Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jester1972

Użytkownik
 • Content Count

  82
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Dolny Śląsk

Recent Profile Visitors

157 profile views
 1. No właśnie nie wydaje żadnego dźwięku... Brak jakiejkolwiek reakcji na wciśnięcie tego pushera
 2. Trochę techniki i się człowiek gubi... Niestety, poddaję się i chyba sprzedam ten złom jako uszkodzony, bo nic nie pomaga... Zegarek chodzi jak chce (jest dobrze naładowany, bo po kilku dniach w zamkniętym pudełku działa: zmieniają się godziny, data, sekundnik też chodzi, stoper), ale nie reaguje na jakiekolwiek komendy wydawane mu za pomocą przycisku A, czyli lewego górnego pushera. I przez to nie jestem w stanie dokonać jakichkolwiek regulacji. Czy koś jest w stanie zdiagnozować problem?
 3. Dziękuję. Nie wiem w czym rzecz, ale gdy wciskam lewy górny pusher, to wskazówka sekundowa nie przestawia się tak jak jest napisane w instrukcji. Pozostałe trzy działają normalnie. Czy to kwestia niewłaściwego ustawienia początkowego?
 4. Dziękuję za instrukcję i proszę o dalsze porady:) Jak ustawić wskazówki w pozycji bazowej? Jak ustawić właściwą strefę czasową? Jak ustawić ręcznie czas bieżący? Jak ustawić kalendarz ręcznie? Jak wyłączyć czas letni? Przepraszam, ale nie ogarniam... i dzięki za wyrozumiałość
 5. Szanowni forumowicze, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w ustawieniu casio edifice multiband 6 wave ceptor tough solar. Niestety, mimo postępowania zgodnie z instrukcją, nie jestem w stanie sprawić, by to urządzenie prawidłowo wskazywało czas i datę. Nie wiem, czy popełniam jakiś błąd, czy może mój egzemplarz jest uszkodzony. Może są tu użytkownicy tego modelu i zechcą mi podpowiedzieć jak sobie z tym poradzić? Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 6. Dzisiaj, to znaczy w piątek, 27 października, punktualnie o godz. 11:15 zatrzyma się zegar na wieży ratuszowej w Świebodzicach, podobnie jak setka zegarów w całej Polsce. O co chodzi?– Otóż nie jest to żadna awaria, a zaplanowana, ogólnopolska akcja, do której przyłączyły się Świebodzice, za sprawą Pana Adama Mroziuka, naszego zegarmistrza i znawcy starych zegarów, który odnowił zabytkowe czasomierze na wieży ratuszowej i budynku Poczty Polskiej. A świebodzicki zegar jest wśród 100 najważniejszych zegarów w Polsce – wyjaśnia Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.W ten sposób Świebodzice, wraz z wieloma miastami w całym kraju, chcą upamiętnić odejście Profesora Zdzisława Mrugalskiego, znakomitego zegarmistrza i wykładowcy Politechniki Warszawskiej, wielkiego znawcę fachu, człowieka o ogromnej wiedzy. Był cenionym konstruktorem w dziedzinie mechaniki precyzyjnej, nauczycielem kolejnych pokoleń inżynierów mechaników, w tym także zegarmistrzów, wychowawcą i wzorem dla studentów Politechniki Warszawskiej.Godzina 11:15 ma tu szczególne znaczenie. Dokładnie 17 września 1939 roku, ma skutek bombardowania wybuchł pożar na zamku Królewskim w Warszawie. I dokładnie o tej godzinie zatrzymały się wskazówki zegara na Wieży Zygmuntowskiej. Zegar został po wojnie odbudowany przez Zespół Budowniczych Zegara, w którego składzie był Profesor Mrugalski. Profesor nadzorował także renowację zegara z naszej wieży ratuszowej.– Pan Profesor był ostatnią osobą, której mogłem zadać najtrudniejsze pytania z zakresu zegarmistrzostwa. Zna Świebodzice, był jako młody człowiek w naszym Termecie na praktykach. Zagrzewał mnie do walki podczas remontu naszego ratuszowego zegara. To ogromna strata dla polskiego zegarmistrzostwa, dlatego chciałem choć w ten sposób uczcić pamięć wielkiej osoby, wspaniałego człowieka i fachowca, jakich dziś już nie ma – mówi Adam Mroziuk.Żałoba zegarów potrwa około doby.Zegar na świebodzickim ratuszu oraz ten na poczcie ruszą w sobotę, 28 października, przy zmianie czasu na zimowy.(RED)
 7. Uwaga zegarmistrzowie z Dolnego Śląska! Fundacja Wałbrzych 2000, na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, realizuje projekt #RzemiosłoNoweRozdanie. Jest to szansa na bezpłatną promocję zegarmistrzostwa i Waszych zakładów. Zainteresowanych zapraszam na priv.
 8. The World Games od kuchni: ekipa oficjalnego chronometrażysty - Tissot - podczas pracy w hali lodowiska w Świdnicy. Świetna międzynarodowa ekipa!
 9. W moim Formmeisterze grzechocze, a jak mocniej machnę ręką, to w dodatku telepie (i nie jest to delirium )
 10. Wielki szacun dla Piotra za transakcję! Zegarek nie tylko w idealnym stanie, ale także doskonale zabezpieczona przesyłka. Świetny kontakt! Dziękuję bardzo i polecam każdemu!

 11. Mam ten model ze srebrną tarczą, ale przymierzam się do zmiany tarczy na niebieską właśnie Zegarek bardzo uniwersalny, bo możesz z nim nawet nurkować (300 m i zakręcana koronka). Zakładając do niego elegancki pasek będziesz mógł nawet go nosić do garnituru. Polecam!
 12. Transakcja znakomita, świetny kontakt z Ryśkiem. Polecam!

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.