Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Fiere

Użytkownik
 • Content Count

  641
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

157 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

1,168 profile views
 1. Miałem przez chwilę SARWa021 i Stowę Marine, gdzie wskazówki są barwione termicznie. Po prostu efekt wizualny jest dużo lepszy. Kolor jest ciemniejszy, ładniej rozbłyska przy świetle dziennym i mieni się większą paletą kolorów. SARWa021 sprzedałem na rzecz 023, a Stowę dalej mam. Nie mam jak pokazać różnic na foto, ale realnie różnica jest na prawdę zauważalna.
 2. Wskazówki w Sarxie033 są jedynie malowane. Dużo słabszy efekt na żywo w porównaniu do "barwionych" termicznie.
 3. Na forum takie rzeczy mnie jeszcze nie spotkały, trafiam raczej na uczciwych ludzi, ale na allegro to norma. Ludzie licytujący bez opamiętania, potem 0 odzewu albo teksty w stylu wpłacę po 10. Ja dlatego staram się unikać płatności za pobraniem. Jak to mówią należy kupować sprzedającego, nie przedmiot. Choć tutaj akurat sytuacja przewrotna bo na odwrót Masz pecha i powodzenia w sprzedaży.
 4. Ja z kolei podziwiam ludzi pełnych wiary wierzących na "słowo" innym i przyjmującym to za pewnik I na tym może skończmy, bo to już absolutnie nic nie wnosi do tematu.
 5. Tak, chętnie zobaczę testy porównujące zużycie mechanizmu po x latach przy ciągłej pracy w porównaniu do tego co leżakował na przykładzie jakiejś tam grupy sampli w obrębie tego samego modelu werku. Na razie czegoś takiego nie widziałem, więc Twoje argumenty o żyłowaniu mechanizmu poprzez jego ciągłą pracę można sobie włożyć w bajki Aktualnie żadna ze stron nie ma twardych argumentów (a za takie nie uznaję opinii kilku Panów co sobie powiedzieli, że tak jest i basta) i jest to zwykłe gdybanie. Owszem może mieć to jakiś wpływ, nie przeczę. Ale jak znaczący?
 6. Serwisuję zegarki co 5-7 lat. Chciałbym, aby każdy tak o nie dbał, bo często widzi się tutaj opinie na forum w stylu, "po co serwisować, jak zacznie się późnić, spieszyć, to dopiero wtedy to majstra". Zresztą mało który zegarek dożywa u mnie tak długo ze względu na sporą rotację w kolekcji. Nie zamierzam być niewolnikiem przedmiotu jakim jest zegarek naręczny. To on jest dla mnie, ma wskazywać czas, pokazywać datę i wszystko co trzeba oraz pasować mi do stroju (to jest najważniejsze, w końcu to biżuteria). A nie łazić ze złą datą bo serwis mi się wydłuży o rok czy tam x, bo ktoś tak sobie napisał i założył (bez jakichkolwiek faktów). Serio, szkoda życia
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.