Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MarJan©

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Wielkie dzięki ... szkoda, że nie mogę dawać reputacji poleciałby plusik [na YT poszło chociaż]
 2. Komiczne dla mnie jest kiedy ktoś bierze pożyczkę z banku, aby kupić komputer dziecku czy quada na komunię. Wiadomo, że zegarek jest za duży, ale to też pewien atut- chrześniak wie, że nie ma rzeczy dziecięcej i nie odrzuci go po 2-3 latach...w każdym razie to rzecz gustu, źle nie wygląda Dla mnie prezent ma się podobać obdarowanemu i to główny cel prezentu. Wybrać jakoś trzeba więc miłej zabawy:)
 3. http://www.casio-polska.pl/casio-mtp-1383d-1a-p-18658.html http://www.casio-polska.pl/casio-mtp-1383l-7a-p-18657.html Mam czarną wersję "na co dzień" zamiennie z G-shockiem i całkiem przyjemny jest, na pewno można dostać poniżej 250zł.
 4. Miałem ten sam problem rok temu....kupiłem nr.2 z Twojej listy i był to strzał w dziesiątkę- chrześniak się z nim nie rozstaje Spełnia wszystkie wymagania, jakie chciałem: -G-shock zawsze "trendy"- nie będzie się go wstydził wśród kolegów- niby mało ważne, ale jednak wcale nie i te czerwone przyciski...; - chłopak bardzo energiczny, żywiołowy i typ spędzania czasu na dworze, nie przed kompem, więc rower, piłka nożna, basen i wszelkie wybryki/zabawy jak skakanie przez płoty, włażenie na drzewa, kombinowanie z narzędziami itd. itp.- zegarek im wytrzymalszy tym lepiej; -wodoszczelność- basen; - mudman- zapobiegawczo w błotku też nieraz się bawią; -bardzo dobra czytelność- nie wiedziałem, czy chłopak już się zna na wskazówkach, czy jeszcze nie, więc to był wybór bezpieczniejszy; - świetne podświetlenie
 5. Witam, wcześniej tu pytano, ale linka nie ma- potrzeba instrukcji do modułu 5230...szukajka forumowa nie znalazła, google też mnie zawiodło...
 6. MarJan©

  Pierwszy Casio

  też wybrałbym G
 7. Dokładnie tak, ja lubię zegarki i mnie interesują, więc coś tam wiem o nich. Za to większość moich znajomych nie ma żadnego pojęcia o zegarkach- "mają czas" w smartfonie i to im wystarcza, większość myśli, że "mechaniki" były kiedyś koło drugiej wojny światowej używane, a w dzisiejszych czasach tylko smartwatche, elektroniki i tanie kwarce..... Na prawdę mają gdzieś zegarki i podróbki zegarków, nawet wielu uważa, że ciuchy muszą być oryginalne, a zegarek dla wyglądu tylko by ewentualnie kupili i to podróbkę, aby tylko wyglądała i pasowała do ciucha, nic więcej.
 8. MarJan©

  Parnis

  Tak sobie czytam tematy z "Parnisem" w roli głównej, ponieważ niedawno zakupiłem pilota, który wyglądem wygrał z seiko.... Ogólnie i smutno, i niebezpiecznie...smutno, bo "Parnis" to kopiarka w większości jeszcze, niebezpiecznie, bo "cholewa" zegarki, które produkują/kopiują są na prawdę niesamowicie dobre za bardzo niską cenę...trzecia sprawa- kapitalizm- pieniążki liczą się najbardziej, kapitalizm uczy bezduszności, dlatego w moim wyborze seiko przegrał....Parnis "ładniejszy", tańszy i bardzo prawdopodobne, że dokładniejszy od seiko5.... Naszła mnie myśl, że użytkownicy atakujący parnisa się go boją, kopiowane zegarki to nie problem, wielu kopiuje, wiele jest innych "chinoli" na rynku, ale jednak parnis wychodzi przed szereg- kopiuje w taki sposób, że za niską cenę dostaje się produkt jakościowo porównywalny z drogimi odpowiednikami, a to już niebezpieczne, bo dlaczego konsument ma płacić za historię, pomysł, znalezione rozwiązania, skoro może mieć finalny produkt tak samo dobry płacąc tylko za jego wyrób? Mamy kapitalizm, nikt nie będzie sentymentalny w nieskończoność. Druga rzecz, skoro parnis tak świetnie kopiuje i daje jakość za "bezcen", a do tego zaczyna wymyślać swoje własne projekty nie podnosząc przy tym ceny produktu, to mamy szansę ujrzeć na prawdę ostrego gracza na rynku światowym...kwarce prawie doszczętnie zmiażdżyły "swiss made", ale udało się co nieco odratować, a jak znajdzie się więcej producentów takich jak parnis to co się w końcu stanie? Dinozaury wyginęły, bo nie potrafiły się dostosować do nowych warunków.... Ja jestem "bezduszny" i mojego parnisa bardzo lubię.
 9. MarJan©

  Podrobki Casio

  Wielkie dzięki, dałbym plusa gdybym mógł
 10. MarJan©

  Podrobki Casio

  Proszę o poradę. Na allegro jest pełno zegarków CASIO AWG-M100A-1AER Prawie wszystkie one na tarczy mają napis "Tough Solar". A w sklepach internetowych ten sam zegarek można spotkać z napisem "Multiband 6" w tym samym miejscu. Na filmach YT też widzę napis "Multiband 6". Więc czy coś jest na rzeczy, czy po prostu to nowsza wersja?
 11. W grę wchodzi jeszcze opóźnienie łącza- ping. Uważam, że "snajpery" mają jednak większe prawdopodobieństwo wygranej.....ale należy pamiętać:
 12. ...ale to jest link z okazją [według mnie w tej cenie], chyba że nie rozumiem... [ja kupiłem inny zegarek nie z tej aukcji] ....hehe w magiczny sposób rzymianka "ulotniła się" po pokazaniu jej tutaj
 13. Zdjęcia z aukcji tragiczne, sprzedawczyni cuda wypisuje, ale....ja u niej kupiłem jedną sławę i się nie zawiodłem: http://allegro.pl/wostok-raketa-slawa-czajka-zegarek-mechaniczny-hit-i5354345302.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.