Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MHAEM

Stary zegarek kieszonkowy- prośba o identyfilację

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wpadło mi w ręce kilka kieszonkowych zegarków, o ile z resztą dałem sobie radę o tyle z tym mam problem. Proszę zatem o pomoc w identyfikacji tego zegarka. Z góry dziękuje.

post-61879-0-37412000-1392021894.jpg

post-61879-0-67639100-1392021894.jpg

post-61879-0-94175100-1392021894.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy ośmiodniowiec z lat 20-tych


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a marka, cokolwiek wiadomo? czy to bezmarkowa cepelia w srebrze z porcelanką??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy zegarki były produkowane przez miliony, juz nieznanych, rzemieślników.

ps. Wklej zdjecia pozostałych, moze cos Ci napiszemy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym tę markę mamy rozpoznać, czy nazwisko człowieka też rozpoznajesz po ubraniu?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyslalem, ze moze ktoś miał do czynienia z takim zegarkiem i cos może wiedziec. Nie wiem czy werk da się bardziej uzewnetrznic.<br /><br />Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka<br /><br />

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popularne i cenione przez kolekcjonerów ze względu na 8 dniowy chód po jednym nakręceniu bardzo podobne a w zasadzie identyczne były zegarki HEBDOMAS - miałem ich kiedyś 3 sztuki i niestety żaden nie chodził mi 8 dni - zazwyczaj pod koniec 7 dnia robiły kaput a dodam ze były wymyte i wysmarowane - czas trzymały do 4dni potem albo w jedna albo w drugą strone bicia po kilka minut na dobe

Zazwyczaj w tych zegarkach dekiel czy pokrywa sprężyny naciagu jest bogato opisana - na twoim jest coś ?? bo nie widać na zdjęciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyslalem, ze moze ktoś miał do czynienia z takim zegarkiem i cos może wiedziec. Nie wiem czy werk da się bardziej uzewnetrznic.<br /><br />Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka<br /><br />

Do czynienia? Hmm... nawet z kilkunastoma i jest bardzo prawdopodobne, że to Hebdomas, ale pewne nie niestety...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać to mnie więcej tak jak na zdjęciach. Nakreciłem go, chodzi drugi dzień, zobaczymy co dalej, przegląd mu sie przyda więc po rozbiórce jak sie cos pojawi więcej z opisu to dam znać, nie mniej jednak dzieki za rozwinięcie tematu. Dostałem również kieszonkowy F.Woroniecki ale dekiel jest dość mocno spasowany i nie chciał sie poddać. Jak uda mi sie dostać do mechanizmu to zrobię zdjęcie i wrzucę.<br /><br />Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka<br /><br />

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.