Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rysqut

Tissot Couturier Chrono GMT vs. Certina DS Podium Chrono

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

Planuję zakupić zegarek (interesują mnie mechanizmy kwarcowe do ok. 1500 zł).
Po dłuższym przeglądaniu kolejnych modeli zabrnąłem w ślepą uliczkę.
Waham się pomiędzy dwoma modelami:

1. Certina: DS Podium Chrono C001.417.16.037.01   http://www.jubitom.pl/towary,Zegarek-CERTINA-DS-Podium-C001-417-16-037-01,46062,1,1
Mocne strony: mniejsza koperta, DS, substancja luminescencyjna na wskazówkach i indeksach. (wiem że występuje model z GMT ale jest za duży)

 

2. Tissot: Couturier Chrono GMT T035.439.16.031.00  http://www.jubitom.pl/towary,Zegarek-TISSOT-Couturier-T035-439-16-031-00,42116,1,1 Mocne strony: GMT, szkło z antyrefleksem, ładniejszy pasek, lżejszy(?) (wiem że występuje model bez GMT ale nie podoba mi się jego tarcza)

 

Oba podobają mi się mniej więcej  tak samo.
Proszę was o opinie i swoje typy. Interesuje mnie głównie postrzeganie marki oraz jakieś uwagi odnośnie kształtu paska Tissota (plusy i minusy takiego rozwiązania)

z góry dziękuje za podpowiedzi.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina a dlaczego? Bo... Tak;) zdecydowanie ladniejsza


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pułap cenowy jestem w stanie dość znacznie nagiąć, żeby tylko kupić odpowiedni model, który będzie dłuuugo służył (zegarek ma być pamiątką). Zastanawiałem się nad tą Certiną ale jest troszkę za mało elegancki :/ Co złego jest w ETA G10? czy są bardzo awaryjne?  w takim razie jakie dobre kwarce do powiedzmy 2500 zł Pan poleca ? lub jakiegoś HEQ w rozsądnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak chcesz coś eleganckiego to raczej bez chronografu. I pamiętaj, że jak zdecydujesz się na chronografa GMT to one mają zajętą jedną tarczkę na wskazanie w drugiej strefie i z reguły nie oferują pomiaru czasu z  dokładnością do 0,1 s.

Ta Certina Precidrive jest naprawdę ładna - casualowo - sportowa, przymierzałem ją wczoraj. Zwłaszcza gdy ktoś lubi czerwone akcenty.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pułap cenowy jestem w stanie dość znacznie nagiąć, żeby tylko kupić odpowiedni model, który będzie dłuuugo służył (zegarek ma być pamiątką). Zastanawiałem się nad tą Certiną ale jest troszkę za mało elegancki :/ Co złego jest w ETA G10? czy są bardzo awaryjne?  w takim razie jakie dobre kwarce do powiedzmy 2500 zł Pan poleca ? lub jakiegoś HEQ w rozsądnej cenie?

Na przykład:Citizen Seiko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GMT jak jak dla mnie jest zbędne... akurat ten Tissot ma bo bardziej podobała mi się jego tarcza.
Jeśli chodzi o elegancje to nie ma to być zegarek do garnituru, bardziej coś uniwersalnego (choć bardziej do koszuli), DS podium chrono wyglądają IMO atrakcyjniej dlatego ograniczyłem się już do tamtych dwóch modeli z chronografem.
Jeśli chodzi o tę Certinę to jest oczywiście ładna ale te czerwone akcenty działają na niekorzyść a nie występują z innym paskiem i bez czerwonych wstawek w tarczy do tego 12,5 mm grubości.

Co do Seiko i Citizena, nie przeglądałem ponieważ skoncentrowałem się na szwajcarskich firmach


Może coś z Louisa Erarda ?
http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Louis_Erard,3588

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mogę zaproponować Certinę DS2 na bransolecie. Bransoleta jest moim zdaniem o wiele wygodniejsza i bezobsługowa w stosunku do paska, który łapie pot, ściera się itd.

