Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

fanfar19

Użytkownik
 • Content Count

  1,741
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by fanfar19

 1. Ja też mam niestety takie info w sprawie rabatów. Tyle co z karty. Lipa, trzeba było kupować w grudniu zeszłego roku. A tak przy okazji, bardzo się lubimy
 2. Im dłużej go mam, tym bardziej go lubię. A może ją?
 3. Dla mnie watch tracker jest wystarczający. Dodatkowo ma fajną funkcję umieszczania zegarka z najnowszym pomiarem na górze listy, dzięki czemu wiem co nosiłem najdawniej (kolega @Butikmnie zrozumie). Robi nawet jakieś wykresy ale z tego nie korzystam. Ogólnie polecam. Przykład
 4. To cały plan w las 🙁 a już się witałem z gąską. Dzięki wielkie za wyjaśnienia.
 5. Watchtracker trzeba zapłacić parę złotych jak to na iOS ale działa fajnie. Dzięki. O tej szlufce nie pomyślałem. Jak jej nie ma to plan się raczej nie powiedzie. Miałem raz pasek z zapięciem motylkowym, skórzany ale tam faktycznie była szlufka i dało się bez problemu założyć klamerkę.
 6. Toś szczęśliwy. A biednemu, jak ja, zawsze wiatr w oczy wieje.
 7. Nie sądzę. Mocowanie bransolety do koperty wymaga nietypowego śrubokręta, można taki kupić w serwisie Oris'a, kiedyś kosztował około 200 zł, z tego co pamiętam. Jak ma taki to odkręci bez problemu, jak nie ma to różnie może być.
 8. Jak masz śrubki to możesz zdjąć. Z tego widać na zdjęciu pewnie da się zdjąć ogniwo i półogniwo.
 9. A nie jest tak, że wszystko kupuje się osobno? Czyli osobno pasek, osobno dekor i osobno zapięcie? W tym przypadku zamiast motylka kupiłbym klamerkę, Omega ma sygnowane klamerki. Myślisz, że to nie zadziała? To w sumie mój pomysł, na razie nie konsultowany z żadnym AD. Ja notuję bardzo duże różnice w obwodzie nadgarstka pomiędzy rankiem, a wieczorem. Rano jest na styk, a pod wieczór zegarek lata na ręku. Więc w sumie trudno powiedzieć jak noszę.
 10. Wracając do tematu rabatów sprzed paru stron. Wygląda, że faktycznie Omega ogranicza rabaty. W kwietniu jeszcze jakieś okazje się zdarzały na zegarkach, które AD miało na stanie. Ale już ma tego nie być. Info od AD z wczoraj. Zobaczymy, życie zweryfikuje. Tak z innej bajki, zastanawiam się nad zakupem gumy do mojej niebieskiej AT. Narzucające się rozwiązanie to oryginalna guma, która nawet mi się podoba. I można do niej kupić zwykłą sprzączkę zamiast motylka, którego nie lubię. Myślałem jeszcze nad Zealande, które mam w 300M ale do AT jakoś mi nie pasuje. Jakieś pomysły?
 11. @alleckz ciekawości, co się ostatecznie stało z powyższą piątką? Co zostało, co poszło?
 12. W moim Aquis II nie widziałem śladu kleju na śrubach. Ale po kręceniu jeden z pinów zaczął się odkręcać i wymagał podklejenia. Wkręty są jednostronne z tego co pamiętam, gwint jest w ogniwie.
 13. Panowie z Trufey robili mi regulację Carrery na Cal. 5. Po „regulacji” Carrera robiła … -15 s/d. Nie była to wina zegarka, lokalny majster po nich poprawiał i teraz robi około +3 s/d. O poziomie wykonania naprawy gwarancyjnej nawet nie napiszę. Rekomendacja - od Trufey trzymać się z daleka. Tak na marginesie, z tego co kojarzę, Trufey stracił dystrybucję na Polskę. Teraz obsługują nas Niemcy. Na razie nie stracili serwisu ale to też pewnie kwestia czasu.
 14. Myślę, że można go tak określić. Tarcza nie jest gładka ale trudno na zdjęciu fakturę pokazać.
 15. Ja mam. Choć w zimę noszę na oryginalnej gumie, ale na lato jest super.
 16. @ledrzdziwiłbym się jakby nikt GBR’a nie chciał. A propilota sam bym kupił, gdyby nie to, że nie chcę swojej kolekcji jeszcze bardziej rozbudowywać.
 17. Z tego co kojarzę w Spring Drive w regulatorze chodu jest kryształ kwarcu jako jeden z elementów. Zgodnie z definicją podaną przez @mario1971stronę wcześniej, zegar mechaniczny to taki, który ma wahadło lub balans jako regulator chodu. W Spring Drive regulator jest bardziej rozbudowany. Ale to taki offtop. Sorry.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.