Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rhotax

DST - Daylight Saving Time

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze jest z tą funkcją, że można (teoretycznie) sprawdzić czy działa tylko dwa razy w roku :D (no chyba, że kombinować z ustawianiem daty innej itp.)

 

Ale już któryś raz, mam ustawioną funkcję DST (tzn. na wyświetlaczu jest napisik 'DST' co oznacza, że jest aktywna - wg instrukcji), ale w takich dniach jak dzisiaj...nie przestawia się o godzinę w przód (czy wstecz).

 

To na czym ma polegać działanie tej funkcji ? Może się przestawia ale nie w tym momencie jaki jest ustalony w Polsce ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

O ile dobrze sie orientuje to ta funkcja dziala na zasadzie recznego ustawienia w ustawieniach, czyli jak zmieniamy czas na letni tak jak dzis to aktywujesz ta funkcje a jak na zimowy to wylaczasz. W zegarkach wyposarzonych w waveceptor ta funkcja aktywuje sie samoistnie podczas synchronizacj w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, DST to nie jest żaden automat, tylko po prostu opcja Daylight Saving Time, czyli po naszemu tzw. "czas letni", który musi być aktywowany ręcznie. Jeśli dotychczas miałeś to włączone, to teraz musisz ręcznie przestawić godzinę do przodu.

 

Prawdziwy automat niezależny od synchronizacji radiowej posiadają tylko najnowsze całkowicie analogowe modele sterowane elektroniką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Podsumowując — czym się różni ta 'funkcjonalność' (w tej nieautomatycznej wersji) od zwykłego przestawiania godziny dwa razy w roku ? :D

 

PS.

Myślałem, że skoro sam przestawia daty  (wie kiedy rok przestępny itd.), po coś podaje mu się strefę czasową — to zmieni tą godzinę po prostu na podstawie daty :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej klikania i to w sumie tyle. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

:D

Podsumowując — czym się różni ta 'funkcjonalność' (w tej nieautomatycznej wersji) od zwykłego przestawiania godziny dwa razy w roku ? :D

 

PS.

Myślałem, że skoro sam przestawia daty  (wie kiedy rok przestępny itd.), po coś podaje mu się strefę czasową — to zmieni tą godzinę po prostu na podstawie daty :?

Tak ale nie wszystkie kraje stosują czas letni a zegarek ten sam  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując — czym się różni ta 'funkcjonalność' (w tej nieautomatycznej wersji) od zwykłego przestawiania godziny dwa razy w roku ?

Chodzi o to, że w większości modeli Casio ustawianie zegarka oparte jest o strefy czasowe, dzięki czemu przy podróżowaniu nie trzeba przestawiać zegarka (wybierasz tylko strefę czasową) czy chociażby można sobie wyświetlić dwie strefy czasowe w trybie World Time. Bez opcji DST ten system nie będzie działał, bo ręczna zmiana czasu wpłynie też na wzorzec UTC i poprzestawia wszystkie inne strefy czasowe. W prostych modelach nie opartych o strefy czasowe (np. DW-5600E czy DW-6900) nie ma też opcji DST.

 

 

Myślałem, że skoro sam przestawia daty  (wie kiedy rok przestępny itd.), po coś podaje mu się strefę czasową — to zmieni tą godzinę po prostu na podstawie daty :?

Tak jak pisałem wcześniej - to potrafią tylko modele całkowicie analogowe (sterowane elektroniką) z ostatnich +/- dwóch lat. W modelach cyfrowych i analogowo-cyfrowych Casio z jakiegoś powodu tej funkcjonalności jak dotąd nie wprowadziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej - to potrafią tylko modele całkowicie analogowe (sterowane elektroniką) z ostatnich +/- dwóch lat. W modelach cyfrowych i analogowo-cyfrowych Casio z jakiegoś powodu tej funkcjonalności jak dotąd nie wprowadziło...

