Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jan3k

Użytkownik
 • Content Count

  92
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jan3k

 1. To bardzo duży i gruby zegarek - zdecydowanie przymierz przed zakupem. Jakieś dwa tygodnie temu oglądałem ten model w butiku i prawdopodobnie cały czas jest dostępny (ale najlepiej zadzwoń przed przyjazdem i zapytaj). Mam tę wygodę, że na co dzień mogę nosić podwinięte rękawy w koszuli, a w takich warunkach duży Speedmaster sprawdza się świetnie. Niestety kiedy dochodzi do sytuacji styczności zegarka z mankietem - gabaryty całkowicie dyskwalifikują go z użycia. Jest po prostu za duży i zbyt gruby, żeby to wyglądało dobrze. Jeżeli więc chciałbyś nosić zegarek przy mankiecie koszuli - lepiej rozejrzyj się za mniejszym modelem. Klasyczne Pro i jego różne odmiany w kopercie 42mm sprawdzą się o niebo lepiej.
 2. I poza ceną niczym się nie różnią od dotychczasowych klamerek?
 3. Takie klamerki można bez problemu kupić/zamówić w butiku Omegi w Warszawie. W zeszłym roku płaciłem za nie około 50 PLN. Nie wiem ile kosztują obecnie, ale zdziwiłbym się gdyby nagle podrożały aż do 199 PLN.. Chyba najlepiej po prostu zadzwonić i zapytać.
 4. Czyli jednak.. Wyrok zapadł. Pasek (i tak już zbyt zużyty) idzie w końcu na zasłużony śmietnik, a 300M zostaje z bransoletą.
 5. O, to chyba o mnie! Zawsze myślałem, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nosić 300M na skórce. Kwarcowa trzysetka służy mi już wyłącznie jako pancerniak na wakacje (stąd też 95% nadgarstkogodzin wyrabia na bransie), ale mimo to myślę, że z szarym gadem całkiem jej do twarzy:
 6. Naprawdę ładny egzemplarz! Jak wrażenia? Grubość nie przeszkadzała?
 7. Bezlitosne słońce wyciąga na zdjęciu wszystkie brudy z zegarka.
 8. Myślę, że pół półki wyżej się już wdrapała - wraz z mechanizmami 8500 i 9300. Te nowe modele nie powinny tak bardzo tracić na wartości jak wczesniejsze zegarki Omegi oparte na modyfikowanych ETA-ch. I chyba nie ma się co dziwić, że wprowadzenie tak dopracowanych in-house'owych werków wiązało się z podniesieniem cen. Teraz pozostaje im już tylko ogarnąć się trochę z grubością zegarków i niektórymi zagrywkami marketingowymi, poczekać 20 lat, żeby nowy poziom cenowy zakorzenił się na dobre w świadomości ludzi (w tym również mas) i okaże się, że jesteśmy już bardzo blisko Rolexa.
 9. Dziękuję! Niestety rzeczywistość nie jest tak piękna jak na zdjęciu (korzystne światło i kąt), a ten egzemplarz właśnie świętuje swoje dwudziestolecie noszenia. Chciałem na zdjęciu zwrócić uwagę głównie na urodę bransolety (która niewiedzieć czemu jest tak nielubiana przez szerokie grono osób ).
 10. Z okazji niedzieli - klasyczny zegarek do smokingu:
 11. Bardzo lubię niebieskie modele, zwłaszcza na żywo prezentują się przepięknie! Mam jednakże pewne obawy odnośnie tytanowej koperty (że szybko się porysuje i poobija) - wyrobiłeś sobie zdanie na ten temat, czy jeszcze za wcześnie na ocenę? No i tylko ten gumowy pasek jest nieciekawy. Przeszycie białym sznurkiem zupełnie mi w nim nie pasuje. Masz jakąś alternatywę dla tej gumki?
 12. W takim razie ciekaw jestem jak tym niedotartym mechanizmom udaje się przejść certyfikację... Czy to możliwe, że te kilka miesiecy bezruchu (od momentu wydania certyfikatu w COSC do chwili zakupu zegarka przez klienta) tak negatywnie wpływa na ich pracę?
 13. atrax, o tradycyjny COSC się może i ociera. Omega niestety zastrzegła sobie bardziej rygorystyczny zakres dopuszczalnych odchyłek (-1/+6 s), więc chyba coś jest nie tak.
 14. Fajną alternatywą dla białych patyków jest też model 1957 Reissue (lub Replica) - wzorowany na CK 2915. Nie wiem właściwie dlaczego jest on tak bardzo niedoceniany na rynku - jego wartość jest dużo niższa od klasycznych Moonwatchów, a różni się w zasadzie tylko pierścieniem i wskazówkami. I to moim zdaniem na korzyść. (Na zdjęciu pożywka dla miłośników R. )
 15. Mój Speedmaster cal. 9300 zrobił dziś +4,5 s/dobę. Myślę, że dotychczas było podobnie. Koryguję godzinę mniej więcej raz w miesiącu (kiedy różnica zbliża się do 2 min). Wczoraj rozpocząłem test miesięczny, ciekaw jestem jak wyjdzie.
 16. Nic nowego, to samo co zazwyczaj. Kolorystyka wynikła z punktu siedzenia - pod czterema silnymi żółtymi żarówkami. Wyszło na tyle ładnie, że nie korygowałem balansu bieli.
 17. A z ciekawości zapytam - jak namagnesowanie wpłynęło na pracę cal.8500? Bardzo się pogubił? Masz jakiś pomysł w jaki sposób mogło do tego dojść?
 18. Białe wskazówki to raczej obowiązkowy element designu Moonwatcha. Wyglądają jak z plastiku, ale za to są absolutnie czytelne w każdych warunkach, a to bardzo pasuje do charakteru zegarka przechowywanego w skrzynce narzędziowej. W świetle Ziemi pewnie też były. A jeszcze jeśli chodzi o plastikowo wyglądające wskazówki, to naprawdę bywało gorzej. Popatrzcie na zdjęcie poniżej, a potem na swoje Moonwatche, potem znów tutaj i odetchnijcie z ulga:
 19. To było czułe zdrobnienie, pełne szczerej miłości. i.imgur.com/ST54Vcb.jpg
 20. Ja od jakiegoś czasu noszę 9300 prawie codziennie i bardzo ładnie wyrównał mi dysproporcje w muskulaturze lewej i prawej ręki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.