Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Smycel

Użytkownik
 • Content Count

  3593
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4745 Guru zegarmistrzostwa

About Smycel

 • Rank
  Nie wiem, nie chce mi się ...

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

6939 profile views
 1. 40 mm - szerokości nie mierzyłem, a obwód to tak 18 18,5 cm
 2. Do tej ref Daytony, którą ma Mario spasowane gumy mają i RobberB i Everest i Zelandię i Horus. Do nowej jeszcze nie ma
 3. Jak ci ułożą plan na zaocznych od 8 do 17 (a zdarzało mi się, że takie godziny były zarówno na sobotę i niedzielę) to się da (i żeby nie było - nie mówię o jakiejś prywatnej wyższej szkole smażenia jajek). Zupełnie inna sprawa to w jakim stanie jest człowiek po tylu godzinach prowadzenia zajęć. Z pozostałą częścią Twojej wypowiedzi się zgadzam.
 4. Serdecznie dziękuję za takie piękne wyjaśnienie znaczenia słowa opinia - jestem pod wrażeniem no i chylę czoło przed zasobem wiedzy. A to, że mnie oświeciłeś i rozwinąłeś znajomość polszczyzny to wręcz nadmiar dobrej woli. Jestem pod wrażeniem jak płynnie i logicznie posługujesz się polszczyzną - mi tego najwyraźniej brakuje. To tylko wyjaśnij mi co sugerowałem według Ciebie moim wpisem? Z przyjemnością jeszcze czegoś się od Ciebie nauczę. Swoją drogą skoro 2013 to całkiem ostatnio (co jak zakładam jest najwyraźniej jakimś argumentem, którego wagi niestety nie dostrzegam, ale ufam, że po raz kolejny znajdziesz cierpliwość, żeby mnie poduczyć), o czym wiesz dobrze bo sam takowego miałeś, to wypuszczenie Daytony na pasku w 2011 to chyba również całkiem ostatnio?
 5. Napisałeś: Daytony ewentualnie dobrze na gumie wyglądają. Rolexom paski raczej nie podchodzą, może za wyjątkiem DD czy nieprodukowanych już Prince i Cellini. 1908 jest na pasku, ale to elegancki model. To coś jak Pamy i bransolety: tam sytuacja jest odwrotna Nie napisałeś, że według Ciebie. Co do pasków to, np. preceramiczne Suby czy GMT wyglądają według mnie bardzo dobrze (ceramiczne moim zdaniem już mniej). Co więcej - na NATO też jest im do twarzy. Co do Daytony - to ten zestaw pokazany przez Mariusza, a właściwie dwa zestawy jak dla mnie wyglądają bardzo fajnie. DD też za dużo na paskach chyba Rolex nie puszczał. Pewnie z 90% jak nie więcej wychodzi na bransie i pytanie czy to ma znaczenie dla oceny czy dobrze się prezentuje na skórze, czy nie?
 6. Daytona była przez samego Rolexa wypuszczana na skórzanych paskach, więc jeśli chodzi o kwestię „tylko na bransolecie” to w tym wypadku warto także poinformować producenta, że się pomylił. W ogóle to właśnie w kontekście Daytony Rolex daje/dawał najwięcej opcji sam z siebie - bransolety, gumy i skóry. Chyba żaden inny model nie miał aż tak szerokiej gamy w tym względzie. Co do pasków pokazanych przez Mariusza - oba wyglądają dobrze i spoko nadają się do noszenia z Daytoną. Ja czekam na to aż któryś z lepszych producentów gum wypuści coś dedykowanego do nowej referencji, czekam zwłaszcza na RubberB, choć wiem że Horus też już nad tym pracuje, i swoją przerzucę na pewno właśnie na gumę.
 7. Tym razem łatwiej - sama koronka, zakręcona i bez kontrowersji 😂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.