Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

takie moje pomysly zegarkowe

Rekomendowane odpowiedzi

jako zbieracz ruskow, stwierdzilem ostatnio ze trzeba cos wymyslec zeby moim zegareczkom bylo wygodnie, stylowo, niekoniecznie sejf.

Jak pomyslalem to pogrzebalem na forum i dzieki zdjeciu astrogator'a, postanowilem kupic szafeczke w ikea. poskrecalem, przemalowalem i zrobil sie ladny braz:

 

post-3565-0-52974300-1330635798.jpg

 

Teraz fajnie by bylo miec tez dla nich mieciutkie poduszeczki, wiec zabralem sie do przebranzowienia na krawca :wink:, ale wczesniej byl stan przejsciowy jako rzezbiarz?

najpierw z dosc elastycznego budulca, choc strukturze zblizonej do styropianu, wycialem wg mojego szablonu po obserwacjach poduszeczek w drogich skrzynkach z allegro, cos takiego:

 

zwymiarowany:

 

post-3565-0-78673200-1330635799.jpg

 

wykonany:

 

post-3565-0-29498000-1330635801.jpg

 

nastepnie, kupilem ladny material, nie jest to welur, ale cos do niego zblizonego, taki misiowaty. szablon materialu:

 

post-3565-0-25063500-1330635802.jpg

 

nakleilem go na wnetrze poduszeczki, efekt mnie samego zaskoczyl, bo wyszlo to naprawde ladnie.

 

efekt koncowy pojedynczo:

 

1.

 

obszycie4sg9.jpg

 

2.

 

post-3565-0-85098000-1330635804.jpg

 

3.

 

post-3565-0-21064000-1330635806.jpg

 

oraz zlozone czesciowo w skrzyneczce:

 

 

1.

 

post-3565-0-20907100-1330635807.jpg

 

2.

 

post-3565-0-83313800-1330635808.jpg

 

3.

 

post-3565-0-12458400-1330635813.jpg

 

a koszty? znikome, bo potrzebne do tego bylo:

 

skrzynka z ikea - 40 pln

material - 22 pln za 1mb, czyli 1,5m2 (starcza na okolo 50 szablonow)

nozyki do tapet, jak ktos nie ma to 4pln w sklepie.

 

lacznie z wszystkim: 66pln w wersji max (chociaz mozna kupic tanszy material, po 15pln, a jak sie pogrzebie bardzo to za 2pln kupi sie resztki o powierzchni 1m2), wiec mysle ze niezle :wink:

budulec (wziety z opakowania po bardzo duzej drukarce, gdzie sluzyl on jako zabezpieczenie). teraz jeszcze kwestia porobienia przegrodek, oblozenia materialem, i super skrzyneczka (prawie jak ta z allegro za 700 :wink: gotowa). skrzyneczka z ikea miesci po 15 sztuk na szufladke, sa dwie duze, czyli 30 ruskow do niej wejdzie. oprocz tego ma 3 male szufladki, ale wykorzystuje je narazie jako magazynek czesci i narzedzi.

 

Jako ze wyszlo to wszystko bardzo fajnie, postanowielem sie tym z Wami podzielic, moze komus sie przyda. Mi sie podoba a to najwazniejsze ;) poza tym, naprawde wyglada to zdecydowanie duuuzo lepiej niz na zdjeciach, bo zdjec tak wyraznych jeszcze ucze sie robic...

 

i druga rzecz ktora zauwazylem gdy moja zonka upiekszala swoje paznokcie (jak to czlowiek moze kombinowac :) ). otoz uzywa ona czegos takiego:

 

post-3565-0-10507600-1330635814.jpg

 

co idealnie nadaje sie do polerowania szkielek. na tym pilniczku sa 3 albo 4 warstwy o roznej gramaturze i ostatnia ladnie nadaje polysk, chociaz pasta zo zebow robi to lepiej, ale jesli chodzi o grubsze rysy, 0,5min i wszystkie mozna przeszlifowac :) przedmiotowy pilniczek mozna kupic np tu: http://www.allegro.pl/item153147112_pilniczek_polerka.html[

chociaz lepiej zrobic to w drogerii kolo domu, bo szkoda placic poczcie i czekac kilka dni.

to tyle z moich przemyslen, bedzie mi milo jesli sie okaze ze komus sie to przydalo :D

 

z pozdrowieniami

Adam Slodowy :wink:

no dobra, Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

no z tym pilniczkiem to świetny pomysł :shock:

musze moją okraść z takich dobrodziejstw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lapajlukasz

hehe ;) - a ja uważam że najlepsza do polerowania szkiełek jest pasta Dentix z Biedronki , znajomy zegarmistrz tłumaczył mi że to dlatego że ma dużo kredy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grtuluje pomysłu i czekam niecierpliwie na fotkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,bardzo się cieszę,że zainteresowałeś się moim postem.Już myślałam,że pozostanie bez echa.Po prawdzie,to początkowo też miałam w planie wymościć te szuflady,ale jakoś zaniedbałam sprawę.Potem przyszło mi do głowy,że te szuflady są na tyle głębokie,by wmontować w nich dodatkowe dna(drugi poziom) na odpowiednich podpórkach(może kołeczki lub listewki).Niecierpliwie czekam na foty Twojej przytulnej "szuflandii".

