Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

dariusz chlastawa

Stowarzyszenie
 • Content Count

  8,002
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  35

Posts posted by dariusz chlastawa


 1. 42 minuty temu, Maserati napisał(-a):


  Usystematyzujmy wątek:

  1. Sprzedawcy profesjonalni sporadycznie kupują od AD. Generalnie kupują na wtórnym i normalne jest że muszą bardzo tanio kupić aby później sprzedać. Mimo tego ich działalność wspiera rynek a nie na odwrót.

  2. Spekulanci : czy w kolejce czy po znajomosci kupują hot models od AD , zapewne to jest zbyteczna grupa w całej układance, generalnie szkodzą rynkowi zegarków luxusowych.

  z przyjemnością poczekam jeszcze do końca roku aby Twoje teorie eksperckie zweryfikować 

  na razie się śmieję 


 2. 9 minut temu, Maserati napisał(-a):

  @dariusz chlastawaDariusz, cieszę się że dopytujesz bo temat ciekawy i dynamiczny:

  Primo: Ceny króla będą niezagrożone ponieważ w tej chwili Rolex jest rozpoznany przez kapitał  jako inwestycja. Sytuacja może ulec zmianie kiedy kapitał inwestycyjny przestanie aktywnie pompować kasę w rynek zegarkowy. Czy i kiedy to się stanie : nawet ja nie odpowiem teraz.

  Secondo: ceny na chrono24 czy ebay proszę traktuj jako trend a nie transakcyjne. Jest oczywiste ze na chrono24 jest głównie handel który w nieco „kartelowy” sposób stara się systematycznie i spekulacyjnie zmieniać ceny. Ten handel niejednokrotnie oferuje zegarki których nie ma. 

   

   

  ceny transakcyjne z ostatnich dni  - nie z chrono 

  Miej odwagę przyznać rację ...


 3. Ja się chciałem grzecznie zapytać gdzie jest nasz forumowy wieszcz ( Lotus/Makao/Maserati etc ) któremu w grudniu udowadniałem, że jego zegarkowa wiedza jest mizerna jak nasza reprezentacja w piłce kopanej lub nie przymierzając intelekt jednego z ministrów od głosowania korespondencyjnego i uroda pani profesor od sałatki.. 

  Otóż ten tytan wiedzy, forumowy guru, idol rzesz niezliczonych, kreator trendów i wizjoner prorokował spadek cen Rolexa ( po Iszym kwartale 2021 spowodowany rozliczeniem podatkowym w USA ) 

  No cóż, Daytona złota z zieloną tarczą w styczniu po 55000 euro, dziś po 85000 EURO, Kermit 78000, Pepsi 80000, Daytona stalowa 130 000, SD niebieski ponad 100

   

  ceny transakcyjne z ostatnich dni 

   

  to byłoby na tyle na temat wiedzy o rynku 


 4. W dniu 28.03.2021 o 20:30, protron napisał(-a):

   

  Te, które uwzględniają są w porządku. Te, które nie uwzględniają są dowodem lekceważenia użytkownika i wmawiania mu że ma do czynienia z jakimś niezwykle przemyslanym i skomplikowanym projektem, choć produkt kulawo realizuje jedną z podstawowych funkcji. Gdyby to był zegarek dla dziecka za 20 zł, to bym to akceptował, ale drogi zegarek z takim felerem? 

   

  Komórka zamiast zegarka, to słaby pomysł, bo trzeba ją praktycznie codziennie ładować i żeby odczytać czas trzeba ją wyjąć z kieszeni. Konieczność ładowania to też słaba strona różnych smartwatchy.

  Samochód zamist zegarka to też słaby pomysł, bo nie wjadę nim np. na 10. piętro. Zresztą napisałem, że ma służyć do wskazywania czasu a nie do przemieszczania się. Dodatki które tylko zmniejszają podstawową funkcjonalność a wiele nie wnoszą są zbędne. Dlatego nie chcę na tarczy trzech dodatkowych wskazóweczek mało kiedy wykorzystywanych ani wyświetlacza LCD. Stoper będę wykorzystywał na tyle rzadko, że wtedy będę mófł skorzystać ze smartfona. Podobnie z fazami księżyca.

   

  P. S. 

  Znalazłem już Oceanusa OCW-T200S-1AJF w cenie nieco tylko kłócącej się z moim podejściem, ale muszę przyznać, że tu przynajmniej wiem za co bym zapłacił. Imponuje technologia i wygląd.

  Może moje wahania wkrótce się skończą.

   

  Chyba nie za bardzo rozumiesz o czym piszesz. To nie jest feler tylko cecha, jak Twoim zdaniem trzywskazówkowy zegarek mechaniczny z datą ( czyli podstawy mechanizm z funkcją wskazywania i odmierzania czasu ) ma "wiedzieć" czy miesiąc ma 30, 31, 28 czy 29 dni? 

  To tak jakby się czepiać np garnituru z wikuni ( kosztuje ponad 100 000 zł ) że sam nie wskakuje na właściciela, tylko trzeba go ręcznie ubierać jak zwykły z tesco 


 5. 7 godzin temu, protron napisał(-a):

   

  Dzięki za namiar na sklep. Rozumiem że tam kupowałeś?