 

A wiesz może czy model 3000M-4AER powinien sie sam przestawić czy jednak wymaga ręcznej interwencji? A jeżeli jej wymaga to co mam przestawić skoro na wyświetlaczu pokazuje mi DST a czas przy zmianie czasu się nie przestawił o godzinę do przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu automatyczne przełączenie DST zależne jest od synchronizacji radiowej, więc najprawdopodobniej po prostu nie zsynchronizował się.

 

Przy takich ustawieniach czas powinien być prawidłowy. Gdzie mieszkasz i jaką masz ustawioną strefę czasową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wprowadzić DST w tryb AUTO, wtedy nie musimy kombinować z przestawianiem, bowiem zegarek sam wyczyta, czy w naszej strefie czasowej zmienia się godzinę i to zrobi.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu tryb automatyczny jest jakoby "ukryty", można ręcznie ustawić tylko DST albo STD, ale zegarek przy synchronizacji i tak wybierze ustawienie zgodne z odebranym sygnałem. Oczywiście przy założeniu, że synchronizacja powiedzie się, a podstawowym tego warunkiem jest ustawienie właściwej strefy czasowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu automatyczne przełączenie DST zależne jest od synchronizacji radiowej, więc najprawdopodobniej po prostu nie zsynchronizował się.

 

Przy takich ustawieniach czas powinien być prawidłowy. Gdzie mieszkasz i jaką masz ustawioną strefę czasową?

Mieszkam w  Polsce, a strefa czasowa ustawiona na PAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek prawidłowo synchronizuje się co noc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za niewiedzę, ale po czym poznać, że zegarek się synchronizuje w nocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij lewy górny przycisk - sekundnik wskaże Y jeśli ubiegłej nocy synchronizacja zakończyła się powodzeniem lub N jeśli nie udało się odebrać sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazało mi N. Czy to oznacza, że coś nie jest ustawione prawidłowo? Co należy zrobić żeby zegarek działał jak należy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało to prawdopodobne, ale z braku innych pomysłów przyjmijmy założenie, że po prostu godzina jest źle ustawiona, a zegarkowi nigdy nie udało się jej skorygować poprzez synchronizację radiową. Strefa PAR to prawidłowe ustawienie, ale mimo wszystko z jakiegoś powodu zegarek może nie być w stanie odebrać sygnału (np. jakieś zakłócenia w Twojej okolicy czy na przykład wysoka zabudowa albo może po prostu noc spędza schowany gdzieś głęboko w szufladzie ;)).

 

Spróbujmy więc ustawić godzinę ręcznie.

 

W trybie głównym przytrzymaj lewy górny przycisk dotąd, aż sekundnik wskaże wybraną strefę czasową (w tym wypadku PAR). Dla pewności możesz zerknąć, czy mała lewa wskazówka na pewno pokazuje DST, ale w tym wypadku nie powinno mieć to znaczenia jak już wspomniałem w jednym z wcześniejszych postów. Następnie wciśnij lewy dolny (sekundnik ustawi się na godz. 12) i prawym dolnym przesuń wskazówki o godzinę do przodu. Na koniec zatwierdź lewym górnym - w momencie wciśnięcia przycisku zegarek zacznie odliczać czas, więc możesz sobie go przy okazji zsynchronizować na przykład z tym zegarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem tego przeboleć, że zegarek dobrze skonfigurowany, sam się nie synchronizuje z zegarem atomowym, więc ustawiłem go raz jeszcze. Złapał sygnał, zsynchronizował się i ustawił prawidłową godzinę co do sekundy. Teraz chodzi jak należy.

Dzięki za pomoc Seven.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super. Na pewno wcześniej miałeś ustawioną strefę PAR? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wystarczyło tylko by złapał sygnał. Troszkę mnie to zdziwiło, że leżąc sobie na półce nie złapał sygnału, tylko musiałem go przystawić do okna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.