Proszę bardzo: http://dolinski.pl/zegarki-certina/zegarki-certina-nowosci/certina-ds-2-gent-precidrive-chrono-c024.447.11.051.00.html

Jednak przy takiej kwocie uderzałbym już w coś bardziej ambitnego np. Eposa http://dolinski.pl/zegarki-epos/collection-originale/epos-originale-ref-3411.131.20.14.25.html. Wspaniały zegarek, elegancko casualowy, półka o wiele wyższa od Certiny. Epos jest manufakturą... ale to tylko taka moja propozycja ;). Z tej ceny powinieneś z 10 % uszarpać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej Certinie naprawdę konkretne wrażenie robi duża wskazówka robiąca obrót na sekundę - podczas pomiaru.

Przyłączę się do pytania - co się dzieje złego z ETA  G10.211 ??


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA G10.211 - mechanizm w przewadze plastikowy, nierozbieralny i nienaprawialny. Zamiast śrub zastosowano plastikowe nity. Częstym problemem jest luz na wskazówce chronografu, która nie jest wycentrowana na godzinie 12. Mechanizmy stosunkowo awaryjne i drogie w sprzedaży pogwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos to chyba bardziej automaty o ile się nie mylę. A mi chodzi o dobrego/bardzo dobrego kwarca.

A co Panowie sądzicie o marce Victorinox
http://www.jubitom.pl/towary,Zegarek-VICTORINOX-SWISS-ARMY-Chrono-Classic-VX-241444,56091,1
http://www.jubitom.pl/towary,Zegarek-VICTORINOX-SWISS-ARMY-Chrono-Classic-VX-241404,63176,1

mają 3 lata gwarancji, nie ma natomiast informacji o mechanizmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA G10.211 - mechanizm w przewadze plastikowy, nierozbieralny i nienaprawialny. Zamiast śrub zastosowano plastikowe nity. Częstym problemem jest luz na wskazówce chronografu, która nie jest wycentrowana na godzinie 12. Mechanizmy stosunkowo awaryjne i drogie w sprzedaży pogwarancyjnej.

Citizen, Seiko czy Orient z chronografem byłby lepszym wyborem? To pytanie do ogółu.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen, Seiko czy Orient z chronografem byłby lepszym wyborem? To pytanie do ogółu.

Oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie sądzicie o marce Victorinox

 

Tu odpowiedz jest prosta  według mnie,

Victorinox to scyzoryki :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz DS2 Precidrive. Porządnie wykonany metalowy mechanizm i termokompensacja zagwarantują wysoką dokładność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś diver? np. Certina DS Action Quartz? Mimo wszystko mogę polecić ten zegarek, a jestem bardzo czuły na wszystkie niedoskonałości. Mam ten model i poza drobną wpadką (btw. przypadłość wielu różnych zegarków z ETA F06.111) z nieidealnie wycentrowanym okienkiem kalendarza. Za to pokrycie sekundnika z markerami sekund jest świetne jak na kwarc. Dodatkowo dostajemy antyrefleks co jest mało spotykane w tej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A DS Action nie jest na G10? Tak wynika z opisu. Jak z kolei ma się jakość mechanizmów ETY F06 do 251 oraz obydwu do japończyków?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam divera z chrono (tam faktycznie siedzi G10). ETY F06(nie chrono) nie można porównać do 251 (chrono). ETA F06.111 to budżetowy następca niezawodnego mechanizmu 955.112. Sądząc po zdjęciach jest przyzwoicie wykonany. Na WUS też nie doczytałem się żeby sprawiał problemy no może poza tym, że jest trochę głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardziej odpowiada mi DS 2 niż DS Action więc pod tym względem wybór jest prosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie jeszcze parę dni dogłębnego zastanowienia bo zakup sfinalizuję 17 marca. Dużo mi Panowie rozjaśnili i mam nad czym myśleć. Serdecznie dziękuję za rady i opinie. Jeśli jeszcze zaświta Wam w głowie jakiś pomysł to chętnie poczytam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ja jestem otwarty na dalszą pomoc i dorady. Proponuje jeszcze ciekawą i nietuzinkową markę Davosa. Jak dokonasz zakupu to koniecznie podziel się zdjęciami w dziale miłośników wybranej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwolę sobie jeszcze zapytać bo też przede mną zakup czegoś z chronometrem ( <=0,1 s ). Jak się ma jakość ETA 251 do jakości Japońców?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem obyty w Japońcach więc trudno mi o takie porównanie. Może koledzy z forum pomogą. O 251 wiem, że jest sercem TAGa zatem możemy uznać mechanizm za sprawdzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. HELVETIA - WOJSKOWY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Pięknie zachowana, w 100% oryginalnym stanie, wojskowy zegarek kieszonkowy Helvetia.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan. 
      Zegarek jest na dokładnym, prawidłowym chodzie, nie przechodził „restaurowania” a tylko serwis zegarmistrzowski.
      Średnica 52 mm
       
