Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
daktarin

RADZIECKIE BUDZIKI

Recommended Posts

Jeżeli możesz to napisz coś o nazwie  miejsca gdzie te budziki powstały. Kiedyś gdzieś czytałem o tym, ale nie mogę sobie teraz przypomnieć . To było coś jak " Szkolnyj Kombinat".  Może  miejsce gdzie kształcili się przyszli pracownicy fabryk zegarów ? 

U nas te budziki dość rzadkie - tak przynajmniej mi się wydaje. 

Taka własnie wersja "Szkolnyj Kombinat" była na rosyjskim forum, chociaż na 100% chyba nikt jej nie podtwierdził.

Ciekawostką dla mnie jest to:  czy Erewańska Fabryka Zegarków  najpierw była montownią tych budzików , czy też najpierw korzystając z rosyjskich  mechanizmów 5671 produkowali swój własny model a montownią stała się później ?

Takie zdjęcie znalezione w kalatogu, rzymska tarcza chyba z niezdobioną ramką.

attachicon.gifIMG_20190420_133658.jpg

Jeżeli takie jest zdjęcie w katalogu, to znaczy że,  ramki gładkie, niezdobione były stosowane w budzikach SLAVA prostokąt z rzymskimi cyframi . 

Właśnie dotarł do mnie niekompletny SLAVA SERKISOF prostokąt więc dokompletowałem go gładką ramką i mam ( chyba) komplet  .

post-42128-0-56452300-1556116144.jpg

post-42128-0-52275600-1556116155_thumb.jpg

To chyba krokodyl Giena?

To jest obrazek z bajki Птичка Тари  - Ptaszek Tari . Ten krokodyl to inna postać z tej bajki. Ptaszek chyba jest po lewej stronie.

Edited by Tomasz ZZ

Niestety znam tylko jednego radzieckiego krokodyla, ale dziękuję za wyprowadzenie z błędu. A o takiej bajce do tej pory nie słyszałem.

Niestety znam tylko jednego radzieckiego krokodyla, ale dziękuję za wyprowadzenie z błędu. A o takiej bajce do tej pory nie słyszałem.

Ja też tej bajki nie pamiętam. Kiedyś już gdzieś o niej czytałem.  W Internecie jest podobno wszystko, więc i o tym budziku i  o tej bajce coś tam jest. 

Wersja podstawowa dzwoneczków: 

post-105856-0-71479400-1556819904_thumb.jpg

I rozbudowana  :)

post-105856-0-77432600-1556819918_thumb.jpg

W katalogach możno spotkać takie na nóżkach jak u Mir'a, ale jakoś rzadko są spotykane.

Też tak uważam, choć w moich zbiorach jest Слава i też ma takie wskazówki. Czy waszym zdaniem są oryginalne?

post-57210-0-22366900-1556946841_thumb.jpg

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Oczywiście masz rację, jakiś czas temu Koledzy z Forum już mnie uświadomili odnośnie wskazówek. Ja jednak nie będę ich zmieniał. Mam ten budzik "od dziecka" z tymi wskazówkami. Sentyment  :)

Edited by paul221

Też tak uważam, choć w moich zbiorach jest Слава i też ma takie wskazówki. Czy waszym zdaniem są oryginalne?

Te budziku SLAVA miały takie wskazówki oryginalnie i tutaj te wskazówki jak najbardziej pasują.

Czy waszśym zdaniem są oryginalne?

Myślę że odpowiedz nie jest jednoznaczna, ja takiego Slavika mam ze strzałkami jak na załączonym zdjęciu z katalogu:

post-105856-0-93044600-1557009182_thumb.png

Moim zdaniem zegarek pokazywany przez Zasadas-a pochodzi z pierwszej połowy lat 60-tych i takie wówczas był ten model -  prawdopodobnie zastępując MIR-a . Później model tego zegarka ewoluował i stał się taki jak ten który pokazany jest na zdjęciu z katalogu ( 1979?).

Sądzę że Tomek ma racje, Mój budzik jest z 2 kwartału 1964r.

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin