Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

dewey

Użytkownik
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Początkujący

Recent Profile Visitors

57 profile views
 1. a z tym zero problemów (sorki z jakiś powodów nie mogłem dodać drugiego zdjęcia do poprzedniego wpisu)
 2. @Teufel26wygląda kapitalnie, jaka średnica? Wrzucę przy okazji łobuza, który ostatnio powoduje ból głowy
 3. Jestem po drugim teście. Po pierwszych 24 godzinach miał +3-4 sek., to samo po 30 godzinach i dzisiaj rano po 40 godzinach, powiem szczerze, że mi zaimponował Po powrocie z pracy, łącznie po upływie 49 godzin, miał -13 sek. i nie wiele później stanął, wytrzymał około 49,5 godzin. Dodatkowo przyszedł kompas i nawet nie drgnął, to samo przy pozostałych zegarkach, przy których aplikacja lepsi pokazywała namagnesowanie... Nie mam pomysłu na kolejny test, chyba ponownie go nakręcę, odłożę na 24 godziny, sprawdzę różnicę i założę na rękę na kilka dni, sprawdzę, czy poprawnie się nakręca i jaka będzie różnica po tygodniu (powinien mieć +- minutę)
 4. @Barry_1miałem pierwotnie taki zamiar, gdyby nie spóźnił się nagle o te 4 minuty po testach namagnetyzowania, to po 15.00 założyłbym go na rękę. Ale to nagłe opóźnienie dało mi do myślenia, być może niepotrzebnie go do telefonu przykładałem, chcę to zrobić raz jeszcze, żeby być na 100% pewnym, a przy okazji przetestuję sobie rezerwę chodu. wiem wiem, czytałem o tym, ale dzięki za uwagę.
 5. @evilymtak zrobię, a tymczasem nakręciłem go raz jeszcze (te 48 godzin dał radę i się nie zatrzymał), odłożyłem z dala od newralgicznych urządzeń i sprawdzę w piątek po 15.00 jak to wygląda. Zamówiłem też demagnetyzer i kompas, w piątek powinny dotrzeć do paczkomatu, więc jak zegarek wyczerpie całą rezerwę chodu po 17.00 (przy okazji sprawdzę ile dokładnie wynosi), to od razu będę mógł przeprowadzić demagnetyzację. W piątek po południu dam znać co jak.
 6. @cordi7 no właśnie się przymierzam do zakupu z allegrom, jest za 55 zł., tylko zastanawiam się, czy faktycznie byłaby to wina namagnetyzowania??? I ujawniłoby się to dopiero po prawie 42 godzinach bez nakręcania? Przypominam, że po 24 godzinach miał tylko -7 sek. I czemu będąc przez kilka dni w rotomacie złapał 15 minut, o czym się dowiedziałem po fakcie i co było zalążkiem tych testów? Bo tak na chłopski rozum, to rozumiem to tak, że jak problem ujawnia się przy rozwinięciu sprężyny do prawie samego końca (41 godzin z rezerwy), to wcześniej sytuacja z 15 minutowym opóźnieniem nie powinna się wydarzyć, skoro zegarek obracał się w rotomacie i cały czas nakręcał sprężynę... EDIT: Rotomat jest postawiony na przedniej kolumnie głośnikowej od zestawu 5.1, teraz czytam, że to ponoć silne źródło magnetyczne...
 7. Ok jestem już po teście mojej Carrery. Nakręciłem zegarek manualnie i odłożyłem na półkę. Po 24 godzinach miał około 7 sek. opóźnienia. Po 30 godzinach w zasadzie tyle samo (ciężko wyłapać dokładną różnicę, bo wskazówka sekundy jest specyficzna). O 8.00 rano, po 41 godzinach, miał około 20 sekund opóźnienia. I teraz najlepsze. Wziąłem go do ręki i przyłożyłem do telefonu, żeby sprawdzić w aplikacji "lepsi", czy jest namagnetyzowany, okazało się, że tak (jak zresztą wszystkie moje zegarki, więc jestem ciekaw, czy aplikacja ma dobre wskazania). Po godzinie od testu, o 9.00 rano, zauważyłem, że zaczął się spóźniać o 4 minuty! W przedziale czasowym pomiędzy 41, a 42 godziną złapał potężne opóźnienie, akurat wtedy kiedy go testowałem z telefonem, więc może to miało znaczenie, jeśli faktycznie jest namagnetyzowany? Od 9.00 do 12.30 miał wciąż takie samo 4 minutowe opóźnienie, nic się nie zwiększyło. O 15.00 minie 48 godzin z rezerwy chodu. Nie wiem teraz, czy powtarzać cały test, ale już tym razem bez przykładania go do telefonu, czy dać sobie spokój i oddać na diagnostykę do Trufey?
