Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Piotr Ratyński

Użytkownik
 • Content Count

  9,929
 • Joined

 • Days Won

  35

Everything posted by Piotr Ratyński

 1. Przy toczeniu elementów o średnicy 0,2 mm, przyczyną uszkodzenia jest najczęściej to, że nóż nie jest dokładnie w osi wrzeciona, tępy noż rzadziej. Kolega Safinowski podpowiedział jak ostrzyć noż, przed toczeniem, tak jak napisał, zawsze warto sprawdzić czy ostry na paznokciu, gdy się nie ślizga to ostrość jest OK.
 2. Mechanizm to Landeron 48 produkowany w latach 1937 - 1970.
 3. Ktoś coś poskładał, tarcza zdecydowanie nie jest od tego zegarka, Seeland był dyrektorem w IWC (stąd pewnie ten mechanizm) ale tez była taka firma założona w 1892 roku.
 4. Każda firma ma w swoim dorobku zegarki wysokiej klasy i też zegarki klasy niskiej, tyle tylko, że firmy ze szczytu mają zdecydowaną przewagę tych wysokiej klasy, a firmy notowane nisko mają zdecydowana przewagę zegarków zwanych "masówką". Są też wyjątki, ale nie nie ma o co się spierać.
 5. Ważne co tam było naprane cyrylicą. Mechanizm trochę faktyczne podobny do V&C. Po tarczy bez sygnatury i po wskazówkach można jedynie wywnioskować przybliżony okres produkcji, nic więcej.
 6. Sporo ciekawej wiedzy przekazałeś Marku. Dziękujemy.
 7. Zegarek jest poza moimi zainteresowaniami, wiec nic ciekawego o nim nie powiem. Kołkowy wychwyt, chyba bezkominowy, wpisz w Google pin lever watch.
 8. Moim zdaniem werk jest od LeCoultre. Tiret mnie przekonał.
 9. Moim zdaniem zegarek nie ma nic wspólnego z Tssotem.
 10. Albo w drobnym pasku. Jednak definitywnie sprawę rozwiązuje dopiero możliwość w miarę precyzyjnej regulacji temperatury.
 11. To może najpierw zajmij się swoją edukacją, bo moją możesz sobie darować. Pozwiedzałem dokładne to co chciałem powiedzieć..
 12. No, ale zdziwiony byłeś, że nikt nic z grubsza, to uderzyłem w stół i nożyce się odezwały.
 13. Ważę ponad 105 kg, BMI mówi otyły, ale mnie nie wchodzi w talię. Pewnie jest w tym i jakaś reklama. Również pozdrawiam serdecznie.
 14. A mnie czas niestety już bardzo posunął.
 15. Kolega jest już tu na forum wystarczająco długo, żeby to przeczytać: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/42864-jak-zada%C4%87-tutaj-pytanie-%C5%BCeby-uzyskac-konkretn%C4%85-odpowied%C5%BA/
 16. Wskazówki masz powyżej. Powody, które skłaniają do stosowanie przy pielęgnacji zegarka środków przeznaczonych do pielęgnacji samochodów, są dla mnie zagadką.
 17. Jeszcze nie spotkałem się z datowaniem zegarka po pasku. Myślę, że w tym pasku nie nosili tej kieszonki, to raz, a dwa kieszonka ma udawać to czym nie jest, dlatego datowanie z jakąś rozsądną dokładnością jest niemożliwe.
 18. Z grubsza to sam się wypowiedziałeś, zdjęcia są również z grubsza, zegarek kupiłeś też z grubsza i jeszcze do tego jest Tobie potrzebna jakaś wypowiedź z grubsza?
 19. Twórcą mechanizmu ze stoperem jest firma Le Phare z Le Locle. Kaliber 126 VCC z początków XXw.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.