Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

drmaciek

Użytkownik
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja muszę swoją po tacie wreszcie kiedyś odrestaurować by wyglądała jak ta ze zdjęcia Qby.
 2. Cześć, temat odległy już czasowo ale nagle zaczął dotyczyć również mnie i stąd pytanie do rostka: jak to przestawiłeś wskazówkę ręcznie, czyżbyś rozebrał zegarek? Jak wskazówka zachowywała się po tym przestawieniu? I pytanie do Sevena: jeśli przyczyną takiej sytuacji jest przestawianie daty pomiędzy 21 a 4 rano to co można teraz z tym zrobić? Dodam tylko że przeskok wskazówki z dniem tygodnia następuje w moim zegarku w okolicach godzi 3AM, troszkę przed nią. A tu o moim przypadku: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/179874-nieprecyzyjne-ustawianie-si%C4%99-wskaz%C3%B3wki-dni-tygodnia-boss-orange-detroit/
 3. Witam, mam jak w temacie - wskazówka dni tygodnia ustawia się nieprecyzyjnie, zwykle troszkę za znacznikiem odpowiadającym danemu dniu tygodnia. Nie pomaga rozebranie zegarka i ustawienie ręcznie tej wskazóweczki równo ze znacznikiem. Przez pierwsze chyba 2 dni jest dobrze, a potem znowu wychodzi poza kreskę. Dodam że owa feralna wskazówka była od nowości wadliwie zamocowana, zahaczyła o nią wskazówka godzinowa i w efekcie ta mała wskazówka odpadła. Zegarek trafił do zegarmistrza który wskazówkę zamocował i początkowo było dobrze. Czy da się coś z tym zrobić? Zegarek to Boss Orange Detroit zakupiony w oficjalnym sklepie, stąd założyłem że kupuję oryginał, ale teraz 100-procentowej pewności już nie mam. Wiem że na portalach aukcyjnych pojawia się dużo podróbek.
 4. Mam dokładnie to samo wskazanie mimo że zegarek na razie leży w szufladzie Nasuwa mi się przy okazji takie pytanie: czy lepiej jest gdy zegarek leży bez dostępu do światła i jest w trybie "uśpienia", czy gdy leży na półce z dostępem do światła, ale jasność tego dostępnego światła jest średnia - zegarek leży bokiem do okna w części pokoju położonej najdalej od okna, i jeszcze dodatkowo światło tłumią zasłaniającego go drzwi z szybą? Czyli ilość światła jest wystarczająca by wskazówki się poruszały, ale z kolei ładowanie akumulatorka może być w tych warunkach za słabe by utrzymać poziom naładowania przynajmniej na stałym poziomie.
 5. Mam włączone odświeżanie w tle jeśli to jest to. Apka jest cały czas i tak włączona, bo by się połączenie zerwało.
 6. Jest ok! Oczywiście w powiadomieniach systemu telefonu Messenger jest włączony i przynajmniej aktywne musi być powiadamianie w Centrum powiadomień, ale okazało się że....to również kwestia ustawień w samym Messengerze, i to jakich ustawień. W necie znalazłem coś takiego: "Wchodzimy w messenger, wyświetlamy menu opcji i wybieramy tajne konwersacje. Następnie wybieramy "Usuń tajne konwersacje". Nawet gdy opcja jest wyłączona, to trzeba ją na chwilę załączyć." Dziwna sprawa, ale wygląda na to że to pomogło :-O Przychodzi gdzieś tak około 95% powiadomień z Messengera, a niektóre są opóźnione i przychodzą później jedno po drugiej. Złożyłbym to na karb słabego zasięgu netu tu gdzie testuję zegarek, gdyby nie fakt że w telefonie wiadomość pokazuje się właściwie od razu, więc zegarek też powinien zareagować jedynie kilka sekund później a nie że w ogóle się nie odzywa. No ale jak napisałem, dotyczy to pojedynczych wpisów w M., a i z powiadomień z FB i M nie mam zamiaru korzystać na codzień.
 7. Skoro wszystkie inne powiadomienia działają, a jedynie nie działa powiadamianie z FB to, "niebieski ząb" działa. Kwestia ustawienia Messengera w telefonie chyba - kiedyś wyłączyłem powiadamianie, potem zmieniła się wersja Messengera i nie jestem pewien czy mam to włączone czy po prostu nie wiem gdzie te ustawienia teraz się znajdują.
