobrego to byście brali za cenę Stenka? Ja bym nie wziął Cena nie ma tu znaczenia, bo dla mnie (niech będzie, że nawet wyłącznie) ważny był w tym wypadku wykonawca - i nie dlatego, że genialnie i tanio robi modyfikację, tylko dlatego, że ma sprawdzone bazy. Nie da się - trudno, nie można mieć wszystkiego
 10. Może być nawet 10zł - nieistotne. Temat powstał jako "modyfikowane Sanrenmu" i na to się zapisałem. Wytrwałęm z decyzją czy odpuścić, bo istnieją inni sprawdzeni producenci noży, niestety - ale w tej chwili to zmierza w kierunku niewiadomej, przy tym dla mnie te nowe propozycje wypadają dużo gorzej niż modyfikowane SRki pokazane w wątku. Dodatkowo też nie mamy żadnej gwarancji, że modyfikacje w tych nowych wyjdą super, dodatkowo-dodatkowo trzeba ich zamówić kilka razy więcej niż Sanrenmu, a nożyk kosztując tyle samo, może być wart realnie 2$. Oczywiście piszę za siebie, nie chcę nikogo przekonywać. Trzeba tylko pamiętać, że wiele osób z listy pisało się na modyfikowane sanrenmu 710 - tak jak ja.
 11. Mnie nie chodzi o to, że SR to kopia Sebenzy, tylko, że to przetestowany na wszystkie możliwe sposoby, sprawdzony produkt, który broni się nawet w światku nożowników. Sorry, ale dopiero jeśli ten nóż z katalogu przemielą przez kilka lat na nożowych forach, rozbiorą, poskładają, pomierzą i poważą na każdy możliwy sposób jak 710tkę, ocenią i dokładnie opiszą to będzie dla mnie znaczyło, że jest tej samej jakości. Do tej pory jest po prostu niewiadomą. Pisałem się na modyfikowane Sanrenmu 710, w każdej wersji w jakiej tu powstanie, a nie modyfikowany nóż z katalogu, niewiadomego pochodzenia, jakości, z niewiadomo-czego. On może być za***isty, ale ja po prostu nie zaryzykuję - pewnie wielu z zapisanych na liście podobnie. W każdym bądź razie, jeśli Sanrenmu odpada definitywnie, to obecna lista jest IMO zupełnie nieaktualna.
 12. No mnie zdecydowanie interesuje modyfikowane sanrenmu, ewentualnie coś innego, sprawdzonego w nożowym światku Tyle, że chyba wyłącznie SR ma tak dobrą relację cena/jakość.
 13. Nawet jeśli byłby do tego zmuszony, to może przesunąć na 2:30 i dopiero ustawić
 14. Ale to jest jakaś sprawdzona firma, znane są gdzieś te noże? Bo sanrenmu to jednak sanrenmu. I kosztem potencjalnie lepszej modyfikacji oraz wielkości nakładu poświęcimy walory użytkowe, jakość samego produktu i jednak jakąś już wyrobioną markę.
 15. A tak realnie cena/jakość akceptowalna, czy czujesz jakby Ci pluli w twarz? Bo jak akceptowalna to ja bym w to wchodził. To nie ma być super ekstra customowy nóż za kilka stów, tylko taki gadżecik za kilkadziesiąt złotych, w wersji jakiej w normalnej sprzedaży się nie dostanie. A użytkowo to dalej będzie zachwalane na forach Sanrenmu 710
 16. Ale rozumiem, że jeśli próbka będzie wymagała poprawy to poprawią co trzeba - bo taka jest przecież idea sampla. W tej sytuacji to niewiele zmienia. Sanrenmu to jest ogromny producent i raczej poważny, ja się w zasadzie nie dziwię nawet, że się zabezpieczają w ten sposób.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.