Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Czajka czy Łucz?

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tę tajemnicę zna chyba tylko sprzedający.Ja stawiam na łucza,chociaż z drugiej strony minimalnie widoczny napis wydaje mi się trochę za długi.Więc może jednak zaria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tę tajemnicę zna chyba tylko sprzedający.Ja stawiam na łucza,chociaż z drugiej strony minimalnie widoczny napis wydaje mi się trochę za długi.Więc może jednak zaria?

 

Wozmożno :D

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuda dzieja się na Allegro, - z "mojego Allegro" zniknęła obserwowana Wołna, a zawiadomienie o jej licytacji zamiast 5 godz przed końcem przyszło 5 min po zakonczeniu.

Co dziwne cały czas byłem w sieci, 2 razy inne przedmioty licytowałem, a raz nawet wygrałem.

Co za czort?!

Dzięki temu nasz Kolega dread wygrał Wołnę na chodzie za całe 11,50 :shock: :!: :D , a ja mam zepsuty humor do konca tygodnia :wink:


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy na jakim serwerze masz poczte. moja na op czasem tez ma takie lagi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zdecydowanie bardziej podejrzana i nie taka prosta sprawa z tą opisywana aukcja.

Po korespondencji ze sprzedajacym sprzed chyba 4 dni wprowadziłem tę aukcje do katalogu "Moje Allegro" do aukcji obserwowanych. Wówczas też ustawiłem powiadamianie o niej na 5 godz przed zakonczeniem.

Dotyczyło to tez innych aukcji, kilka z nich kończyło se w podobnym czasie.

Zawiadomienie o tych aukcjach przeszło do mnie z tym ustawionym wyprzedzenie, w kilku licytacjach brałem udział, jedna nawet wygrałem. Zabrakło WYŁĄCZNIE maila o koncu licytacji Wołny! Jedynie ono przyszło 5 min po zakonczeniu licytacji!

Oczywiście, nieźle wkurzony (bo na Wołnie zalezało mi szczególnie) natychmiast sprawdziłem w "Moim Allegro" spis aukcji aktualnie obserwowanych a także zakończonych,- nigdzie tej jedynej aukcji tam nie było. Uznałem więc, że jestem sklerotyk i pewno przez gapiostwo tę nieszczęsną aukcję sam usunałem przy okazji jakis porządów i sam sobie jestem winien. Pogodziłem sie z losem, zazdroszcząc wygrywającemu, ze wyjątkowo w sumie było tylko 2 licytujacych i ze kupił on zegarek za niezwykle niska cenę 11, 50!

Tymczasem dzisiaj, gdy przed chwila połaczyłem się z Allegro, ku mojemu zdumieniu stwierdziłem, że ta aukcja , jak gdyby nigdy nic pojawiła sie Z POWROTEM w "Moim Allegro", oczywiscie juz w dziale "Obserwowałem"!!??.

Mam mocne podejrzenie, graniczące z pewnością, że kryje się za tym jaks nieczysta siła, grzebiąca w serwerach Allegro!


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też zdarzyła się podobna "przygoda".Tyle tylko ,że interesującego mnie zegarka nikt więcej nie licytował (sportowy z czarną tarczą).Po kontakcie mailowym sprzedawca sam mocno zdziwiony wysłał zegarek po cenie wywoławczej.I tym to sposobem przybył do mnie mój piękny sportiwnyj.Sprzedawca okazał się być bez zarzutu.A pocztę mam rzeczywiście na op.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisywanym przeze mnie przypadku,jask się okazuje, sprzedawca kreci cos (czy ma to związkek z tymi wydarzeniami,- nie wiem).

Podobno sprzedał zegarek poza Allegro i zdecydowanie nie chce powiadomienia Allegro o tych dziwnych zjawiskach :?: :?: :)

Niemniej wniosek z tego można chyba wyciągnąć taki, że prawdopodobnie sa niestety mozliwe rozmaite "nieczyste" zagrania w czasie aukcji (i to, co zastanawiające, dotyczące w asadzie nie tak znów kosztownych przedmiotów, jak Wołna (eh, nw całkiem niezłym stanie była:cry: )

-Mam, jak juz gdzies tu pisałem, taka Wołnę,- chodzi b.ładnie , tylko tarcza marna i jej to w zasadzie od dłuzszego już czasu poszukuję...


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki temu nasz Kolega dread wygrał Wołnę na chodzie za całe 11,50 Shocked Exclamation Surprised

Chyba wszyscy obserwowaliśmy ten zegarek :-( U mnie było to samo - zdziwienie kiedy nagle pojawił się w "obesrwowałem", podczas gdy nie było go w "obserwuję". :evil: 11,50!!! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa robi się wiec coraz ciekawsza :?: :shock:

Przyznam, ze i wczesniej miewałem czasem wrażenie, ze przegapiałem jakiś obserwowany przedmiot, który tez jakby w newralgicznym momencie znikał z listy obserwowanych, ale składałem to na karb mojego roztargnienia.

W tym przypadku jednak, poniewaz szykowałem się na ostra licytację w koncówce, no i obserwowałem ten przedmiot od co najmniej 5 dni, sprawdzałem rozwój sytuacji przez ten czas kilka razy dziennie, a także zweryfikowałem wynik licytacji kilka minut po jej zakonczeniu, tych niezwykłych okoliczności jestem pewien :!: a wocia19 wypowiedź tylko te moja pewność potwierdza :!:

Sądinąd wiem, ze przynajmniej jedna osoba majaca związek z tą licytacją (nomina sunt odiosa) jest dobrze wykształconym informatykiem :wink:

 

Byc moze warto sprawa zainterestować hacking.pl, oni juz ładnych kilka dziur w systemie Allegro znależli..


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie pytał ile będzie kosztowała renowacja zegarka, o którym pisałem w pierwszym poście.

Wymiana szkiełka - 10 zł

Przyłożenie się do wykonania zdjęcia - 0 zł

 

Suma: 10 zł

A jeszcze go nie czyściłem!

 

post-4379-0-21254400-1330638433.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lysol

Witam po raz pierwszy.

 

Na wstępie wspomnę, że Wostoka dostałem na komunię kilkanaście lat temu, Żywota swego dokonał on ostatecznie pod koniec szkoły średniej. Nie pamiętam jaki byl to model. Mogę tylko powiedzieć, że był nakręcany, z niebieskim cyferblatem i datownikiem.

 

Potem nosiłem jakieś Q&Q na bateryjkę. Teraz zapragnąłem wrócić do Wostoka.

Choć nie jestem nurkiem i nie wykonuje sportów ekstremalnych a prace mam biurową, chcę kupić Amfibię.

 

I tu dochodzę do pierwszego problemu.

Na Allegro jest tak naprawdę dwóch sprzedawców sprzedajacych Wostoki: www-vostok-pl oraz fed-pl.

Ze względu na czas oczekiwania na przesyłkę fed.pl ma zdecydowaną przewagę, bo deklaruje kilka dni. Na tym forum mowa jest jednak często o www-vostok-pl,który śrdnio dostarcza zegarki w 14 dni.

Czy ktoś z szanownych użytkowników tegoż forum dokonywał zakupu u fed-pl i może coś na jego temat powiedzieć.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ricks
Czy ktoś z szanownych użytkowników tegoż forum dokonywał zakupu u fed-pl i może coś na jego temat powiedzieć.

Ja kupiłem u niego rok temu komandira-po sześciu dniach od wpłacenia pieniędzy na poczcie miałem zegarek,odpowiednio zapakowany.Na jego temat nic nie mogę powiedzieć- no może tylko tyle, że jest to Rosjanin(ewentualnie innej narodowości byłego ZSRR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lysol

Dzięki.

Zamówiłem u niego i ja.

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę mógł się pochwalić Amfibią :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako czowiek podejrzliwy, myślę, ze to są ułozone aukcje na naiwnych.

Ani te zegarki nie wybijaja się w jakis szczególny sposób, -podobnej jakości bywaja dość często i sprzedawane sa po drastycznie nizszych cenach, ani tez nie są to specjalnie rzadkie edycje.

A wiec sadzę, ze jest to po prostu polowanie na jelenia, i to z nagonką..

 

To napisawszy zauważę na marginesie, ze uważam mechanizmy Rakiety Iszczególnie w wykonaniu z lat 60-tych) za całkiem wysokiej klasy, po słynnym kalibrze 2809 bodaj za najlepsze jakosciowo z sowieckich/rosyjskich.

Ale może to mój sentyment do ówczesnego Leningradu/Petersburga przemawia, który jest bez watpienia pięknym, bodaj jedynym rosyjskim europejskim miastem, bardzo rózniącym się pd azjatyckiej Moskwy..


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam - nic nadzwyczajnego - to samo co popularny poljot tylko napis kirowskie


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale faktem jest ze zadko sie akurat taki kiro pojawia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - odnośnie takiej Sławy to widziałem kiedyś aukcję gdzie była opisana jako predwojenna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.