Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

To wobec tego mam jeszcze jedno pytanie, czy te wskazówki są oryginalne, czy to składak?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wobec tego mam jeszcze jedno pytanie, czy te wskazówki są oryginalne, czy to składak?

 

Moim zdaniem to obie wersje wskazówek były stosowane przy tej wersji tarczy .  Prawdopodobnie najpierw stosowano te "prostokątne" po MIR-ach a później, gdy już ich nie robiono, stosowano wskazówki z ostrym zakończeniem. Można też zwrócić uwagę na jakość plastiku w budziku który pokazał Jankazas i twoim. Jego tarcze jest biała a Twoja jest żółta co może być wynikiem gorszej jakości plastiku , który był stosowany we wcześniejszych modelach .  To oczywiście tylko moja teoria i bić może było zupełnie inaczej. 

Edytowane przez Tomasz ZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

tarcze jest biała a Twoja jest żółta co może być wynikiem gorszej jakości plastiku

kurde...  nawet do głowy mi nie wpadło. że tarcza mojego budzika to efekt starzenia się plastiku! Żółtawy kolor jest tak naturalny i jednolity, że wydaje mi się iż był taki od nowości


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde...  nawet do głowy mi nie wpadło. że tarcza mojego budzika to efekt starzenia się plastiku! Żółtawy kolor jest tak naturalny i jednolity, że wydaje mi się iż był taki od nowości

Po wybraniu z obudowy zazwyczaj widać białe koło, które było schowane pod ramką szybki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28B na cyrylicy, nie wiem dlaczego ale u nas dużo rzadszy niż te z Pionerami na tarczy:

 

post-105856-0-48557200-1569002826_thumb.jpeg

post-105856-0-56442500-1569002864_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na giełdzie trafiła mi się taka SLAVA kwarc "gigant", na baterię R14. Wcześniej jej jakoś nie widziałem. Czyżby była jakaś rzadka?

Dla porównania mechaniczna SLAVA w podobnym plastiku. Może z tego samego okresu.

post-42128-0-80257700-1569145897_thumb.jpg

post-42128-0-80513500-1569145909_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na giełdzie trafiła mi się taka SLAVA kwarc "gigant", na baterię R14. Wcześniej jej jakoś nie widziałem. Czyżby była jakaś rzadka?

Dla porównania mechaniczna SLAVA w podobnym plastiku. Może z tego samego okresu.

Szczerze mówiąc widzę pierwszy raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że była wersja srebrna i złota, ale pytanie, czy były inne wersje tej tarczy?

 

attachicon.gifIMG_20191002_213027.jpg

attachicon.gifIMG_20191002_213108.jpg

 

Jeżeli chodzi ci o samą tarczę to była jeszcze jedna taka tarcza : litery łacińskie  - napis JEWELS  dużymi literami. Tarczę na pewno stosowano w budziku plastikowym z fałszywymi dzwonkami  Pytanie czy była stosowana w budziku typu klucz ? Trudno powiedzieć - może gdzieś w katalogach coś  znajdziesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o samą tarczę to była jeszcze jedna taka tarcza : litery łacińskie  - napis JEWELS  dużymi literami. Tarczę na pewno stosowano w budziku plastikowym z fałszywymi dzwonkami  Pytanie czy była stosowana w budziku typu klucz ? Trudno powiedzieć - może gdzieś w katalogach coś  znajdziesz. 

Tarcze kluczów mają charakterystyczne wycięcie z boku, mając tarzę w ręcach możno byłoby określić czy była wyprodukowana dla kluczyka, muszę sprawdzić swoje tarcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze kluczów mają charakterystyczne wycięcie z boku, mając tarzę w ręcach możno byłoby określić czy była wyprodukowana dla kluczyka, muszę sprawdzić swoje tarcze.

 

Ja mam  takie same jak ty,   te  trzy budziki SLAVA klucz . Tarcze, które tam są mają wycięcia boczne. W budzikach plastikowych z dzwonkami były stosowane podobne oraz identyczne nadruki na tarczach. O ile na jednej , o której pisałem wcześniej  napis JEWELS jest dużymi literami i przez to jest ona inna od tych które mamy w " kluczach"  to jednak druga , ta z cyrylicą i znakiem kaczestwa  ma  identyczny nadruk a różni się od tej z klucza  tylko brakiem bocznych wycięć. Skoro więc nadruk opisany  w drugim przypadku mógł być zastosowany w wersji z wycięciami bocznymi i bez wycięć bocznych , to czy można jednoznacznie stwierdzić , że tarczy z nadrukiem z pierwszego opisu, z bocznymi wycięciami nie było? 

post-42128-0-44324000-1570096051_thumb.jpg

post-42128-0-91702300-1570096057_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2 czasami się trafiają, ale czy ktoś widział tego z katalogu z cyframi arabskimi?

 

post-105856-0-79204900-1570349271_thumb.jpg

post-105856-0-99401800-1570349272_thumb.jpg

post-105856-0-87148300-1570349244_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze jak otworzyc budzik jantar 4 kamienie taki z dzwoneczkiem u gory ?. Odkrecilem/wyjalem wszystkie pokretla i co dalej?. Problem jest taki ze przy nakrecaniu budzenia cos przeskakuje I nie da sie nakrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem odpowiedź na swoje pytanie na rosyjskim forum :)

 

Tak szczerze mówiąc to te budziki prawdopodobnie można spotkać w Rosji lub krajach byłego Związku Sowieckiego.  Z tego co udało mi się zrozumieć, to kolega, który pokazał ten budzik pisał o tym, że korpus musiał odnowić  (przywrócić) i pomalował go czerwoną farbą dobierając właściwy odcień.  Niestety nie był w stanie uzyskać efektu perłowej powierzchni, która jest w przypadku oryginalnego plastiku. Wniosek jest więc oczywisty : Nawet tam są one bardzo rzadkie. Jeśli chodzi o takie budziki z napisami cyrylicą,  również te z rzymskimi cyframi, to widziałem je tylko w katalogu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze nabytki:

attachicon.gifIMG_20191005_100518.jpg

 

Budziki Serkisof w tej formie już kiedyś pokazywałem . Takiego Wiltic z ciemną tarczą jeszcze nie widziałem . Mój jest taki jak na zdjęciu. Może ktoś podpowie skąd taka nazwa na budziku SLAVA?

post-42128-0-81929500-1570557840_thumb.jpg

Edytowane przez Tomasz ZZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem info, że to była marka Bнешторг'a na jakieś rynki. Pod tą nazwą możno spotkać produkcę Jantara, Majaka, Slavy i być może innych fabryk:

 

post-105856-0-07179300-1570610132_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, gratuluje. Ja ostatnio jakoś przysiadłem, brak czasu. :(


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzina EChZ się rozrasta :)

 

attachicon.gifIMG_20191015_234850.jpg

 

U nas w Polsce  to raczej  ECzZ.

Masz już wszystkie trzy znane mi logo ECzZ.  Problemem dla zbieracza tych budzików są częste  braki oryginalnych przycisków wyłącznika budzenia i ich osłon oraz nóżek - w modelach erewańskich. Z obudowami moskiewskimi nie ma problemów bo te elementy są takie same jak w Mir-ach i SLAV-ach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.