Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

zdjecie przede wszystkim podbija cene, chociaz zastanawialem sie wczoraj wieczorem nad jednym baltykiem ktorego sprzedal w chorej cenie. czy przypadkiem nie byl to jakis tam zegarek, ktory mial nazwe nasmarowana na ladnie pomalowanej tarczy? bo tak to wygladalo.

poza tym: kupic ciekawy zegarek podniszczony - 30 zl, chromowanie koperty 30, wskazowki odnowic 20, tarcze odnowic przy hurtowych ilosciach pewnie z 60, daje lacznie 140zl. teraz sprzedac za 300 i mamy wszystko jasne :wink:

(ps. nie pilem jeszcze kawy i pewnie dlatego tak dziwnie analizuje rano :wink: )

 

---------------------

 

lapajl, i co by Ci tu zrobic? budzet wyczerpany juz, a Ty sprzedajesz kolejne ciekawe sztuki :) powiedz mi, czy ten Twoj zegarmistrz te koperty pozlaca czy w takim dobrym stanie je miales? bo mam 3 koperty wlasnie nieciekawe i chcialem je odnowic, ale w annpol'u sie z tego wycofali, a jak znalazlem inna firme, to mi powiedzieli ze po 70 zl zloca :?

 

wlasnie zrobilem test:

majac swiadomosc ze np. ten cornavin jest w super stanie i ze jest to poczatek licytacji, dalem kwote 50 i wiedzialem ze nie bede wygrywajacym. teraz juz cena dobila 100 i wg mnie pojdzie jeszcze wyzej, w granice conajmniej 200 sie porobilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lapajlukasz

więc po kolei

 

1. Koperty w takim stanie po prostu były, zegarki to już końcówka kartonu ze "zwrotami" i niesprzedanymi zegarkami który kupiłem ze zlikwidowanego sklepu i są to albo nówki albo ledwie używane. a swoją drogą mam pojedyncze egzemplarze kopert, jak coś konkretnego potrzebujesz, to może będę miał.

 

2. Nigdy nie oddawałem kopert do złocenia, wiem gdzie w Poznaniu chromują za 20 zł

 

3. Bałtyk o którym mówisz na ma pewno odnowioną tarczę, ale czcionka napisu nijak ma się do tego co było w oryginale. Te bałtyki pozłacane to budzą u mnie mieszane uczucia, bo czasem trafiają się takie na bazarku, z kopertą Au20, podobne do tego z allegro.... ale czy to są na pewno oryginały, czy po prostu ktoś je składał to nie wiem (wiadomo, Polak potrafi).... ale z drugiej strony na allegro też się takie trafiają

 

4. Cornavin jakiśtam super nie jest i sam nie rozumiem czemu jest taka wysoka cena. Szczerze i bez ściemniania powiem że liczyłem że sprzedam go za 40-45 pln. Cena niby fajna, ale potem klienci czasem miewają jakieś mierealne oczekiwania względem zegarka opisanego jako stan dobry (+) i np ma nieco wytartą kopertę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lapajl,

na szczescie mam do wszystkich koperty, no chyba ze do mir'ka jednego nie mam, ale to musialbym w domu sprawdzic srednice. napisze Ci pozniej jak to zrobie.

 

lewmar77,

takiego kiro ma jeden zegarmistrz do opchania za 100 z przesylka juz:

post-3565-0-61720900-1330644669.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja potrzebuje właśnie taką kopertę jak w tym zegarku

 

a co tamtego kirowskiego to bym rozważył adekwatność koperty do modelu tego zegarka


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zegarmistrz chce drogo ale sam bym tyle wolał...


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swoją droga w aukcji wystarczy napisać zdanie

 

sprzedaje jako uszkodzony

 

a opis zegarka jaknajbardziej szczerze i żetelnie

 

jak tak sprzedałem zegarek za 120 zł - i był jako uszkodzony

 

...to eliminuje wszelkie roszczenia i dąsy


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co koledzy myślą o tym zegarku i ile mozna za niego dać.

Nie warto dawać więcej niż jest w tej chwili nabite (jak sprawdzałem miał 51zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co koledzy myślą o tym zegarku i ile mozna za niego dać.

Nie warto dawać więcej niż jest w tej chwili nabite (jak sprawdzałem miał 51zł)

 

 

Słuchając rady bardziej doświadczonych kolegów odpuśiłem sobie ten zegarek (choć bardzo mi się podobał)

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

no i z czego sie nabijacie? To kolekcja prezesa klubu otwieraczy.Tam tez sa zarliwe dyskusje ktory otwieracz lepszy,ktory ma dusze a ktory nie,wreszcie czy lepsze do otwierania piwa sa własne zęby czy ostatni ząb tesciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i z czego sie nabijacie?

 

Z tego patologa, co kolekcjonował bąblowce w słoiczkach.

 

Śpij dobrze :D

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....nabijała sie tylko jedna osoba!


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pompej

Witam.

ja trochę OT.kupiłem zegarek i niby ok ale pan mi pisze że koszt przesyłki 10zł.wcześniej nie było takiej inf na aukcji a tu mi wypala z 10 zł.

Eh,tak tylko ostrzegam żeby jeśli nie ma ceny wysyłki to o nią pytać;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

ech

ja własnie ostatnio nie wziołem swissa

za 30,bo mnie te 10 zł.przesyłki załamało

pogieło ich chyba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zauwazylem znowu jak sobie dorabiaja sztucznie, oprocz kosztow wysylki ktore wynosza 4,5 + nawet niech bedzie ta koperta z bombelkami, ale dodatkowo np. zegarek bez paska, ale za 10 albo nawet 20 :shock: dostaniemy pasek Osin'a :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie koszta wysyłki to jest jakas porażka. Dziś wysyłałem Janowi 5 damskich zegarków . Koperta babelkowa--> 1 zł znaczki--> 2,30 plus troche papieru taśmy bezbarwnej i wkładu z długopisu. Więc pytam gdzie to 10 zł??!!


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla mnie koszta wysyłki to jest jakas porażka. Dziś wysyłałem Janowi 5 damskich zegarków . Koperta babelkowa--> 1 zł znaczki--> 2,30 plus troche papieru taśmy bezbarwnej i wkładu z długopisu. Więc pytam gdzie to 10 zł??!!

 

Fakt wielu sprzedawców przesadza z kosztami przesyłki, ale nie oczekujmy od sprzedawcy żeby wysyłał nam zegarek listem zwykłym za 2,30! Jak nie wyślesz poleconym to zaraz od kupca doczekasz się maila, że nic do niego nie doszło i oczekuje zwrotu pieniędzy (oczywiście niezależnie od tego, czy doszło faktycznie czy nie). Koszt wysyłki zegarka poleconym priorytetem to na ogół 4,50zł + 1,00zł + ewentualnie coś tam za fatygę, bo w końcu lepiej jakby kupujący sam sobie przyjechał po zegarek, a nie tracić czas na pakowanie, adresowanie i wycieczkę na pocztę (wraz ze staniem w kolejce).

 

IMHO 6zł za wysyłkę zegarka to cena jak najbardziej OK, a każda inna cena jest też OK jeżeli była z góry w aukcji określona - gorzej jeśli jest tak jak napisał pompej.

 

Podobnie wkurzająca była sytuacja kiedy kupiłem 4 zegarki od allegrowicza "mallas" (wiecie jak to odczytać :wink: ), zapłaciłem 10zł zgodnie z opisem w aukcji i otrzymałem te zegarki (przyszły listem zwykłym za 2,20zł) wrzucone do zwykłej małej i najtańszej koperty (oczywiście nie bąblowej), każdy "zabezpieczony" poprzez zawinięcie w karteczkę z notesika reklamowego jakiegoś leku. Komentarza nie wystawiłem, bo nie chcę dostać "odweta", ale pozytyw to to na pewno nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 2,30 jest priorytet i to ze bedzie polecony nic mi nie zmieni oprócz ceny z poleconym priorytetem... 6 zł czy 6,50 moge płacić ale 10 za zwykłe byle co to przesada. jak ma napisac ze nie dostał i tak tak napisze... ja jeszcze takiego nie trafiłem....