 8. @evilyma jednak sprawdziłem dokładnie papiery oraz konwersacje na chrono24 i nikt mnie w balona nie robi, informowali mnie, że zegarek ma podbitą gwarancję na 12/2018 i liczy się od tego miesiąca. Zgodziłem się mimo wszystko, no bo co się może takiego stać, a jeszcze przez prawie rok gwarancja była ważna. Zegarek był tańszy o prawie 1700 EUR w porównaniu do cen z oficjalnego butiku i to przeważyło. No nic, testuję i dam znać. Zapytam jeszcze o jedną sprawę. W środę o 15.00 będzie 48 godzin od nakręcenia mechanizmu i odłożenia zegarka na półkę, jeżeli do tego czasu wytrzyma i nie będzie tracił czasu, to mam zamiar nakręcić go ponownie w środę o 15.00, a w piątek wybrać się z nim do pracy na 10 godzin, żeby sprawdzić, czy automat dobrze działa i naciąga sprężynę w trakcie poruszania ręką. Tytko zastanawiam się, jak bardzo sprężyna się nakręci przez te 10 godzin noszenia? Na jaki długo to powinno wystarczyć?
 9. @evilymKurczę nie zauważyłem, że mają diagnostykę za 150 zł., od razu spojrzałem w tabelkę i ceny serwisu. Dzięki za zwrócenie na to uwagi. Ok, to tak zrobię, nakręcę go manualnie o równej godzinie i odłożę na bok, sprawdzę co parę godzin odchyłkę przez te 2 dni. Ten chronograf nie ma blokady, można kręcić koronką do końca świata, więc ile byłoby optymalnie? 40 obrotów? Skontaktowałem się ze sklepem i kazali mi go podrzucić do najbliższego butiku, odpada, bo w Polsce takowego nie ma, wtedy powołali się na międzynarodową gwarancję i odesłali mnie na stronę producenta z wykazem autoryzowanych serwisów, więc za wiele nie pomogli...Kupując drogi zegarek liczyłem się, że muszę być przygotowany na koszty serwisowania, ale mimo wszystko 2100 zł. po 2 latach, to spory wydatek. Jakby ktoś miał namiary na ogarniętego zegarmistrza w Warszawie, to byłbym wdzięczny. EDIT: Jak Trufey zrobi diagnostykę, to rozumiem, że koszty naprawy są oddzielnie wyliczane i nie płacę wtedy za serwis (przykładowo te 2100 zł.) tylko za samą naprawę?
 10. Mam pytanie dotyczące serwisu. Po jakim czasie powinienem go zrobić i z jakim kosztem będzie się to wiązało? Przy okazji, z wczorajszego spaceru.
 11. A jak nosicie bransoletę, luźno, czy raczej ciasno? Już się przyzwyczaiłem, że zegarek zsuwa mi się na nadgarstek, ale czy tak wypada go nosić? Pamiętam, jak pewien znany warszawski zegarmistrz, aż się kiedyś zagotował na wspomnienie ludzi, którzy naszą zegarki w ten sposoby, za kostką żeby nie było nudno
 12. dzięki, jest bardzo zadowolony, to mój pierwszy zegarek na bransolecie. Nie ukrywam, że miałem zamiar kupić nową Omegę 300, która jest ładniejsza, zarówno pod względem tarczy jak i samej bransolety (bardzo podobają mi nie te srebrne, pionowe łączenia ogniw), dodatkowo lepszy mechanizm. Niestety zabrakło funduszy i już raczej się na nią nigdy nie zdecyduję, za bardzo podobna do TH, kolejny będzie chyba Parenai
 13. to i ja wrzucę swoją Carrerę dla porównania, zdjęcie nie jest aktualne, ale nie chcę mi się ściągać go z rotomatu
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.