Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jan3k

Użytkownik
 • Content Count

  92
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

About jan3k

 • Birthday 10/07/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 1. To bardzo duży i gruby zegarek - zdecydowanie przymierz przed zakupem. Jakieś dwa tygodnie temu oglądałem ten model w butiku i prawdopodobnie cały czas jest dostępny (ale najlepiej zadzwoń przed przyjazdem i zapytaj). Mam tę wygodę, że na co dzień mogę nosić podwinięte rękawy w koszuli, a w takich warunkach duży Speedmaster sprawdza się świetnie. Niestety kiedy dochodzi do sytuacji styczności zegarka z mankietem - gabaryty całkowicie dyskwalifikują go z użycia. Jest po prostu za duży i zbyt gruby, żeby to wyglądało dobrze. Jeżeli więc chciałbyś nosić zegarek przy mankiecie koszuli - lepiej rozejrzyj się za mniejszym modelem. Klasyczne Pro i jego różne odmiany w kopercie 42mm sprawdzą się o niebo lepiej.
 2. Czyli jednak.. Wyrok zapadł. Pasek (i tak już zbyt zużyty) idzie w końcu na zasłużony śmietnik, a 300M zostaje z bransoletą.
 3. O, to chyba o mnie! Zawsze myślałem, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nosić 300M na skórce. Kwarcowa trzysetka służy mi już wyłącznie jako pancerniak na wakacje (stąd też 95% nadgarstkogodzin wyrabia na bransie), ale mimo to myślę, że z szarym gadem całkiem jej do twarzy:
 4. Naprawdę ładny egzemplarz! Jak wrażenia? Grubość nie przeszkadzała?
 5. Bezlitosne słońce wyciąga na zdjęciu wszystkie brudy z zegarka.
 6. Myślę, że pół półki wyżej się już wdrapała - wraz z mechanizmami 8500 i 9300. Te nowe modele nie powinny tak bardzo tracić na wartości jak wczesniejsze zegarki Omegi oparte na modyfikowanych ETA-ch. I chyba nie ma się co dziwić, że wprowadzenie tak dopracowanych in-house'owych werków wiązało się z podniesieniem cen. Teraz pozostaje im już tylko ogarnąć się trochę z grubością zegarków i niektórymi zagrywkami marketingowymi, poczekać 20 lat, żeby nowy poziom cenowy zakorzenił się na dobre w świadomości ludzi (w tym również mas) i okaże się, że jesteśmy już bardzo blisko Rolexa.
 7. Dziękuję! Niestety rzeczywistość nie jest tak piękna jak na zdjęciu (korzystne światło i kąt), a ten egzemplarz właśnie świętuje swoje dwudziestolecie noszenia. Chciałem na zdjęciu zwrócić uwagę głównie na urodę bransolety (która niewiedzieć czemu jest tak nielubiana przez szerokie grono osób ).
 8. Z okazji niedzieli - klasyczny zegarek do smokingu:
 9. Bardzo lubię niebieskie modele, zwłaszcza na żywo prezentują się przepięknie! Mam jednakże pewne obawy odnośnie tytanowej koperty (że szybko się porysuje i poobija) - wyrobiłeś sobie zdanie na ten temat, czy jeszcze za wcześnie na ocenę? No i tylko ten gumowy pasek jest nieciekawy. Przeszycie białym sznurkiem zupełnie mi w nim nie pasuje. Masz jakąś alternatywę dla tej gumki?
 10. W takim razie ciekaw jestem jak tym niedotartym mechanizmom udaje się przejść certyfikację... Czy to możliwe, że te kilka miesiecy bezruchu (od momentu wydania certyfikatu w COSC do chwili zakupu zegarka przez klienta) tak negatywnie wpływa na ich pracę?
 11. atrax, o tradycyjny COSC się może i ociera. Omega niestety zastrzegła sobie bardziej rygorystyczny zakres dopuszczalnych odchyłek (-1/+6 s), więc chyba coś jest nie tak.
 12. Fajną alternatywą dla białych patyków jest też model 1957 Reissue (lub Replica) - wzorowany na CK 2915. Nie wiem właściwie dlaczego jest on tak bardzo niedoceniany na rynku - jego wartość jest dużo niższa od klasycznych Moonwatchów, a różni się w zasadzie tylko pierścieniem i wskazówkami. I to moim zdaniem na korzyść. (Na zdjęciu pożywka dla miłośników R. )
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.