Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

fanfar19

Użytkownik
 • Content Count

  1752
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by fanfar19

 1. W Niemczech jest dostępny od ręki. W każdym razie w Monachium był. To samo w Szwajcarii.
 2. Jednak dojechał, ku mojemu zdziwieniu. Nie czekając, odebrałem
 3. Narzekałem na dostępność Tudora, a tutaj taka niespodzianka. Dojechał do polskiego salonu Kruka i już jest u mnie. Pudełko musi być aby tradycji stało się zadość 😉 No i sam zegarek:
 4. Zamówiłem jakiś czas temu Exp I 40. Na zdjęciach bardzo mi się podobał / podoba i uważałem, że będzie pasował do mojej kolekcji. W końcu udało mi się przymierzyć: No i jakiegoś "WOW" nie było. Fajny, oczywiście ale na kolana mnie nie rzucił. Do tego na żywo wygląda dość podobnie do mojej niebieskiej AT. Był też drugi, w sumie dość podobny, który zawsze uważałem za przeładowany i raczej mało udany projekt. Taka przymiarka: No i na żywo, ten przeładowany Air-King bardzo mi się spodobał. Przeładowanie nie przeszkadza, zegarek jest w mojej opinii po prostu świeży i oryginalny. No i pojawił się dylemat. Rezygnować z Exp? Zamawiać AK? Niestety tu gdzie mieszkam nie ma jak przymierzyć ani jednego, ani drugiego. To podstawowy problem, ponieważ najprościej byłoby pochodzić koło tematu, poprzymierzać parę razy i temat by się rozwiązał. Tak zrobiłem z moją AT, nad którą też parę miesięcy "debatowałem". No ale tutaj tak się niestety nie da. Problemy A, parę dni później, w innym salonie, mierzyłem ponownie Exp, AK nie mieli niestety. I drugie wrażenie było zdecydowanie lepsze niż pierwsze. Co tylko pogłębia dylemat. Swoją drogą to taka raczej smutna sprawa. W Polsce nie da się zrobić prostej przymiarki, a wystarczy wyjechać na Zachód i nie ma z tym problemu.
 5. A wiecie może jak to jest z gwarancją Tudora kupionego za granicą np. w Niemczech, czyli w UE albo w Szwajcarii, czyli poza UE? Kruk respektuje, czy trzeba na własną rękę potencjalnie sobie coś organizować w przypadku problemów?
 6. Nową referencję mieli? Tę z 2023 roku? Mi mówili, że jeszcze żaden nie przyjechał do Polski. Ale może tylko tak mówili, nie wiem. Poprzedniej referencji nie mierzyłem, to nie wiem jak wypada. Ale ta nowa jest świetna w mojej opinii.
 7. Takie przymiarki: W Polsce jestem zapisany na takiego ale na razie nawet jednej sztuki nie mieli. W Niemczech (salon Rolex - Tudor) i Szwajcarii (Bucherer) do kupienia od ręki. Zegar fajny, naprawdę mi się podobał. Może specjalnie się wybiorę do Niemiec po zakup? Bo czekanie w Kruku to sztuka dla sztuki zdaje się. @ledrnie pokazywałeś takiego? Nabyłeś?
 8. Być może. Ale myślę też, że kończy się flipowanie na każdym zegarku Rolex'a. Zostają tylko te naprawdę chodliwe typu Submariner i jego pochodne. Exp I raczej do tej grupy się nie zalicza.
 9. Gratuluję. Fajny zegar. Tak przy okazji, w połowie marca dostąpiłem tego zaszczytu, że zostałem zapisany do kolejki na EXP I, tyle, że 40mm. Powiedzieli mi, że okres oczekiwania wynosi 2 lata. Czyżby taka różnica była pomiędzy wersją 40, a 36?
 10. @cordi7 Hentschel H2 Sport Klassik - w sumie nie wiem. Za to H2 Botschafter mi się podoba. Damasko dla mnie to zegarki, które w ogóle mi nie leżą. Z kolei Oris Divers w wersji pokazanej - kiedyś nawet rozważałem zakup. Munłocz? Moje zdanie na temat munłocza znasz - raczej mało pochlebne jest. Dzięki za relację - kawał fajnego czytania.
 11. Taki mi wpadł w oko wczoraj. Kiedyś widziałem, potem w ogóle zapomniałem o istnieniu tej subserii. Muszę przyznać, że spodobał mi się.
 12. Po przymiarkach Tudora BB58 i Breitling SO, wczoraj na wystawie w salonie odkryłem taki egzemplarz. Kolorystyka dość zbliżona do Tudora BB58 w wersji czarnej tyle, że projekt jakby bardziej spójny mi się wydaje i bardziej naturalnie "heritage". Całkiem, całkiem
 13. Przyznam, że trochę mnie zdziwiła aż taka przewaga Tudora. Bardzo dziękuję wszystkim za uczestnictwo w ankiecie.
 14. Niebieskiego mam Oris'a GBR - w mojej kolekcji pozycja absolutnie nie do zmiany, a dwóch nurków niebieskich nie potrzebuję. Choć nie, w sumie to mam jeszcze niebieskiego TH Aquaracer ale to kwarc więc się nie liczy
 15. @Sierżant Julian różnią się średnicą ale już L2L dość podobne. 47,2 Tudor; 47,6 Breitling. W odbiorze na ręku absolutnie porównywalne.
 16. Masz oko Leszek Faktycznie GBR w rogu leży. Ale weź udział w ankiecie, proszę.
 17. Ciekawi mnie Wasza opinie na temat obu wymienionych zegarków. Który bardziej się podoba? Bardziej przypada do gustu? Tudor BB58 czy Breitling Superocean? Zastosowanie biurko, na wakacjach basen lub morze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.