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
zapłaciłem 10zł zgodnie z opisem w aukcji i otrzymałem te zegarki (przyszły listem zwykłym za 2,20zł) wrzucone do zwykłej małej i najtańszej koperty (oczywiście nie bąblowej), każdy "zabezpieczony" poprzez

 

stary numer

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....nalezy patrzeć na formę przesyłki po lewej stronie aukcji

 

jak gosc napisał że wysle listem poleconym lub paczka to robimy tak:

 

szacujemy wagę zegarków - włączamy cennik poczty polskiej i bierzemy kwotę dodając 1 zł na kopertę bombwelkową

 

dla jednego zegarka w papierniczym u nas kosztuje taka 45 groszy toteż 1 zł to wystarczy napewno

 

a do goscia mozemy wystosowac pismo

 

sam napisałem

 

WITAM!

 

Brałem się za przelew, ale się wstrzymałem - czy koszt przesyłki nie jest przesadą...

 

Zegarki sam wysyłam jak sprzedaje:

 

listem poleconym zwykłym, ekonomicznym. Do 50 gram to kosztuje 3,5 zł, a od 50 do 100 gram 3,70 zł. Licząc koszty koperty bąbelkowej to wychodzi 4 zł i 5 groszy. Rozumiem że koperta moze byc droższa i kosztowac 1 zł czyli wystarczy 4,5 lub 4,70 zł

 

za 6,5 można nadać paczke z tym zegarkiem z deklarowaną wartością- w tym przypadku zbędne.

 

a za 7,5 jaką forme przesyłki Pan obiera?

 

nie chce wyjść na sknerę i zbytnio się upierac przy swoim dla 2,5 zł ale mocno jestem zdziwiony gdy sprzedający w aukcji nie pisze słowa o kosztach przesyłki a puźniej podaje mocno zawyżona kwotę...

 

a pozatym może te informacje wyżej się Panu przydadzą.

 

tu nizej link podaje Panu do cennika poczty polskiej - tam mozna wszystko sprawdzić czarno na białym

 

http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

 

serdecznie pozdrawiam


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po otrzymaniu takiego tekstu kilku mnie przepraszało i nawet jeden przesłał za darmo!

 

jeden przepraszał a wiekszosc sie nie odzywa i po zastosowanej metodzie zegarek i tak przychodzi szybko i jest wszystko w porzadku


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jan chyba spróbuje jak coś kupie :D


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cheap.jpg

 

J. :D


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobnie wkurzająca była sytuacja kiedy kupiłem 4 zegarki od allegrowicza "mallas" (wiecie jak to odczytać :wink: )

 

nie kojaze osoby? ale zdazyla mi sie akcja:

interesowal mnie zegarek, pisze do klienta (duzo sprzedaje zegarkow przez kup teraz) ze chce jakies foto i w jakim stanie jest koperta, cisza :shock: wiec dawaj znowu, i znowu cisza :shock: wiec trzeci raz, tym razem ze rozumiem ze nie jest zainteresowany? i znowu co? zgadnijcie.... cisza :shock: ale doszedlem do wniosku po poczytaniu jego komentarzy, ze jak cos nie tak w przeszlosci bylo, to od razu unika takiej osoby. jak kupilem zegarek niby sprawny, ale napisalem ze cos nie teges jest z nim, to odpisal ze byl sprawny, wiec nie wie czego chce, ale jak bardzo go niechce to mam mu odeslac. po tej akcji jestem dla niego juz niewygodnym klientem :D

innemu tez napisalem ze chce wostoka, zgodzil sie, powiedzial ze mi go zostawi. wiec pisze zeby wystawil aukcje, zalicytuje i kupuje. to mi nasmarowal maila ze (niedoslownie) kpie z niego, przeciez to tylko 40zl. po moim odpisaniu ze przeciez nic zlego sie nie stanie jak wystawi, nie odpisal :shock: nie chodzilo mi o te 40 zl, ale o zasade, skoro sprzedaje to majac uczciwe zamiary zaden problem nie powinien byc. zwlaszcza ze teraz go pewnie znowu sprzedawac bedzie i bedzie wystawiony na allegro. nieraz mi sie zdazylo ze kupilem jedna rzecz na allegro a zaplacilem za kilka, bo tak sie dogadalem, ale nigdy nie mialem akcji ze nie wystawi bo to kpina :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.