Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

seiko5m42

Użytkownik
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witajcie . Ja miałem dziś zostać szczęśliwym posiadaczem Steinharta Marine Chrono 42 ale ktoś zrobił sobie piłkę z paczki zawierającej mój zegarek .Opakowaniem to był ten fabryczny kartonik, ten biały owinięty dwoma warstwami foli babelkowej na to folia niebieska i kieszeń adresowa . Objętość i kształt małej piłki.No i chłopaki zagrali to miękkie to nawet nie było widać, ale wałek koronki wykrzywiony , szkoda . Choć czy to normalne pakowanie rzeczy za 2800 zł ? Moje członkowstwo w klubie steinhardzistow mocno zagrożone.
 2. seiko5m42

  Kupie

  Kupię zegarek Bulova Precizionist 262 kHz.
 3. Też o tym pomyślałem, wezmę się za to bo to chyba jedyna metoda ustalenia tej ciekawostki. Jest też wskaźnikiem to że podają że stoper mierzy z doladnością 1/1000 s.
 4. Ja zaczynam znowu wątpić. Z tego co wiem to np w 2824 jest 28800 bph co liczy się tak / 28800 : 3600 s = 8 :2 wynosi 4 czyli 4 hz / dwa bo wahadło robi dwa wychelania na jeden cykl / 36000 / 3600 = 10 podzielone na 2 daje 5 hz , czyli 57600 jak podają w bulovie podzielone na 3600 daje 16 podzielone na 2 czyli 8 hz . Czyli prawidłowo podział sekundy jest na 8 kawałków a nie na 16 .Pewnie u mnie też tak jest i tak ma być. Niech może ktoś bardziej w temacie zweryfikuje te obliczenia. Dylemat to czy sekundnik skacze z podziałem na 16 cie czy na 8 .
 5. A mogę wiedzieć jakie modele Bulova Kolega posiada ? Ciekawym też czy w opisie jest wzmianka o ilości bph ? Pytam bo nigdzie w anonsach reklamowych , opisach i ofertach sprzedawcow nie natknąłem się na wzmiankę że 262144 kHz daje podział sekundy na 8 Hz.
 6. A mogę wiedzieć jakie modele Bulova Kolega posiada ? Ciekawym też czy w opisie jest wzmianka o ilości bph ? Pytam bo nigdzie w anonsach reklamowych , opisach i ofertach sprzedawcow nie natknąłem się na wzmiankę że 262144 kHz daje podział sekundy na 8 Hz.
 7. Dodam w uzupełnieniu że moje drążycielstwo mimo upału zmusiło mnie do otwarcia zegarka. No i uspokojony donoszę że znalazłem tam kaliber P102 / napisy Bulova 8 kamieni Japan P102/ . Ustaliłem że to 16 hz uffff gorąco.
 8. Witam . Mam Bulovę i ja / kupiłem na forum Accutron ii Snorkel 98 B 219 / wszystko super, ale jako zawodowy drążyciel tematu dziś wychodowalem wątpliwości.Widzialem taki film na YouTube gdzie gość twierdzi że napis 262 kHz nie dowodzi podziału sekundy na 16 . Są zegarki 262 kHz na 8 czyli 28800 bph i są na 16 czyli 57600 bph. Sekundnik w obu " płynie " ,ale to ogromna różnica. Napis na cyferblacie ten sam ,a zważywszy na ogólne dyletanctwo i brak sumienia to można nie wiedzieć co się ma lub co się kupuje. Np model 98b251 jest 262 ale w/g tego filmiku to 28800 bph czyli 4 hz .A nie mityczne i reklamowane 57600 bph. Czy ktoś rozpracował ten temat ? Uważam że to dobrze jest wiedzieć co się nosi na ręku. Sorry za zbytnią dociekliwość , ale jak bawić to się bawić na całego.
 9. W moich trzech rotomatach wszystkie zegarki chodza dużo gorzej niż na ręku. Przeważnie bardziej się spieszą . Ja sobie to tłumaczę temparaturą / na ręku jest 36 stopni a w rotomacie 18 stopni / proszę o sprostowanie jesli nie ma to znaczenia . I tak Modalo jest ostre podobnie Raport na minimalnych nastawach zegarki nie zatrzymują się choć łapią " przyśpieszenie " W Luxtime na 650 obrotów zatrzymują się wszystkie. No , ale tu jest ten luxus że zmieniam obroty w komputerze po USB na dowolną wartość i kierunek.
 10. To normalne . Decyduje liczba obrotów . Mi regularnie zatrzymują się / nie mogłem napisać stają / zegarki na ETA 2824 i 2836 jesli rotomat ma ustawione ,ustawowe 650 obrotów na dobę . Jak jest 750 nie zatrzymują się, ale za to sprężyna jest cały czas na maxa - niech w tej kwestii wypowie się jakiś autorytet co jest lepsze. I nie jest to rotomat Conrad tylko Luxtime .
 11. Witajcie . Mam kolejnego Bullfroga . Na pierwsze wrażenie to jest jakaś niesymetryczność estetyczna w tarczy. Ten co projektował tą tarczę nie widział jej na ręku . Nie wiem jak to się odbywa , ale w tym podstawowym Bullfrogu wszystko jest wyważone. To tak jak na fotografii - może być nie wyważona bo np jakiś mocny akcent z jednej strony przeważa . Ale można się przyzwyczaić . Nosi się się wspaniale , jest lekki robi odchyłkę około 5 s na dobę - ok . To ma być mój podstawowy zegarek , jest szary " wyrównany " nikt go nie zauważa, co w tych czasach jest wielką zaletą .
 12. To ja chętnie się " załapię " na Bullfroga chrono z ETĄ 7750 ./ z Selitą - nie.
 13. Proszę o przyjęcie do grona posiadaczy Schaumburg-ów . Mam Bullfroga tytanowego - jest piękny i wspaniale się nosi. Tu maleńka " dygresja techniczna " Zegarek bardzo się spieszył jak dla mnie / 18 sek na dobę / , więc z drżeniem serca otworzyłem go i skorygowałem . Tu spotkały mnie dwie niespodzianki . 1 Wbrew opisowi nie zastałem wewnątrz Selity , ale ETĘ 2824-2 - to dobra wiadomość. 2 Ta Eta jest w wersji najprostszej czyli Standard / bez Incabloku/ - to zła wiadomość. Jak trudno jest doznać pełni szczęścia . Ale polecam zegarek jest piękny i w końcu chyba o to chodzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.