Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sanik

Nowe "amerykańskie" zakupy

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero dziś dotarł, także dużo nie napiszę, ale wykonany jest bardzo dobrze, koperta częściowo szczotkowana i polerowana, fajne indeksy ze srebrnymi obwódkami. Leży bardzo dobrze, ja mam nadgarstek 19cm, zegar ma 44mm, ale krótkie uszy. Szukałem coś z dobrym AR i lumą i tej cenie nie znalazłem nic lepszego.

Czyli nadgarstek w tym samym rozmiarze jak mójNie dalej jak wczoraj go oglądałem na ebay i brałem pod uwagę jako zakup w przyszłości niedalekiejwięc Twoja opinia będzie bardzo pomocna

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam się ;)

Ja się na niego czaiłem ze 2 lata, aż w końcu wpadł na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest. Jestem zadowolony.

 

Lum tec

 

Hey

Tak z ciekawości.

Co Ci w nim nie podeszło,że idzie do ludzi? :)

pozdr.

R/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satanik

Też ciekaw jestem...bo zastanawiam się nad zakupem a Ty pisałeś że czekałeś 2 lata by się trafił i już na sprzedaż ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gonienie króliczka ;)

To już chyba raczej choroba....Oby nie zaraźliwa....:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę ^_^ każdego to dopada.

A Lum-tec raczej dziś zejdzie z bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę ^_^ każdego to dopada.

A Lum-tec raczej dziś zejdzie z bazarku.

Mam pytanie. Jak z luminoforem w V1. Dostałem wczoraj Abyss 400m i luminofor dużo mniej trwały niż w Armida 42 mm. Jestem tym bardzo rozczarowany. Producent na swoich stronach pisze o 24 godzinnej trwałości lumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testu 24h nie robiłem, ale jak w nocy odczytuję godzinę to widać bez problemu, dla mnie wystarczy. A najlepszą lumę wśród wszystkich zegarków jakie miałem miał Helson Shark Diver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Słyszałem o dobrej lumie zegarków Helson. Armida też jest dobra, natomiast Abyss ma słabą. Chyba będę reklamował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Armidę, Maraneza, Prometheusa, Margrette, Alpine, Sinna itp. i tak jak pisałem Helson no i oczywiście Seiko mało kto pobije, a co do Lum-teca może miałeś za duże oczekiwania też się to zdarza, ja tak miałem z Schaumburgiem zegar super, ale luma to porażka po całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lum-Tec jak sama nazwa wskazuje powinien mieć świetny luminofor, Tak też pisze w swoich opisach traktując luminofor jako główny atut, Może ten egzemplarz jest wadliwy. Nie piszesz nic o lumie w zegarkach  DEEP BLUE. Może ktoś coś wie, Chodzi mi o to aby można było odczytać godzinę do rana przez całą noc bez zapalania światła. W ostateczności zostaje tryt. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak tryt to jest to  :)

Co z tego że masz super lume jak np. w Seiko, po naświetleniu daję po oczach (świeci za mocno) a po kilku godzinach co prawda widać ale to już to nie jest to.

A tryt świeci bez żadnego naświetlania, równomiernie ładnie cały czas i nigdy nie oślepia  ;)

Możesz mieć najlepszą lumę jaka jest ale jak nie naświetlisz wcześniej to dooopa  ^_^ ... i to imo bez sensu  ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak tryt to jest to  :)

Co z tego że masz super lume jak np. w Seiko, po naświetleniu daję po oczach (świeci za mocno) a po kilku godzinach co prawda widać ale to już to nie jest to.

A tryt świeci bez żadnego naświetlania, równomiernie ładnie cały czas i nigdy nie oślepia  ;)

Możesz mieć najlepszą lumę jaka jest ale jak nie naświetlisz wcześniej to dooopa  ^_^ ... i to imo bez sensu  ;)

 

Widziałem na forum, że masz Deep Blue z trytem, Bardzo fajny kawałek zegarka. Czy to z Atomic Time ? Jak się sprawuje i na jakim jest mechanizmie? Co do świecenia to już napisałeś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak tryt to jest to  :)

Co z tego że masz super lume jak np. w Seiko, po naświetleniu daję po oczach (świeci za mocno) a po kilku godzinach co prawda widać ale to już to nie jest to.

A tryt świeci bez żadnego naświetlania, równomiernie ładnie cały czas i nigdy nie oślepia  ;)

Możesz mieć najlepszą lumę jaka jest ale jak nie naświetlisz wcześniej to dooopa  ^_^ ... i to imo bez sensu  ;)

 

Kiedyś był tylko luma..... A czy od trytu świeci tylko zegarek, czy z czasem również nadgarstek? ;) Efekt rzeczywiście świetny, ale czy czasem nie męczący? Może jednak optymalne jest indiglo. Podobno Navy Seals przechodzą na g-shocki. Zreszta komandos z tryciakiem? Chyba jedynie z takim, w którym jest nakładka na szkło. 

 

Z ciekawości: czy słyszał ktoś o zegarku mechanicznym z indiglo? To chyba możliwe technicznie, bateria tylko do indiglo, a reszta mechaniczna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechaniczny z indiglo... nie ma.

Od trytu nadgarstek nie świeci, bo tryt wydziela promieniowane Beta,niezdolne do wydostania się poza obręb zegarka.

Tryt zastąpił rad właśnie z powodu większego bezpieczeństwa.

Wada trytu jest stosunkowo krótki t1/2 przez co za kilkadziesiąt lat nic z trytu nie zostanie.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na forum, że masz Deep Blue z trytem, Bardzo fajny kawałek zegarka. Czy to z Atomic Time ? Jak się sprawuje i na jakim jest mechanizmie? Co do świecenia to już napisałeś. :)

No ten akurat przyjechał prosto z DB watches.com

Werk Seiko NH35

Jak na razie sprawuje się dobrze, chociaż za krótko noszony aby coś oceniać na +/-

Pewnie latem będzie częściej gościł na nadgarstku z innymi nurkami  ;)

Dostał branse ale też na razie raz na ręku miałem w tym zestawie to też ciężko coś napisać, na gumie wygodniejszy ale czy latem tak będzie?

Zapewne w upalne dni bransa lepiej się sprawdzi :)

W tej oryginalnej gumie DB, która naprawdę jest imo lepsza jakościowo od np. Obrisa, zapięcie też ale już szlufki mogłyby trochę ciaśniejsze być bo się przemieszczają, w obrisie trzymają sztywno, nawet ciut za sztywno bo ciężko włożyć pasek ^_^  

 

1.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Fajny zegarek, ale mam cynk, że DB wznowi w drugiej połowie roku Daynight Rescue Auto Swiss, Poczekam, tym bardziej, że kolor niebieski cyferblatu się skończył.

Na razie wymieniłem Abyss na M69 i czekam na dostawę. Powinno być ok. :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie dotarł Lum-Tec M69. Zamiana z Abyss to strzał w dziesiątkę.  Naprawdę świetnie się prezentuje. Dużo lepiej w rzeczywistości niż na zdjęciach. Doskonała widoczność czasu nawet w gorszym oświetleniu i przy moich - 2 dioptriach. Luma minimalnie gorsza niż w ARMIDZIE, ale też bardzo dobra. Do rana można swobodnie odczytać godzinę. Odchyłka czasowa  przez pierwszą dobę - 4 sekundy. Też świetny wynik.

Ten zegarek mogę polecić z czystym sumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.