Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

krisu2

Użytkownik
 • Content Count

  907
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

krisu2 last won the day on November 2 2018

krisu2 had the most liked content!

Community Reputation

258 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

456 profile views
 1. Była już gablota pana Sławka, była podwawelska dla kierowniczki, ale kolega @dawid7 dopełnił dzieła odbierając swojego w Bydgoszczy 😂
 2. Szkoda. Byłem u siebie w mieście u dwóch zegarmistrzów, jeden stwierdził że muszę poszukać kogoś z lepszym wzrokiem a drugi poległ przy próbie odkręcenia dekielka i stwierdził że on do tego klucza nie ma. Wiec sam widzisz jakich mam fachowców u siebie. Dlatego uznałem że lepiej na tym wyjdę jeśli bym wysłał do kogoś kto ma pojęcie niż szukał fachowca w okolicy, a jeśli bym nawet znalazł to teź nie wiadomo czy nie odebrałbym po naprawie w gorszym stanie niż oddałem. Jesli sam nie dysponujesz czasem może znasz kogoś godnego zaufania? Mnie się nie spieszy, mogę grzecznie w kolejce poczekać.
 3. Dzięki. Możecie polecić kogoś z forum najlepiej kto byłby w stanie zająć się tym problemem? Kolego @svedos, widzę że wiedzę posiadasz, czy podjąłbyś się może takiej naprawy?
 4. Korzystałem dość często z chronografu ostatnio, nie pamiętam czy w chwili gdy zegarek się zatrzymał był uruchomiony czy nie. Objawy: stoi całkowicie choć jest nakręcony, chrono oczywiście też nie działa, przy wciśnięciu przycisku chronografu nie ma charakterystycznego kliknięcia, załączenia, przycisk wciska się jakby był na sprężynce, nie wiem jak to dokładniej opisać. Nie wiem czy to jest jeszcze naprawiana usterka, czy też od razu lepiej szukać drugiego mechanizmu, i kto by się podjął ewentualnej naprawy.
 5. dziś dopadła mnie klątwa Zuana. Używałem ostatnio dość często chrono i zegarek umarł. Czy jest na sali jakiś doktór od tych mechanizmów?
 6. 387,02 zł 30% zniżki | Parnis 36mm luksusowe 5ATM złoty czarny biały dial automatyczny zegarek mężczyźni unisex szafirowe szkło data lupa jubileusz bransoletka https://star.aliexpress.com/share/share.htm?image=H0688bf0f01ff4b32a08c3a69ed364033k.jpg&businessType=ProductDetail&title=387%2C02 zł 30% zniżki | Parnis 36mm luksusowe 5ATM złoty czarny biały dial automatyczny zegarek mężczyźni unisex szafirowe szkło data lupa jubileusz bransoletka&platform=AE&redirectUrl=https%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Fitem%2F32748032064.html%3F%26srcSns%3Dsns_Copy%26tid%3Dwhite_backgroup_101%26mb%3DnOyGgrj250Lw4lq%26businessType%3DProductDetail%26spreadType%3DsocialShare tutaj jest wersja 36mm ale z bransoletą o jakiej pisałem, A tu 39,5mm ale zapięcie z blaszką 377,49 zł 50% zniżki | Nowy Parnis automatyczne mechaniczne męskie zegarki srebrny ze stali nierdzewnej bransoletka kalendarz biała tarcza 2813 ruch mężczyzna zegarka 2020 https://star.aliexpress.com/share/share.htm?image=U9de81411ac9842e5960007d12da61cccx.jpg&businessType=ProductDetail&title=377%2C49 zł 50% zniżki | Nowy Parnis automatyczne mechaniczne męskie zegarki srebrny ze stali nierdzewnej bransoletka kalendarz biała tarcza 2813 ruch mężczyzna zegarka 2020&platform=AE&redirectUrl=https%3A%2F%2Fwww.aliexpress.com%2Fitem%2F4000812533880.html%3F%26srcSns%3Dsns_Copy%26tid%3Dwhite_backgroup_101%26mb%3DnOyGgrj250Lw4lq%26businessType%3DProductDetail%26spreadType%3DsocialShare Widzialem gdzieś ale nie mogę znaleźć wersję większą z zapięciem bez blaszki, zresztą zapewne można sobie na taką w zamówieniu bez większego problemu zmienić.
