Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Andrzej1

Użytkownik
 • Content Count

  435
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

132 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Śląsk

Recent Profile Visitors

513 profile views
 1. A nie masz wrażenia, że trochę więcej stalowych ostatnimi czasy pojawiło się wśród forumowców. Może się mylę ale mam takie subiektywne odczucie, że trochę mniej trafiło do drugiego obiegu a trochę więcej nowych nabytków pokazują koledzy.
 2. Z info z Kruka, to podobno wyrzucili wiele osób z listy ( centralne działania) a czy tak naprawdę jest ? Kto to wie
 3. 8 % / 3,5 = 2,3 % rocznie, czyli wzrost o inflację, oczywiście tą oficjalną 😉
 4. Jeszcze Cameron - dla mnie świetny 🙂👍
 5. 5 lat na bicolory ? Jeżeli tak jest, to jaka masa osób rzuciła się ostatnio na two - tone - masakra 🤪😉
 6. Tak jak piszesz, życzenie producentów i ściema. Z doświadczenia, samą wodą spłuczesz dużo szybciej powierzchowny brud, zakurzenie. Jak auto nawet po kilku dniach od umycia będzie poruszało się w ciężkich ( np. standardowa jesień) warunkach, to tylko ręczne mycie. Ceramika nie spełnia w tym wypadku moich oczekiwań.
 7. Dziękuję, emocje opadły ale nadal bardzo cieszy . Więcej leżakuje 😁 Kilka razy był na nadgarstku ale mam taki rodzaj pracy, że tego typu zegarki po tygodniu wyglądałyby jak po roku przy budowlance i niestety nie noszę ich do roboty, bardzo żałuję. Co jednak zauważyłem, nawijanie sprężyny odbywa się wolniej np. w porównaniu do Rolexa, starych mechanizmów, nie mówiąc już o 32... Jest to moje odczucie, sprawdzę to dokładniej w wolnej chwili bo mnie to zaciekawiło a nie udało mi się dokładnie porównać bo nie mam jeszcze Rolka z rezerwą chodu 😉
 8. Zależy czego od niej oczekujesz? Mam w tej chwili - ceramika jest, jak dla mnie " za delikatnym " zabezpieczeniem. Kładłem w kilku firmach. Ważne, żeby dobrze sprawdzić kładącego i położyć dobrej jakości ceramikę. Sprzedający mówią o hydrofobowości, UV, zabezpieczeniu lakieru itp. Z pewnością pomaga utrzymać czystość ale nie zabezpiecza przed "urazami" lakieru. Więcej nie będę kładł, dojrzałem do tego, że szkoda na to kasy , jak dla mnie. Oczekiwałem od ceramiki większego zabezpieczenia, tak naprawdę widzę 3 różnice - jak pada deszcz ( woda szybko spływa), samochód jest dłużej czysty, nie brudzi się tak szybko, jest widoczna głębia koloru, samochód lepiej się prezentuje. Przećwiczyłem to na kilku samochodach, w krótkim odstępie czasu. Łatwiej kłaść na nowym, używany musi przejść większy detailing ( ceramika uwidacznia niedoskonałości lakieru, nawet lekkie, płytkie ryski itp) Maksymalnym zabezpieczeniem jest folia. Dobra folia jakościowo, dobrze położona chroni lakier. Koszt, przynajmniej x 3 ale jest to konkretne zabezpieczenie. Widzę efekt - przetarcie lusterkiem po ścianie nie spowodowało zniszczenia lakieru, wymiana tylko kawałka foli. Kamień na masce nie spowodował odprysku lakieru ( ślad na folii, która pod wpływem temp. ulega częściowej rekonstrukcji). Folia, ceramika to spory koszt. Biorę pod uwagę co zamierzam zrobić z samochodem w przyszłości i jaką ma wartość. Jak ma zostać na długo to rozważałbym położenie jednego czy drugiego. W przeciwnym razie, wg mnie, szkoda kasy.
 9. Dziękuję. Tak, Mariusz z pewnością by się wypowiedział. Może ktoś ma jeszcze trochę praktycznych info? Jak się zachowuje z czasem, przeglądy, serwisy, bolączki, trwałość itp., jak to wyraził "StaryWilk" uważam za genialne w swej prostocie, a krążą legendy o ich świetnej dokładności.
 10. i na placu Trzech Krzyży w grudniu też sobie leżał
 11. Mógłbym Cię prosić o rozwinięcie myśli na temat werków 215, jeżeli masz takie wiadomości - będę wdzięczny, dziękuję
 12. ktoś da radę rozwiązać ? tu żadnym nie przejedziesz
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.