Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bartbart

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław
 1. Design jest piękny i spójny: wskazówki, tarcza, koperta, koronka, dekielek i pudełko w stylu bauhaus. Tarcza jest optycznie duża jak na tę kopertę ze względu na wąską lunetę. Miałem obawę, że brak logo na tarczy będzie mi przeszkadzał, ale tak nie jest - dyskretny napis Vratislavia Conceptum pod godziną 6 jest super. Kształt okienka daty jest dobrze dobrany do stylu zegarka. Białe tło daty dobrze pasuje do eleganckiej białej tarczy. Wskazówki są bardzo wąskie, a dodatkowo wskazówka minutowa jest tej samej długości co sekundowa - to też powieksza optycznie tarczę. Bardzo podoba mi się dekielek - cieszę się, że nie jest przeszklony. Moim zdaniem pasek z przeszyciem nie pasuje do białego Formmeistera, ale ten problem łatwo rozwiązałem. Uszy są bardzo długie i wąskie, jest spora odległość od paska do koperty, a uszy skierowane są mocno w dół - dzięki temu zegarek wydaje się po prostu leżeć na nadgarstku i jest jeszcze bardziej elegancki. Mechanizm precyzyjnie ustawiony - poniżej +5 sekund na dobę. Wahnik jest dość głośny. Ogólnie niebanalny zegarek w super cenie.
 2. Białej foce ładnie na meshu, ale na brązowym pasku jeszcze ładniej.
 3. Dziś cały dzień na nadgarstku. Szukałem prostego i eleganckiego zegarka z białą tarczą i Formmeister wpisał się moje oczekiwania idealnie. Dla mnie na plus działa też to, że końcowy efekt jest w 100% zgodny z renderami i opisem - to ważne, gdy kupuje się zegarek na etapie "dziury w ziemi". QV - wielkie podziękowania za nacisk na jakość do samego końca projektu i cierpliwość w odpowiadaniu na niekończące się pytania "kiedy będą zdjęcia?" Myślę, że to nie ostatni zegarek mechaniczny od VC w mojej kolekcji.
 4. Dla mnie to pierwszy kontakt z cordovanem, więc możecie uznać, że się nie znam. Poza tym to moje subiektywne zdanie: uwazam, że bardziej mu (Formmeisterowi) "do twarzy" z paskiem bez przeszycia. VC Formmeister w - nomen omen - Wrocławiu. Starałem się pokazać zegarek pod różnymi kątami i w trochę innym świetle. Zdjęcia zrobiłem na szybko telefonem, więc proszę o wyrozumiałość.
 5. Pożycz Nomosa, to będzie test porównawczy. Więcej fotek póki co nie ma, bo w pracy nie mam czasu strzelić. Jest pierwsze wrażenie: "ale wielki". I drugie wrażenie: pasek do wymiany asap.
 6. Nie - takiego małego okrągłego okienka daty jak w Steinhart Aviation.
 7. Jeśli będzie możliwość zamówienia dekielka do grey seal, to ja też się piszę.
 8. Wygląda na to, że dobrze być z Gdańska.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.