Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Korbowod

Użytkownik
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Łódź
 1. Może to kogoś zaciekawi. Użytkuję Conquest VHP z deklarowaną dokładnością chodu 5 sekund na rok. Sprawdzam ze zwykłej ludzkiej ciekawości co pół roku. Wynik za ostatnie 6 miesięcy to +2sek.
 2. Też chętnie zamówię nowy pasek. Użytkuje ten sam model Marina. Na marginesie, ciągle nie mogę nadziwić się dokładności chodu, około 12 sekund na tydzień z mechanizmem top (ten z niebieskimi śrubkami).
 3. Z początkiem nowego roku jest okazja do nawiązania do kwestii dokładności chodu modelu Conquest VHP. Mój egzemplarz zakupiony w pierwszych dniach lipca ubiegłego roku spisał się znakomicie. Odchyłka wyniosła +1,5 sekundy. Jest to wynik w pełni satysfakcjonujący. Ponadto muszę dodać, że łatwość zmian stref czasowych wprost zachwyca. Obserwowałem podczas podróży lotniczych jak inni pasażerowie zmagali się z tym problemem...
 4. Użytkowałem naprzemiennie dwie Stowy, miej więcej przez dwa lata. Nie musiałem przygotowywać ich do sprzedaży. Innymi słowy koperty są OK. Dodam, że noszę zegarki z poszanowaniem ale bez nadmiernej uwagi na codzienne zagrożenia. W końcu są to przedmioty użytkowe. Jeśli porównać kopertę Stowa Marine z kopertą Longines Conquest, to nie zauważyłem żadnych przewag dużo wyżej lokowanego Longinesa.
 5. Witam, czy ktoś wie jaka jest fabryczna długość bransolety do Alpiny Alpiner? Moja jest za ciasna na mój nadgarstek 19,5 cm. Czyli muszę bransoletę nieco wydłużyć. Gdyby ktoś posiadał zbędne ogniwo/ogniwka, to chętnie zakupię.
 6. Z Alpinerem jest ten kłopot, że potrzebny jest pasek 21mm. Takich akurat niestety niż ma za dużo. Można ratować się paskami 22mm, ale pod warunkiem, że dadzą się ścisnąć o ten jeden milimetr. Paski skórzane, próbowałem na solidnych raczej Hirschach, dawały się namówić na wyszczuplenie. Nie wiem natomiast jak jest z paskami gumowmi?
 7. Sorry, byłem nazbyt kategoryczny. Postanowiłem sprawdzić przez podświetlana lupę. Gapiłem się centralnie w indeksy pomiędzy 20 i 40. Istotnie dopatrzyłem się minimalnych rozbieżności w zakresie od 25 do 35, ale pozycja 30 jest bez zarzutu. Czyli jednak coś się Longinesowi odrobinę omsknęło... Pozdrawiam W
 8. Mój trafia w indeksy od czterech miesięcy. Co do ćwierci milimetra! Istotnie, można zauważyć zjawisko nietrafiania z winy patrzącego:) Trzeba trzymać zegarek centralnie na wprost, oto cała tajemnica. Patrząc z boku, raz z jednej strony, raz z drugiej, wskazówka sekundowa nie trafia raz z prawej, raz z lewej. Czyli jest to dowód na skutek patrzenia pod katem...
 9. Conquest VHP towarzyszy mi już ponad 3 miesiące. Początkowo nie byłem przekonany do tego zegarka. Teraz go uwielbiam. Pierwsze primo, to precyzja chodu. ZERO sekund od pierwszego ustawienia. Drugie, jest efektowny, zarówno dla posiadacza jak i osób postronnych. Trzecie, czytelność tarczy we dnie i w nocy. Zegarek ma też swoje wady, pisałem już o tym: bransoleta nie ma żadnej regulacji, wygoda noszenia jest tylko dostateczna (na pasku Hirscha bardzo dobra), wodoszczelność nie imponuje, Reasumując, kogo stać psychicznie na wydanie 3.500 pln za zegarek na baterię, ten raczej nie będzie żałował....
 10. Mój kuzyn był wielkim miłośnikiem Omegi. Teraz nosi Rolexy, a o Omedze wyraża się cokolwiek protekcjonalnie. Pamiętam nie tak odległe czasy - powiedzmy jakieś 10 lat temu - kiedy z lubością zakładał na rękę Certiny... Jaki wniosek? Ano taki, że każdy się bawi na ile go stać. Ja postawiłem sobie granicę na 1000 euro. Nie mam wystarczającej psyche żeby na co dzień nosić coś droższego, a trzymanie zegarka w foliach uważam za zboczenie:)
 11. Jako posiadacz białego VHP muszę powiedzieć, że kolor choć był moim pierwszym wyborem, to tak naprawdę nie byłem do niego tak do końca przekonany. Problem - przynajmniej ten mój - dotyczył perłowych refleksów trochę nie pasujących do sportowego zegarka. Tak mi się przynajmniej wydawało. Dzisiaj, po dwóch miesiącach użytkowania uważam wspomniane refleksy za ozdobę Conquesta, ba stałem się nawet ich admiratorem
 12. Z powodu upałów zamieniłem bransoletę na skórzanego Hirscha. To było dobre posunięcie, także w sensie estetycznym. Mój biały Conquest VHP dobrze wygląda w towarzystwie brązowej skóry. Przy okazji, po pięciu tygodniach użytkowania porównałem dokładność chodu z czasem podawanym na Time.is. Conquest nie rozczarowuje. Chodzi co do sekundy. Przypominam, że producent deklaruje dokładność chodu mechanizmu VHP + /- 5 sekund w skali roku!
 13. Kilka zdjęć Ikarusa dla przypomnienia czym jest umiar i elegancja.
 14. W chwili zauroczenia nabyłem Conquesta z białą tarczą. Wersja 41mm. Zegarek wygląda świetnie. Uwaga dla potencjalnych nabywców o dużych łapach, oryginalna bransoleta nie jest przesadnie długa. Dla mnie jest wręcz idealna. Posiadam nadgarstek 20.5cm. Niestety nie każdy użytkownik znajdzie dla siebie optymalna długość bowiem brak jest jakiejkolwiek regulacji. W rachubę wchodzi tylko skrócenie bransolety.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.