Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gregorian

Radzieckie Damy, damki i zegarki biżuteryjne

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiesz może jaka jest poprawna nazwa tego typu urządzenia antywstrząsowego łożyskowania balansu?

 

Wygląda jak Trishock ale w katalogu jest opisany jako Aera-Slava.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@buran bardzo ciekawa Sławka, gdzieś z wysokim mostkiem miałem ale jaki to werk to przyznam nie wiem będę szukał w wiadrze.

 

To dla odmiany od małych egzemplarzy coś większego

 

post-48713-1408341103,5902_thumb.jpgpost-48713-1408341112,6438_thumb.jpgpost-48713-1408341120,8125_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Urany fenomenalne. W b.dobrym stanie jak na tą markę - bardzo czyste tarcze.

 

Ale uważasz, że to damki?

Zawsze sądziłem, że to po prostu wczesne, małe, męskie zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męskie z całą pewnością, ale fakt, te są piękne.


Zegarki radzieckie - dobre i tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męskie z całą pewnością, ale fakt, te są piękne.

28 mm bez koronki. Nijak to na męskie się nie nadaje, co nie zmienia faktu, że wówczas takie nosili mężczyźni. Pójdziemy na kompromis niechaj to będzie unisex. Żaden współczesny facet tego nie założy, nawet na podkładce ;-) Edytowane przez yorki_man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się choć przecież niektóre wczesne Pobiedy i Moskwy też 30 mm nie miały. Taki ich urok. Kończąc temat. Urany to najmniejsze, klasyfikowane jako męskie, radzieckie naręczne zegarki?


Zegarki radzieckie - dobre i tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urany miały 28 mm, Kolosy 28,5 mm, Moskwy (poza złotymi) i wczesne Pobiedy 29,6 mm. Wszystkie były męskie i wbrew pozorom nawet współcześnie, na pasku z podkładką, mężczyzna spokojnie może je nosić.

 

PS: Urany przepiękne, zazdroszczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urany to są na 100% męskie zegarki,oto dowód

2014-01-25%2010.48.41.jpg

2014-01-25%2010.48.07.jpg

Ten pan też ma mikruska na ręku

rare_photographs_05.jpg

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy to pan..... Sądząc po uścisku...

Mój błąd-towarzysz,lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ja nie wiem czy to pan..... Sądząc po uścisku...

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;-) a tak wracając do uranów jeden z moich jest od pani, która dostała go od męża czyli w sumie jak teraz - męskie zegarki cieszyły się wzięciem u dam. Zamykając męski dział w damskim temacie - urany bez wątpienia w swoim czasie były meskimi zegarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie mam Mieczty ale mam jej kontynuację (ew.wersję eksportową)

2014-08-19%2012.39.44.jpg

I jeszcze kilka Czajek

2014-08-19%2012.28.59.jpg

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baardzo fajna ta zaria ale i czajki urocze. Do zarii mam dużą słabość, pokażę może takie w ciut mniej popularnych kopertach:

 

post-48713-1408471530,7282_thumb.jpgpost-48713-1408471539,5351_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne Czajki, piekne Zarie, piękne Urany. Tylko ja smutny :(  Dochodzę do wniosku, że niestety trzeba będzie w wolnej chwili to co mam wymienić na męskie.

Pokazaliscie tyle tego że zastanawiam się jak je przechowujecie? Yorki to wiem że nabył tysiąc ekspozytorów :D  ale gdzie je trzymać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yorki to wiem że nabył tysiąc ekspozytorów :D  ale gdzie je trzymać? :)

 

Żadne tam ekspozytory ! Radzieckie zegarki trzymamy w wiadrze ;) A tak serio - odwieczny problem każdego kolekcjonera, ale może już niedługo pokażę gdzie to trzymam - muszę tylko nerkę sprzedać żeby projekt zrealizować  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Grzesiek Ty nie pisz o sprzedawaniu nerek bo znam osobę która też tak napisała na jakimś publicznym forum a za kilka dni do domu zapukali panowie w kominiarkach z CBŚ ;)

 

Co do Waszych damek które pokazujecie przez kilka ostatnich dni zacząłem mieć duże wątpliwości po co ja to zbieram i co ja zbieram... ;)

Pięknie sztuki i cholernie Wam ich zazdroszczę :)

