Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dojdzie do mnie ten wylicytowany Poljot, to też wrzucę fotkę, ale wydaje mi się, że tam jest takie samo szkiełko (zaoblone). Przypadek?... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorowa porą warunki spartańskie więc zdjęcia słabe ale mam nadzieję że najważniejsze widać. Sam już nic nie wiem bo prawie każde jest inne.

Moich 5 sztuk:

post-49869-0-50113200-1513022437_thumb.jpg post-49869-0-51846700-1513022443_thumb.jpg

post-49869-0-31588000-1513022449_thumb.jpg post-49869-0-10307600-1513022455_thumb.jpg

post-49869-0-74709500-1513022461_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Panowie była już dyskusja na temat tych szkieł i konkluzja była mniej więcej taka że oba szkła są oryginalne tylko montowane w różnych okresach. I to ładniejsze kanciaste :P i to pretendujące do miana Brzydkiego Kaczątka wypukłe/zaokrąglone. Niestety nie mogliśmy nigdzie w tedy znaleźć informacji co, jak i dlaczego, ale był pewnik z tym zaokrąglonym bo ktoś miał taki od nowości. Ja osobiście też posiadam z oboma wariantami szkła.

Dyskusja była gdzieś tutaj prowadzona tylko nie chce mi się szukać.  :ph34r:

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdania są podzielone.

Oryginał powinien mieć ostre krawędzie ale podobno takie szkła też montowano.

Zdania są podzielone.

Oryginał powinien mieć ostre krawędzie ale podobno takie szkła też montowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o oryginalność pobiedy, która sprzedała się w weekend za ponad 250zł. Czy ta tarcza nie była montowana w późniejszych modelach? Zawsze myślałem że jak są pasy genewskie to i tarcza jest starsza (inne indeksy sekundnika)

 

http://allegro.pl/pobieda-i7074973622.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Pytanie o oryginalność pobiedy, która sprzedała się w weekend za ponad 250zł. Czy ta tarcza nie była montowana w późniejszych modelach? Zawsze myślałem że jak są pasy genewskie to i tarcza jest starsza (inne indeksy sekundnika)

 

http://allegro.pl/pobieda-i7074973622.html

Pobieda (tarcza) z 1.MFZ, ale... cene zrobił werk ostatni wypust z Penzy. Sam chciałem licytować tylko trochę cena mnie przerosła.  :ph34r:

 

edyta:

Penza praktycznie nie upiększała werków. Szlif wczesnomoskiewski w 1. MFZ były od połowy 1947 roku (4-47) do początku 1949 roku (1-49) czyli nie ma nic wspólnego z indeksem sekundnika. 

Inny indeks sekundnika (odwrócony, cyfry na zewnątrz skali, był w tarczach z Penzy i 1.MFZ tylko z 1946 roku, od 1947 roku 1.MFZ wypuszcza tarcze jak ta z aukcji.)

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Całość wygląda dobrze. Widziałem i miałem w ręku hermetyki bez incabloca więc za bardzo też bym się tego nie czepiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość wygląda dobrze. Widziałem i miałem w ręku hermetyki bez incabloca więc za bardzo też bym się tego nie czepiał.

No właśnie to był zawsze wyróżnik Hermetików że miały antywstrząs. Wszystkie które miałem go posiadały..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Ktoś pokazywał takiego olimpijczyka, ale jeśli dobrze pamiętam to baz daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pokazywał takiego olimpijczyka, ale jeśli dobrze pamiętam to baz daty.

Chyba Roman pokazywał. Ale z tego co pamiętam to była uszata. Ale taką też gdzieś widziałem ale raczej była bez datownika.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Właśnie ta data mi nie pasuje. Nawet tutaj wygląda jak wycinanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć w ruskich olimpijczykach jest tyle dziwnych zegarków że szok. Ale ten się jakoś kupy nie trzyma...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Krzysztofa znalazłem złoconą wersję i jeśli była wersja w chromie to wygląda że wszystko jest ok.

https://get.google.com/albumarchive/107247623220063053982/album/AF1QipOxQgMwtwMGwvaxd_9lmd3pOQ-ihmzZBNfBbmef/AF1QipM8ElCEUwUJnQqfBtB726H4vpUL7BJCfLhyq2LU

Cieszą matkę takie dzieci... dzięks za info

 

Wydeptane mi5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.