Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanatos70

Użytkownik
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

42 Początkujący

About Tanatos70

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań

Recent Profile Visitors

114 profile views
 1. Bardzo ładny ten GMT, gratulacje. Sam się nad nim zastanawiałem. Serce jednak zwróciło się ku innemu bicolorowi. Niezależnie od wszystkich fluktuacji związanych z dostępnością i takich tam, dla mnie to on jest najpiękniejszy i liczę, że dane mi go będzie jeszcze przed 4 falą pandemiczną przygarnąć 🙂.
 2. Tak mi skubańca w Monachium wyregulowali, że przez miesiąc kilka sekund raptem dodał:
 3. Marija Gimbutas. Bardzo modna w środowisku archeologii akademickiej na przłomie lat 80- ych i 90- ych. Z tym, że mówimy o problemie neolityzacji Europy. Epoka kamienia. Przejście ze społeczności łowców i zbieraczy na gospodarkę opartą na rolnictwie (kolokwialnie: od epoki kamienia łupanego do gładzonego). Bardzo dawne czasy. Bez ciągłości kulturowej. Nijak ma się ta neolityczna "Stara Europa" do tej bogatej starej Europy wspomnianej przez kol. @desmo i kolejek po Rolexy. W tym kontekście nie warto jej nawet wspominać 🙂.
 4. Ten termin pochodzi z lat 80-ych i nie ma wpływu na obecny obraz kulturowy Europy. O wiele bardziej adekwatny jest podział utrwalony w III-IV w n.e. na "Imperium" i "Barbaricum" (poza limesem). Wpływy imperium u nas jednak były i nadal są widoczne w zakresie tzw. wytworów kultury materialnej Tam, gdzie kolega @mario1971 odbierał dziś swój piękny zegarek, egzystowała jakieś dwa tysiące lat wstecz osada kultury przeworskiej z OWR (okres wpływów rzymskich). Mniej więcej pod salonem Rolexa, choć jej centrum znajdowało się trochę dalej na wschód, w miejscu nowego osiedla Budimexu.
 5. Moje doświadczenia z ponad trzyletniego użytkowania mechanizmu P.5000 (jedna wizyta w serwisie w celu wyregulowania mechanizmu (tuż przed upłynięciem dwuletniej gwarancji- jakość usług świadczonych przez serwis w Monachium pominę litościwym milczeniem). Pam 562 bez sekundnika. Pełne nakręcenie to ok. 120-130 obrotów koronką. Sporo, ale faktyczna rezerwa to prawie 9 dni. Mój mechanizm nie lubi dokręcania w trakcie cyklu. Zdarza się wówczas, że potrafi dodać 1-2 min w ciągu pierwszej doby po nakręceniu. Podobnie nakręcony nie do końca (oporu). Czytałem gdzieś o tej przypadłości w necie, ale nie wiem czy dotyczy też nowszych "wypustów", czy starszych jak mój. Dokręcany do oporu sprawuje się całkiem poprawnie. Dodaje maks ok. pół minuty na dziewięciodniowy cykl. Poza tym nie sprawia mi, jak dotąd, problemów.
 6. Eeeee tam, ja parę lat wcześniej wydałem 300 milionów złotych na M2 w wielkiej płycie, a dziś... już mieszka tam kto inny O wiele ładniejszy od tych wszystkich kolejkowych hitów- subów i innych "kolorusów"
 7. Jak dla mnie ten model Radiomira ma idealne proporcje. Lubię też ten klekot mikrorotora:
 8. Tanatos70

  Perfumy

  Dla mnie również każda aplikacja to czysta rozkosz, jednakże żona i córka omijają mnie po tym szerokim łukiem a moja kotka na mnie syczy
 9. Tanatos70

  Perfumy

  Czy aby na pewno to ten "właściwy" LaYuqawam ? Jest kilka odmian. Ja swój flakon kupowałem raptem z miesiąc, dwa temu (od tej pory chyba nic się w sładzie nie zmieniło) i to jest killer. Świetny, ale killer. Malina ze spalonym asfaltem . Na pewno nie przyjemniaczek.
 10. Ja nie miałem tyle szczęścia, odrobinę się pospieszyłem :
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.