Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

thewickerman88

Użytkownik
 • Content Count

  214
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Początkujący
 1. W sumie nowe wypusty z GMT zapowiadają się fajnie. Od poprzednich odstręczyło mnie trochę wciskanie marketingowego chłamu o mechanizmie, w nowym ma być normalnie ETA.
 2. Nie ma już chińczyków przypominających paneraje. Po prostu nagle wszystko zniknęło z rynku. Te nielegalne z napisem na tarczy i te legalne bez napisów. Sam chciałem kupić kopertę i nawet pustych nie można dostać. Pewnie fabryka która to klepała dała sobie spokój albo szykują się na coś nowego.
 3. thewickerman88

  SAM 8991

  Całość z tą tarczą wygląda świetnie. Koperta to taka jak poniżej? Prawie nie poznałem w tym macie. Ładnie.
 4. thewickerman88

  SAM 8991

  Wow! co to za koperta?
 5. Chińskie koperty 44mm z szafirowym szkłem i przeszklonym deklem to 40-50$, pod asian unitasa spokojnie ogarną mołnię. Sam planuję zrobić sobie pilota, mam 3602 na chodzie z tym że w wersji brzydkiej bez szlifów.
 6. yyy nie. Pierwsze Tigery były kiepskie. Mnóstwo negatywnych opinii i sporo zdjęć w necie. Potem wprowadzano kolejne wersje. Z każdą wersją jakośc zegarków była lepsza. Nadruk na tarczy poprawiono. Luma silniejsza niż w chińczykach. Wykonanie koperty-fazka na krawędzi, dobre wykończenie między uszami co w chińczykach jest rzadkością. Bezel który kiedyś był montowany na drugie jak w amfibiach teraz ma normalny klik. Mechanizmy-poza dg można zamówić myiotę. Szkło szafirowe. Niestety tak jak grzebałem w necie zdjęć wersji 4 praktycznie nie ma i każdy się sugeruje niedoróbkami wersji poprzednich. (można poznać po tym że na tarczy pomiędzy białą lumą indeksu a złotą obwódką jest przerwa-obecne wersje tego nie mają). Poniżej fota mojej wersji 4.
 7. Przezszukaj jego aukcje i ebaya z konkretnymi krajami np ebay.fr czy de. Gościu potrafi tam wystawić oddzielną aukcję z ceną w euro i po przeliczeniu na dolary wychodziło taniej. Sam kupiłem na ebay.fr od niego za 22$ gdy wszedzie ceny były w okolicach własnie 27-30. Nie były idealne i widać było ślady po tym jak toczył ale przejechałem cały bezel drobnym papierem ściernym żeby było równo i górę wokół insertu wypolerowałem capecodem na lustro. Wyszło ślicznie i zajęło chwilę. W przyszłości planuję jeszcze dorwać jakąs styraną amfibię ministry, dokupić bezel i pokryć wszystko dlc. Tylko to plan na daleką przyszłość bo kasy na razie niet.
 8. Góry z prążkami nie ruszałem prawie wcale, dostała lekko papierem ściernym i capecodem by usunąć mikrorysy, prążkom nic sie nie stało. Boki natomiast u zegarmistrza zostały porpawione na lustro. Bezel jest z ebay od gościa boris_gvb. Robi je w 2 wersjach, ja wziąłem szeroki i niski i okazał się za duzy, musiałem zamontować na stałe. Gdybym kupił wersję wyższą koronka by się zmieściła. Do bezeli wchodzą inserty od seiko.
 9. no właśnie wyskoczyło mi kiedyś zdjęcie w google z przeróbką i postanowiłem zrobić podobną Oryginalnie była niebieska, nawet fajniej wyglądało to z bezelem (wchodzą do niego inserty z seiko) ale miała dziurę zniszczonego lakieru na środku i musiałem wykombinować jakąś tarczę zastępczą.
 10. Z przed przeróbek foty nie mam (spytam o nią jeszcze poprzedniego własciciela) ale tak wygląda amfibia po wymianie tarczy, polerce koperty, uzupełnieniu lumy i wymianie bezela:
 11. Tutaj się jeszcze nie chwaliłem-nabytek pierwszy dzień na ręku
 12. Ja mam jednego parnisa (portugalec) i jednego rolkowatego divera. Oba całkiem spoko. Portugalec ma świetnie i starannie wykonaną kopertę, mechanizm ST25 czyli bardzo dobrze, ale widać delikatne niedoróbki na tarczy. Wskazówki lekko różnią się odcieniem (składając nie zwrócili uwagi) plus kilka indeksów ma lekkie obicia, możliwe że przy montażu. Jednak za tą kasę jest super i strasznie go lubię, nawet wczoraj był na ręku, mam go od roku i żadnych problemów. Drugi to diver wzorowany na roleksie subie. Kosztował ok 100$, szafirowe szkiełko, ceramiczny bezel, w środku jakiś automat DG (daje na razie radę). Wykonanie-całkiem spoko ale też są delikatne wady-perła na bezelu nie jest idealnei w centrum trójkąta a sam grawer w ceramice bezela w zbliżeniu jest w środku lekko nierówny. Ale też jeśli nie przyglądać się przez lupę wygląda świetnie a kto za stówkę da ceramikę i szafir...Generalnie parnisy to bardzo fajne tanie zegarki i tyle.
 13. lamwoj-twoja cytryna wymiata. Cudna jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.