 7. Pierwszy Pagani w którym bezel centruje 😂 Do jakości nie mam zastrzeżeń. Fajnie wykończona koperta. Jednak rozmiarowo mógłby być te 2mm mniejszy. 42mm przy biżuteryjnym modelu to trochę za dużo, szczególnie jak się go bezpośrednio porówna np ze sportowym gmt masterem 40mm. No i zapięcie bransolety, moim zdaniem fajniej wyglądałaby pełna jubilee bez tego długiego zapięcia. Dlatego zastanawiam się jeszcze nad Parnisem, tam jest 39mm i pełna bransoleta.
 8. No i nie ma w tym dziale wojenek przede wszystkim, żadnych podjazdów, żadnego jadu. Nikt nikomu do portfela nie zagląda, nikt nikomu nie zazdrości. To jedyny taki dział i ewenement na tym forum.
 9. Odczyt godziny kiepski, wykonanie słabe. O ile sama bransoleta jeszcze jakoś ujdzie, to zapięcie jest tak kiczowato wykonane że jeszcze takiego w swojej karierze nie widziałem. Kawałek surowej Błaszki, nawet nie wyszczotkowanej. Koperta to samo - góra koperty oraz luneta wokół szkiełka powinna być szczotkowana, tutaj jest chamska obróbka jakby prosto ze strugarki zeszło. Nawet krawędź wokół lunety nie ma żadnego wykończenia, nie wygradowana, wręcz ostra. Skaleczyć się niby człowiek nie skaleczy ale słabo to wygląda. Do tego koronka tak mała że ciężko nią operować. No ale za nieco ponad 80zl ciężko oczekiwać jakości Zenitha.
 10. Prawda? Ten rownież https://www.apart.pl/zegarki/edox/edox_delfin zupełnie niepodobny do niczego na rynku. Ale pewnie prawilny bo swiss made, z odpowiednio napompowaną ceną i sprzedawany przez uznany na rynku podmiot.
 11. Jeśli już mowa o skeletonach to taki ostatnio wpadł
 12. Zapewne masz rację. Corgeut mój pierwszy, Paganich mam obecnie pięć, kilku już nie pozbyłem. I faktycznie, w jednych lepiej w drugich gorzej. Jednak całościowo Corguet sprawia dużo lepsze wrażenie. Bardzo dobrze też wspominam Diduna, wykonanie, wykończenie bez zarzutu, gdyby nie fakt zrąbanej bransolety (chodzi mi o jej sztywność). Zapewne masz rację. Corgeut mój pierwszy, Paganich mam obecnie pięć, kilku już nie pozbyłem. I faktycznie, w jednych lepiej w drugich gorzej. Jednak całościowo Corguet sprawia dużo lepsze wrażenie. Bardzo dobrze też wspominam Diduna, wykonanie, wykończenie bez zarzutu, gdyby nie fakt zrąbanej bransolety (chodzi mi o jej sztywność). Zapewne masz rację. Corgeut mój pierwszy, Paganich mam obecnie pięć, kilku już nie pozbyłem. I faktycznie, w jednych lepiej w drugich gorzej. Jednak całościowo Corguet sprawia dużo lepsze wrażenie. Bardzo dobrze też wspominam Diduna, wykonanie, wykończenie bez zarzutu, gdyby nie fakt zrąbanej bransolety (chodzi mi o jej sztywność).
 13. Żeby była jasność to ja nie chcę wskazywać na wyższość Corgueta nad Phylidą. Zresztą tego drugiego nawet nie miałem w ręce. Porównuję z innymi chińczykami które posiadam, w szczególności z Paganim. No i ogólnie, całościowo, ten zegarek niesamowicie do mnie gada.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.