Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

EnamelDial

Użytkownik
 • Content Count

  762
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  piz*\

Recent Profile Visitors

351 profile views
 1. to się nazywa "zegarek" :-) :-) ;-) kot by się uśmiał :-)) cos jak sronosart z łodzi :-))0 ( się usmiałem )
 2. Zdjęcia mojej nowej pasji - giloszowania i grawerowania. Zapraszam serdecznie.
 3. bo co napiszę post to dostaję od moderatora ostrzeżenia : "cytujesz zdjęciem" Pozdrawiam :-)
 4. Ostatnie zdjęcie na tyn forum. Pozdrawiam. reszta zdjęć : https://www.facebook.com/profile.php?id=100011801394432 Życzę zdrowia. Leszek. :-)
 5. Moje tarcze z emalii na gorąco. Wykonane na podkładach z miedzi, srebra, złota. Wypalane na emaliach Schauer.
 6. Niestety nie odpowiem Ci ( soorki ) Jak tylko coś napiszę na forum to dostaję ostrzeżenia za "cytowanie zdjęć" i nie długo mnie zawieszą. Pozdrawiam.
 7. Ty na pewno nie wypalałeś :-). Natomiast nie mylisz się że nowoczesne masy stomatologiczne to emalia szklista ( czyli szkło) tak samo trwała jak emalia jubilerska lub szkliwo porcelanowe. Różni się tylko technika. Protetycy mają nowoczesne techniki napylania emalii próżniowo jak farby proszkowe. Można z nich robić piękne tarcze białe ale i tak nadal niestety zawsze będą drogie. Pozdrawiam Leszek ps. blase pisał że nadruk to ok 120 zł - wykonanie podkładu z emalii to 10-15 zł
 8. Nie pomogę :-( moge tylko zrobić nową. Mogę Ci stopić w piecu podkład do równa ale cyfry znikną bo to przeważnie jest zwykły nadruk farbą jak malunek na tarczy który nie ma nic wspólnego z porcelaną.
 9. TO NIE JEST CERAMIKA TYLKO SZKŁO ( emalia szklista barwiona na biało) !!! Panowie nie mylcie pojęć. Tarcza porcelanowa to coś innego niż emaliowana na gorąco. Tarcza autora tematu ( nawet jej nie widziałem) też nie jest porcelanowa tylko polcelanitu. Prosciej zrobic nowy podkład i dać Balse-mu do nadruku tamponowego.
 10. Krzysztof ja wiem :-) ale kiedy nasz diver ??? mam już 50 lat i pora na własny zegarek. :-( Nie chcę grafiki , chcę projektów tarczy do emalii .... to ostatnie :-)))))) : dziękuję - te maszyny to kawał mojego życia :-( Jimmy jak wejdziesz w projekt to tarcza gratis !!! :-))))
 11. Ja to robiłem w piecu i tez d*p..a :-( Można by jeszcze tytan ale nie mam namiarów na blachę. Firmy takie jak Chronosswis, Breguet i GTM rodują takie tarcze. Wtedy srebro jest idealne przez cały czas. Ale Panowie to dodatkowy koszt i nie wiem czy Nas na to stać ? Może w drugim ?? Adam srebrne to klasyka giloszowania. Wszystkie firmy robią na srebrze. Nie znalazłem znanej firmy by robiła golisz na nierdzewce. No chyba że JLC ale oni tłoczą nie robią na tokarce ornamentowej. Adaś przebudowa tokarki wymaga czasu. Tutaj każda część jest dorabiana indywidualnie. :-( też chciałbym już kroić tarcze ........... Stan giloszarek na dzisiaj : ornamentowa - brak szablonów i napędu liniowa skończona tylko brak szablonów Jimmy kur..a ja już mam dość tej budowy ....:-)(((. Gdyby człowiek zarabiał jak w Europie to kupił bym gotową giloszarkę liniową z 5000 USD i już dawno robił tarcze. W sumie poświeciłem na budowę pół roku to pewnie jako spawacz, operator maszyny lub kierownik budowy zrobił bym na dwie takie..... Jak tam ? wchodzisz w projekt ? będzie tanio .:-()
 12. EnamelDial

  Giloszarka.

  Photos of the construction of a rose engine (engine turning guilloche). He built Leszek Kralka. Zdjęcia z budowy giloszarek.
 13. Próbowałem dzisiaj barwić termicznie stalowe tarcze. Efekt zerowy. Szkoda mi na to czasu. Wszelkie próby z barwieniem : stali, tytanu, aluminium zakończyłem. Tarcze zrobimy z czystego srebra 999 ewentualnie możemy je pokryć niebieską emalią ale nie będzie Wam się to kalkulowało ( drogo). Kończę już przebudowy giloszarek i wydaje mi się że w połowie czerwca dam gotowe tarcze do akceptacji. Pozdrowionka Barwienie :
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.