Mi z tymi moimi to kury sz***ć prowadzać... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie jestem ciekaw Twojego pomysłu. Nie wiem dlaczego ale podejrzewam że macza w tym palce kolega Tajtek :D

 

Żeby nie robić całkowitego OT to pokażę taką oto damę z Penzy:

 

 
imag0869.jpg
Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Strasznie jestem ciekaw Twojego pomysłu. Nie wiem dlaczego ale podejrzewam że macza w tym palce kolega Tajtek :D

:D Łapki to ja cały czas mam na kołderce i na widoku ............suche i w niczym nie maczane  :P  ............... a przynajmniej w niczym u Grzecha jeszcze nie maczałem :P 

Allleeeee jeśli odpowiednio mnie skorumpuje i wyrazi takowe życzenie to  pomogę mu (pośrednicząc)   spełnić swoje marzenia za niewielkie ....takie tam ;)

Właśnie sobie uświadomiłem, że robiąc różne zakupy z przeznaczeniem niby dla koleżanki mażonki, powoli staje przed dylematem gdzie te zabaweczki godnie trzymać ;)  i automatycznie załączył mi się "twórczy  komplikator" ;)

 

Gratki dla wszystkich za tyle fajnych damek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne te Zarie!Szczere gratulacje!

W zasadzie zbieram zegarki z lat 30/40/50/60,ale tych trochę nowszych też kilka mam.Kobietą w latach siedemdziesiątych musiał się wzrok pogorszyć bo zegarki większe i niestety moim zdaniem brzydsze.

Sławy

2014-08-19%2014.25.30.jpg

Zarie (plus Czajka do kompletu)

2014-08-19%2014.26.06.jpg

Edytowane przez buran69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tajtek - z Twojej inwencji to ja skorzystam tym bardziej, że mam odłożone dla Ciebie sporo interesujących Cię pozycji zza południowej granicy ;) - chociaż po tym elaboracie o tym, że coś byś u mnie maczał... :P:P

 

@buran - no i przez Ciebie żona na mnie nakrzyczała - już siedziałem w samochodzie, ale jak zobaczyłem Twoje pozycje nie mogłem nie odpowiedzieć na tą jawną prowokację :) Zgodzę się z Tobą, że im późniejsze produkcje tym wzornictwo słabsze, ale akurat w tym co pokazałeś same ładne okazy - bardzo mi się podoba ta czajka, mam taką z czerwoną tarczą i bardzo ładnie wygląda. Jakoś w damskich generalnie bardziej mi złocone leżą. Kolejne okazy dopiero we wrześniu, bywajcie!

 

a5b3ace14773dc99023daefc57406eb6.jpg06419b92ef9f017aca804d4e18713d3d.jpgf0910c685a8933f946e780c6dd522345.jpg

Edytowane przez yorki_man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te porcelanki,niestety nie mam ani jednej.

W mojej Zarji taka mała ciekawostka,najniższy nr.seryjny w kolekcji

2014-08-20%2017.16.59.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yorki, buran - zafundowaliście 2 strony fajnych damek. Sprawdza się stara zasada, że rywalizacja i konkurencja jest motorem postępu i rozwoju. Sam pamiętam, jak choćby po moich "wojnach" z Nightdream'em skoczyła do przodu jego dawna kolekcja Łuczy.

 

Ale ad rem - zarie w specyficznych kopertach - b.mocne. Porcelanki - jak zwykle atrakcyjne kolekcjonersko.

Aurora Romana - b.porządna, z rzadkim giloszowaniem wew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że trafił mi się mocny rarytasik.

 

Damska Elektronika!?

 

Zachowane w świetnym stanie lśniące, małe, kwarcowe cacuszko i z niezwykłym logiem.

 

post-60300-0-19067600-1411217020.jpg

 

na tym zdjęciu z Christine Keeler, "bohaterką" słynnej, szpiegowskiej afery Profumo z 1963r. (oczywiście z udziałem ZSRR)

 

post-60300-0-30027000-1411217022.jpg

 

a tu równie sympatyczny tył

 

post-60300-0-53021900-1411217024.jpg

 

 

Zegarek zakupiony dzięki wskazaniu w dziale "Okazje.."  W tym roku z powodu ograniczeń czasowych już "nie mieszkam" na aukcjach więc sam bym go nie wypatrzył. Nie pamiętam kto go wskazał ale dziękuję.. :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz talent do wyszukiwania ciekawych zegarków. Gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.