Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

seiko5m42

Użytkownik
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. W moich trzech rotomatach wszystkie zegarki chodza dużo gorzej niż na ręku. Przeważnie bardziej się spieszą . Ja sobie to tłumaczę temparaturą / na ręku jest 36 stopni a w rotomacie 18 stopni / proszę o sprostowanie jesli nie ma to znaczenia . I tak Modalo jest ostre podobnie Raport na minimalnych nastawach zegarki nie zatrzymują się choć łapią " przyśpieszenie " W Luxtime na 650 obrotów zatrzymują się wszystkie. No , ale tu jest ten luxus że zmieniam obroty w komputerze po USB na dowolną wartość i kierunek.
 2. To normalne . Decyduje liczba obrotów . Mi regularnie zatrzymują się / nie mogłem napisać stają / zegarki na ETA 2824 i 2836 jesli rotomat ma ustawione ,ustawowe 650 obrotów na dobę . Jak jest 750 nie zatrzymują się, ale za to sprężyna jest cały czas na maxa - niech w tej kwestii wypowie się jakiś autorytet co jest lepsze. I nie jest to rotomat Conrad tylko Luxtime .
 3. Witajcie . Mam kolejnego Bullfroga . Na pierwsze wrażenie to jest jakaś niesymetryczność estetyczna w tarczy. Ten co projektował tą tarczę nie widział jej na ręku . Nie wiem jak to się odbywa , ale w tym podstawowym Bullfrogu wszystko jest wyważone. To tak jak na fotografii - może być nie wyważona bo np jakiś mocny akcent z jednej strony przeważa . Ale można się przyzwyczaić . Nosi się się wspaniale , jest lekki robi odchyłkę około 5 s na dobę - ok . To ma być mój podstawowy zegarek , jest szary " wyrównany " nikt go nie zauważa, co w tych czasach jest wielką zaletą .
 4. To ja chętnie się " załapię " na Bullfroga chrono z ETĄ 7750 ./ z Selitą - nie.
 5. Proszę o przyjęcie do grona posiadaczy Schaumburg-ów . Mam Bullfroga tytanowego - jest piękny i wspaniale się nosi. Tu maleńka " dygresja techniczna " Zegarek bardzo się spieszył jak dla mnie / 18 sek na dobę / , więc z drżeniem serca otworzyłem go i skorygowałem . Tu spotkały mnie dwie niespodzianki . 1 Wbrew opisowi nie zastałem wewnątrz Selity , ale ETĘ 2824-2 - to dobra wiadomość. 2 Ta Eta jest w wersji najprostszej czyli Standard / bez Incabloku/ - to zła wiadomość. Jak trudno jest doznać pełni szczęścia . Ale polecam zegarek jest piękny i w końcu chyba o to chodzi.
 6. A ja mam Fortisową passę . Kupiłem na A... w ciemno bo sprzedający nie mógł ustalić czy mechaniczny czy kwarcowy taką ciekawostkę . Średnica 40 mm oznaczenie modelu 595.10.46.1 - bez śladów używania / folie na dekielku / No i cieszę się od " ucha do ucha ". Może ktoś by pomógł zdobyć i wymienić tarczę na klasyczną dla tego lotnika .
 7. A ja też się pochwalę - co mi tam ? W liściach jesiennych znalazłem Fortisa . Cieszy mnie rozmiar / Jak na Valioux 7750 / - 38 mm a nie 42 lu 44 . Nacieszyć się nie mogę - cacuszko.
 8. Wyzszy sort to AAA .Klasa A i AA to wykonanie podstawowe . Pewnie cos z rodzaju Elabore Top w ETA
 9. seiko5m42 może skontaktuj się ze sprzedawcą i jego zapytaj Tak też zrobiłem. Poinformowali mnie że jest jednokierunkowy. Ale w którą stronę, ile obrotów - to tylko za Wielkim Murem się można dowiedzieć . Kuriozalne w odpowiedzi było stwierdzenie żebym nie nakręcał rotomatem zegarka Dywizjon 303 bo on nie jest automatic . Przeprogramowałem rotomat w lewo / czyli przeciw ruchom wskazówek / Wnioski : Mechanizm ST 2542 jest jednostronny i do tego w lewo / odwrotnie do 7750 ETA / Gdy rotomat był w nastawie lewo i prawo - 750 obrotów to było za mało bo tylko 375 obrotów naciągało spręzyną .
 10. Ja znalazłem opis że na 100 % są dwukierunkowe .
 11. A czy ktoś miarodajnie odpowie ? Bo o ile wiem ETY te popularne 2824 2836 2892 nakręcają się w obie strony i to na tym forum znalazłem ./ zresztą je mam i to widać i czuć/ Jedynie 7750 w jedną stronę w prawo / mój genialny rotomat ma 2 gniazda lewo/prawo a jedno tylko w prawo./ Czy ten Sea Gull 2542 nakręca się w obie strony czy tylko np. w prawo ? No i bym chętnie poznał znaczenie liter w opisie klasa AAA ?
 12. Cd Obroty są w obie strony - no jeszcze to sprawdzę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.