  Nie musiałeś doliczać cła i VAT? Cena zaczyna być sprzeczna z moimi poglądami, ale naprawdę ładny. Kusi.

  tam kupowałem , doliczyli cło etc ale wyszło poniżej 2000 łącznie 

  za te pieniądze nic lepszego nie znajdziesz 


 6. W dniu 16.03.2021 o 17:56, jamrug napisał(-a):

  Panie Dariuszu, z całą pewnością zna Pan moich rodzicieli Agnieszkę i Krzysztofa, ja również Pana pamiętam jeszcze z czasów mojej wczesnej młodości :) Pozdrawiam serdecznie!

  no tak- teraz już wiem :) pozdrowienia

  Niestety rzadko bywam na Podkarpaciu .. pozdrowienia dla Rodziców 


 7. Brak szkoleń ( skrócenie kursu do dwóch miesięcy ) systemowy problem ze strzelaniem ( mało amunicji, brak wsparcia dla funkcjonariuszy chcących zrobić pozwolenie i się szkolić na własnej broni ) kolesiostwo oraz słabe zarobki, braki kadrowe dramatyczne wraz z systemowym zaniżaniem poziomu aby jakoś łatać dziury itd 

  Temat rzeka- nie wystarczy tylko kupić nowych aut na pokaz 

  politycy wiele obiecują a później g.... z tego wychodzi, przełożeni biorą premie dla siebie a policjant na ulicy dostaje 100 zł premii 

  a na koniec większość ludzi ( patologia i sebiksy ) nagrywa policjanta telefonem ( bo każdy głupek ma smartfona niestety ) i jeszcze wyzywa, przeklina , milicja zoom itd 

  Każdy komentator  jak wiadomo w Polsce jest ekspertem od wszystkiego. Do tego poziom zacietrzewienia rośnie z każdym dniem spędzonym na Facebooku. Jeśli sprawa dotyczy innych, to należy spałować, rozstrzelać a przynajmniej nie patyczkować się. Jeśli sprawa dotyczy mnie, to policja jest milicją i należy defundować, rozwiązać i wszystkich policjantów (zbiorowo) utopić w żółci.


 8. 13 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

  @mroova Daj znać proszę jak będzie wyglądać procedura badania na COVID po powrocie na lotnisku w PL - jak długo będziecie czekać w kolejce na wykonanie badania i w ogóle - pytam bo planuję wyjazd pod koniec miesiąca i trochę mnie martwi ta sprawa . dziękuję i miłego urlopu życzę :)

  Tu jest dobrze opisane ( powrót bo przed wylotem też się robi testy i wypełnia deklarację przez internet) 

  Zwolnione z kwarantanny po powrocie do Polski są osoby posiadające zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 lub negatywny wynik testu w kierunku COVID-19:

  • test musi być wykonany na nie więcej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski (opuszczeniem strefy wolnocłowej po wylądowaniu w Polsce). Czas liczony jest od momentu wyniku testu do przekroczenia granicy.
  • honorowane są wyniki testów RT-PCR, jak i antygenowych
  • wynik testu w języku polskim lub angielskim należy przedłożyć funkcjonariuszowi Straży Granicznej

  Test na COVID-19, który umożliwia zwolnienie z 10-dniowej kwarantanny, można wykonać na Malediwach:

  • w każdym hotelu dostępne są wyłącznie testy RT-PCR (nie ma możliwości wykonania testów antygenowych)
  • badanie należy zamówić w recepcji hotelu na 2 dni przed wylotem (loty odbywają się w piątki, więc badanie w recepcji należy zamówić w środę, pobranie próbek odbywa się w czwartek rano o. g. 8:00 czasu lokalnego, a przekazanie wyniku następuje w piątek rano). Jeśli wynik nie jest dostępny przed transferem, hotel przesyła go na podany przez Klienta adres mailowy.
  • koszt badania wynosi odpowiednio:
   • Hotel Paradise Island Resort: 100 USD,
   • Hotel Sun lsland Resort & Spa: 100 USD,
   • Hotel Fihalhohi Island Resort: 112 USD,
   • Hotel Royal Island Resort & Spa: 100 USD,
   • Hotel Fun Island Resort & Spa: 100 USD,

 9. Broń nie służy tylko do strzelania, znacznie częściej służy do wymuszenia posłuchu ( odstąpienia od ataku) samym jej wycelowaniem w napastnika 

  Można znaleźć wiele statystyk z USA  ( wiadomo tam jest dużo materiału nt temat) ile razy wycelowanie broni ( bez oddania strzału ) spowodowało ucieczkę napastnika lub odstąpienie od napadu itp

   


 10. 1 godzinę temu, goral_ napisał(-a):

  Trafne. Ale zastanawiałbym się po co policja strzela i czy nie ryzykuje zdrowiem i życiem przechodniów? W GB do niedawna policjant miał tylko pałkę i umiał zdobyć posłuch. Teraz też nie każdy konstabl nosi broń.

  z tym posłuchem w UK to raczej dawne czasy.. jak społeczeństwo było uczciwe i posłuszne bo dziś to raczej tak wygląda 

  https://www.wykop.pl/link/3798167/kuriozalna-akcja-rozbrojonej-brytyjskiej-policji/


 11. @norbi - żaden ze znanych mi strzelców, używających tarcz sylwetkowych nie przejawia skłonności do jakiegokolwiek zachowania "morderczego"- a znam ich wielu 

  Sam strzelam do tarcz sylwetkowych ( o zmoro metalowe popery też są sylwetkowe) ponieważ np przy ćwiczeniach wejścia do obiektu w którym celem jest wyeliminowanie terrorysty a ocalenie zakładnika, trudno brać tarcze do strzelań pistoletowych.. a tak maluje się jednej sylwetce kształt broni, drugiej sylwetce np otwarte podniesione łapki i jest to dodatkowa trudność ( umiejętność prawidłowego rozpoznania celu a nie strzelania gdzie popadnie ) 

  nie ma to nic wspólnego ani z jakimś instynktem zabójcy, ani z wyżywaniem się na tarczach ani innymi opisywanymi przez Ciebie płomiennymi zorzami.. nota bene jak broń to zero alkoholu a TYM BARDZIEJ jakichś innych używek !!!

   

   

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.