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"przytulna szuflandia" gotowa i mozna ja zobaczyc, podziwiac albo skrytykowac :wink:

a co do pasty z biedronki, musze podjechac jutro sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, ale dla pełnego efektu musisz zainwestować w nowe sztuki ;) Nie widziałem jeszcze "Deluxa" z napisem "Kirowski" - fajny zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super, ale dla pełnego efektu musisz zainwestować w nowe sztuki ;) Nie widziałem jeszcze "Deluxa" z napisem "Kirowski" - fajny zegarek!

 

na zdjeciach sa tylko 3 sztuki na poduszeczkach bo wiecej poduszeczek jeszcze nie zrobilem :D sztuk jest troszke mniej niz u Ciebie, ale o ilosci nie moge napisac, zona czyta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agent jak nic, smieje sie ze mnie juz troszke, a rodzinka zolnierzy wzrasta w tempie kilka sztuk na miesiac, na szczescie bez jej wiedzy, chociaz jak sie dowie to moze byc maly dym :lol: tyle dobrze ze mnie rozumie :wink: chyba :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie,otóż żony,proszę sobie wyobrazić, też czasem coś rozumieją. :lol:

 

 

 

A "szuflandia" jest git!Moja, niestety, pozostała na bardziej prymitywnym poziomie.Nie mają wygód zegareczki :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle dobrze ze mnie rozumie

Rozumie rozumie... Następnym razem jak bedzie chciała nową parę kozaków to już nie będziesz mógł powiedzieć, że jedne, prawie identyczne już ma :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumie rozumie... Następnym razem jak bedzie chciała nową parę kozaków to już nie będziesz mógł powiedzieć, że jedne, prawie identyczne już ma :P

 

ło matko, rzeczywiscie moze byc cyrk :P ale jak narazie nawet chetnie mi pomaga w moim raczkujacym krawiectwie :wink:

 

ps. juz 5 zegareczkow ma swoje poduszki, a dzisiaj kolejne 3 beda mialy mieciutko. postaram sie zrobic wieczorem zdjecie jak to wyglada jak wiecej jest ulozonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krawiectwo znowu sie zaczelo :wink:

w chwili obecnej 10 ma juz poduszeczki, 2 maja juz swoje dolki do zainstalowania poduszeczki. W nastepnych szufladach (poziom 2 i 3) bedzie juz inny system trzymania (ktory bedzie miescil nie 12 a 15 badz nawet 18 sztuk), ale o tym napisze jak dokoncze pierwszy poziom, i zrobie 2.

volia:

dsc01328ie4.jpg

dsc01329ph8.jpg

post-3565-0-34279200-1330638158.jpg

 

minusem tej skrzyneczki z ikea jest pojemnosc. max 48 sztuk wchodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

Krzysiek

świetne :!:

pomysł i wykonanie : rewelacja

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kawał dobrej roboty! Brawo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje dziekuje :D

jak znajde chwilke to wtedy jeszcze zrobie te dwie poduszeczki i caly pierwszy poziom Wam pokaze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Świetny pomysł i realizacja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Raf_fkn

Witam!

 

Kolega mnie tak zainspirował, że dziś pojechałem do Ikea i kupiłem taką samą skrzyneczkę - jest super.

 

Właśnie trochę ją poskładałem, ale dziś już nie skończę (nie będe walił młotkiem o tej porze). Jutro się za nią biorę.

 

Pozdrawiam i dziękuję za szczegółowy opis całego przedsięwzięcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-3565-0-98191000-1330643525.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Raf_fkn

Przy takiej ilości zegarków pomysł super :!:

Gratuluje :)

 

Moje narazie leżą sobie każdy osobno, ale to tylko dlatego, że niestety nie moge sie pochwalić taką liczną kolekcją jak Ty. Jak i mnie trochę przybędzie to też nad takim rozwiązaniem pomyślę.

 

Jeszcze raz gratuluję kolekcji i pomysłu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał :shock: te wersja jest tez niezła! No i do tego mniej czasochłonna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łał :shock: te wersja jest tez niezła! No i do tego mniej czasochłonna.

nawet nie wiesz jak bardzo :)

to wszystko w tej szuflandii zajelo mi lacznie z 2h (wyciecie, dociecie, obklejenie, zszycie). najdluzej sie je wkladalo do szuflady, bo to kazdego trzeba przetrzec, przymierzyc na reke, poglaskac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze mniej wysiłku :)

 

kastorama - 3 zł

 

post-18-0-99208000-1330643544.jpg


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.