Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gehaazi

Kropki na bezelu

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego te zegarki ba bezlach od godziny 8 do 12 mają czerwone kropki a pozostałe czarne?

Ma to walor praktyczny czy tylko design?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/102226-amfibia-ministry-taxi/

https://www.dropbox.com/s/9uzwxnxsv4nhaxc/P1080648.jpg

(zdjęcia kradzione na forum - autorów uprasza się o wybaczenie)

 

A co to jest ten bezl i jak należy rozumieć sformułowanie "ba bezlach"?

To po arabsku? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie robiąc z siebie prof. Miodka i poprawiać literówek, bądz faktycznej niewiedzy...

Strzele ze może były to zegarki przystosowane do 20 minutowych butli z tlenem.

Miałes 20 minut na przebywanie pod wodą. Przekrecałeś "bezl" :rolleyes:  z pierwszą kropką na wskazówkę miutową i hyc do wody :P

Ale jest to forum o zegarkach a nie o broni palnej wiec może nie jest to miejsce na strzały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEEeee tam - te kropki to 4 godzinne wachty (zmiany,warty) - wychodziłeś na warte o 14.35  ustawiałeś sobie pierwszą kropke i pokazywało ci o której schodzisz i w każdej chwili wystarczyło rzucić okiem i juz wiedziałeś która godzina wachty/warty już minęła - ale wykożystać można do różnych celów np pod wodą pewnie się sprawdzi albo poza wachadłowcem ile juz czasu przebywasz w przestrzeni kosmicznej ;)  ;)  ;)

Dzisiaj te kropki i obrotowy BEZEL to po prostu kontynuacja tamtego wzornictwa bo raczej w życiu codziennym się to nie przyda chyba że przy gotowaniu jajka na miękko - a poza tym fajnie to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze po 4 kropkach czyli 20 minutach gotowania nawet jajo na miękko nie wyjdzie ;)

Ale fajnie wiedzieć ze chodziło o zmiany na warcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

w życiu codziennym się to nie przyda

 

zależy gdzie! myślę, że uczestnikom "grup rekonstrukcyjnych" w Kijowie. przebranych w ciuchy z dowolnego sklepu z militariami, jak najbardziej się przydawały bezele w ich amfibiach! Wchodził taki jeden z drugim na dach budynku, kierował lunetkę swojego karabinku na cel ...i pach!!! - jedną czerwoną kropkę sruuu w prawo

Jak już piąta czerwona kropka jest na dwunastce, to znaczy że trzeba zabierać się z tego dachu na inny, bo zaraz będzie "gorąco"


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę archeologicznie, ale napiszę, że sam korzystam w pracy z kropek na bezelu. Lekcje trwają 45 minut. Tuż przed rozpoczęciem ustawiam "główną" na wskazówce minutowej i... jak to działa, wiecie. Przydaje się, bo nie mam w głowie wszystkich dzwonków. A tak, od razu wiem ile mi zostało i kiedy mam zadać pracę domową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę archeologicznie, ale napiszę, że sam korzystam w pracy z kropek na bezelu. Lekcje trwają 45 minut. Tuż przed rozpoczęciem ustawiam "główną" na wskazówce minutowej i... jak to działa, wiecie. Przydaje się, bo nie mam w głowie wszystkich dzwonków. A tak, od razu wiem ile mi zostało i kiedy mam zadać pracę domową ;)

O, na takie zastosowanie nie wpadłem :) Tyle, że u mnie przeważnie studenci mają zajęcia trwające 1,5 godziny i zazwyczaj nie chcą mieć przerwy w połowie tych zajęć. Ale zdarzają się też ćwiczenia 45-minutowe i tam bezel z Amfibii będzie jak znalazł :D

 

Panowie interesujący się piłką nożną - u Was też bezel z Amfibii/ Komandira mógłby znaleźć zastosowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatne przy ręcznym woskowaniu aut. Ustawiamy bezel na minutowej i jedziemy jedna reka.Jak wyjdzie z czerwonego na czarne zmiana reki I tak na okrągło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.