      2. TISSOT - PIĘKNY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Ładnie zachowany zegarek kieszonkowy Tissot
      z okresu lat czterdziestych XX w.
      W całości oryginalny, na równym, ładnym, punktualnym chodzie.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan.
      Średnica 48 mm
      Stan wizualny widoczny na zdjęciach, stan mechaniczny bardzo dobry. Zegarek trzyma czas, jest na ładnym, równym chodzie. Pięknie zachowany mechanizm, tarcza, wskazówki, koperta oryginalne, nieodnawiane.























    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez budafok
      Dzień dobry, tak jak w tytule - zastanawiam się nad zakupem nowego EDC (jestem na etapie prób racjonalizowania sobie takiej decyzji w głowie). Budżet to do 1500 złotych - z mojej perspektywy naprawdę niemało, ale też nie muszę sobie odmawiać jedzenia aby tyle wydać, toteż nie chcę "zainwestować" takiej sumy w zły sposób. Przymierzałem w salonie Seiko presage cocktail i... pasował. Po prostu. Na styk, bo mój nadgarstek ma 16cm obwodu, ale po prostu pasował, co dało mi nadzieję że nie muszę koniecznie poruszać się wśród używanych modeli vintage poniżej 36mm jak do tej pory. Z różnymi zniżkami i promocjami mniej więcej zmieściłby się w budżecie. Zegarek należy raczej do popularnych więc domyślam się że z odsprzedażą używanego, tudzież serwisem nie powinno być kłopotów. Z drugiej strony, jestem w stanie kupić w podobnych pieniądzach Tissota Luxury z amerykańskiego sklepu na J (oczywiście liczę razem z prepaid taxes oraz po kuponach rabatowych i przewalutowaniu revolutem). Zegarek na zdjęciach mi się podoba, z tym że nie bardzo występuje stacjonarnie do przymierzenia w Polsce, ogólnie nie jest to raczej najpopularniejszy ich model (na tle PRX czy gentlemana) a każda strona inaczej podaje jego wymiary zewnętrzne, ponadto konsekwentnie ignorują parametr L2L (podobnie zresztą ma się to z tym Seiko). Mierząc w tym salonie chociażby Certinę DS-1 czy Tissota Chemin des Tourelles stwierdziłem że to stanowczo za duże dla mnie patelnie, boję się że z tym by było podobnie, a praktycznie odpada możliwość zwrotu za ocean. Wiem tyle, że Seiko ma szkło mineralne a Tissot ma szafirowe, czyli w teorii wygrywa na tym polu (nic dziwnego skoro w Polsce kosztuje dwa razy więcej niż Seiko), oba mają WR50, tarczę 41mm i są automatami na bransolecie. Martwi mnie natomiast mechanizm Powermatic 80, jak to po kilku latach od premiery wygląda z jego żywotnością, naczytałem się starych wpisów na tym forum że jest plastikowy, nienaprawialny i ogólnie omijać szerokim łukiem (może stąd ta cena na zachodzie? ale w takim razie skąd ta cena w Polsce?) - o mechanizmie 4r35 zaś ludzie piszą głównie w superlatywach, choć bardziej jako o wole roboczym. Nasuwają mi się zatem pytania: w którym przypadku za taką sumę rzeczywiście dostałbym więcej zegarka w zegarku (bo