 8. No przecież napisałem że mam tam ustawione - sam dzwonek, niestety nie ma powiadomień, może mam za słaby, wolny net w pracy, nie wiem jaka jest przyczyna.
 9. No FB i Messenger jest na liście w aplikacji i mam je tam włączone, ale powiadomienie nie działa. Być może trzeba coś ustawić w telefonie, ale np. w "Powiadomieniach" telefonu nie mam FB ani Messengera. Działa Ci powiadamianie jak ktoś się do Ciebie odezwie na Messengerze Facebook'a?
 10. Witaj, Nie jestem pewien, ale co najmniej raz czy dwa razy zerwało mi połączenie, mogło to być spowodowane tym że telefon wszedł w tryb oszczędzania baterii, tak sugerują w najczęściej zadawanych pytaniach na stronie Citizena (https://www.citizenwatch-global.com/support/faq/faq_w770.html), ale zwykle trzyma łączność. Z tym że ja na razie mało się bawiłem zegarkiem, dostałem go raptem wczoraj. Wczoraj też po zainstalowaniu apki miałem u góry komunikat że dostępna jest aktualizacja, i dzisiaj ją doinstalowałem, może u Ciebie też by trzeba. Ja mam iPhone'a 6S, więc w grę wchodzi iOS. Natomiast biedziłem się z uzyskaniem powiadomień na zegarku, też o tym piszą w FAQ na stronce, i o ile uzyskałem powiadomienia o smsach, e-mailach, połączeniach i wydarzeniach z kalendarza, to np. o wiadomościach na Messengerze FB info nie przychodzi i nie wiem jak to ustawić. W sumie nie jest mi to potrzebne, ale chciałbym mieć pewność że wszystko działa. Pozdrawiam, Maciek.
 11. Tak, obciąć i wykorzystać kolejne gniazdo, a raczej któreś z kolejnych gniazd - u mnie musiałem przesunąć z jednej strony o dwa, z drugiej właśnie o jedno tylko. Dostęp do kolejnego gniazda mamy po wybiciu/wypchnięciu zaślepiającego gniazdo bolca. Czyli jeszcze raz: odmieżyć pi razy drzwi potrzebny obwód paska, zwolnić miejsca na sprężynki wybijając kołeczki zaślepiające dodatkowe otworki w pasku i przełożyć do nich sprężynki, jednak przed końcowym ich wpięciem w dziurki sprzączki, odciąć nadmiarowe części gumowego paska, inaczej klamerka się nie zatrzaśnie bo będzie jej przeszkadzał nadmiar gumy. Dodatkowo sprzączka ma jeszcze rezerwową dziurkę, gdyby zaszła potrzeba precyzyjniejszej regulacji długości. Trochę traumatyczne jest obcinanie paska w nowiuśkim zegarku
 12. Ok, opanowałem temat: wybijamy dwa kołeczki (widać ich kilka na zdjęciu), jeden z jednej strony zapięcia, drugi z drugiej, tak by uzyskać potrzebną długość paska. W miejsca po kołeczkach wsuwamy te sprężynujące dingsy łączące sprzączkę z gumowym paskiem, sprawdzamy czy uzyskaliśmy mniej więcej żądany odwód, a nadmiar paska odcinamy.
 13. Witam, Właśnie zakupiłem BZ1020-14L (zegarek piękny) i nie wiem jak skrócić pasek. Ktoś może się orientuje? https://scontent.fwaw7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/61373296_328893534445101_7698719669670117376_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent.fwaw7-1.fna&oh=ebfcf0d47636c1a5f37318ceaa70bb07&oe=5D9452C4
 14. Ożył!!! Nie wiem czy pomogło wystawienie za okno, czy już był na tyle naładowany że zaskoczył. W każdym razie dzięki
 15. Ok, dzięki, na razie tak nie robiłem, wieczorem pod silny strumień lampki, w dzień czasem na parapecie, zdecydowanie więcej po prostu na półce z dostępem światła. 4 dni i nic. A może to już 5? :-/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.