podobają mi się oba, ale dwóch nie potrzebuję  )? Czy da się kładąc je obok siebie na stole orzec tak po prostu: ten jest lepszy, ten jest gorszy? Jak wyglądają zakupy na Joma krok po kroku, czy warto, jak wygląda zawartość paczki w stosunku do kupna w Polskim sklepie? Jak wygląda ten Tissot w kwestii realnych wymiarów? - tu proszę forumowiczów posiadających takowy model o udostępnienie zdjęć z linijką  oraz dotyczące obu przypadków: czy w ogóle warto za takie pieniądze je rozważać, czy lepiej dla studenta wydać to na alkohol  ? Czy polubiłyby się z paskiem w przypadku okazjonalnego użycia ich do garnituru? Jak bardzo ten Tissot jest Szwajcarem a to Seiko Japończykiem (gdzie są tak naprawdę produkowane i montowane)? Uprzedzając, nie szukam porad w stylu "dołóż 5 tysięcy i kup starą złotą omegę, akurat mam na bazarku" ani "dla studenta najlepszy to kwarc casio za 100 złotych" - interesują mnie informacje tylko o modelach wymienionych wyżej, konkretnie referencje T086.407.22.067.00 i SRPE15J1, dodatkowo zachęcam ich użytkowników do podzielenia się feedbackiem z noszenia i przemyśleniami tutaj. Czy któryś kupię, tego jeszcze nie wiem, może nawet skończę z seagullem z peppera  . Z innych marek w podobnej cenie uważam że citizeny i orienty są gorzej wykonane (materiały koperty i bransolety, wygląd tarczy) i to po prostu czułem w rękach, a zegarki przebijające dla mnie wyglądem te z tego wątku to już zupełnie inna liga finansowo - i nie jest to w żadnym wypadku moja liga.
    • Przez mariusz847
      Witam,
       
      Chciałbym podpytać fachowców o naprawę mojej Certiny DS Action Powermatic 80. Jak widać na zdjęciach koronka razem z wałkiem jest osobno. Zegarek trafił do zakładu zegarmistrzowskiego. Diagnoza to uszkodzenie elementu trzymającego/blokującego wałek wewnątrz mechanizmu, tak to zrozumiałem. Wycena naprawy wyszła bardzo drogo, serwis wytłumaczył mi że będzie mnóstwo pracy z rozebraniem i złożeniem mechanizmu po wymianie. Dodatkowo oprócz opisanej usterki ma zostać wymienione gwintowane gniazdo w które zakręca się koronkę w kopercie (pewnie niefachowo to nazywam, przepraszam z góry). Cała naprawa to ponad 1700 PLN. Zastanawiam się czy to ma sens ekonomiczny, bo w takiej cenie pewnie można kupić ten model sprawny używany. Chciałem się poradzić fachowców co robić. Czy da się to naprawić taniej. Przyszło mi też do głowy że możnaby przecież wymienić cały mechanizm na nowy/inny Powermatic 80. Co sądzicie?



    • Przez Seler
      Glycine Airpilot Dual Time GL0363. Mechanizm kwarcowy, kupiony od dystrybutora Glycine z Holandii. Maj 2022. Stan 8+/10, minimalne ślady użytkowania na bransolecie. Pełen zestaw z pudełkiem i papierami. Dodatkowo wysokiej jakości pasek NATO od BluShark. 1400zł.
       
      Wysyłka w cenie.
       
      Zapraszam.
       










       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.