Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

micha35

Zegarek Langendorf stary pozłacany, nakręcany

Recommended Posts

Witam....

Mod. edit. chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej pozatym że zegarmistrz powiedział że to "cylinderek". Jestem poprostu ciekaw ile jak to małe cudo jest na świecie....;-)

Dodaję zdjęcie mechanizmu... proszę o pomoc mam nadzieję że dowiem się czegoś ciekawego...

post-72958-0-21751700-1404023136_thumb.jpgpost-72958-0-08629600-1404023338_thumb.jpg

Mod.

Nie zamieszczamy linków do aukcji.

Popularny zegarek damski z początku XX w, mechanizm o wychwycie cylindrowym, od jednego z producentów surowych mechanizmów (Ebauches). Około 1925 roku mechanizmy z wychwytem cylindrowym zaczęły ustępować miejsca mechanizmom o wychwycie kotwicznym, które były zdecydowanie lepsze. Ze względu na dużą awaryjność, kłopotliwą naprawę i trudności ze znalezieniem chętnego do naprawy zegarmistrza, "cuda" z takimi mechanizmami nie są poszukiwane przez kolekcjonerów.

Piotr Ratyński

Adhibe rationem difficultatibus. 

Dziękuje zarówno za informację jak ostrzeżenie... Nie twierdzę że zegarek ma wielką wartość kolekcjonerską jednak byłem bardzo ciekaw ile lat ma zegarek...

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By IwaUfo
      Hej. Od razu mówię że nie siedzę w temacie zegarków, nie znam się na nich. A jedynie uwielbiam styl lat 80tych i 90tych i tak się ubieram. Ostatnio zamarzył mi się oryginalny zegarek z tamtych lat (a nie współczesny inspirowany tamtym stylem). Wynalazłam więc u babci na dnie szuflady zegarek Levis taki jak na zdjęciu. Czy możecie coś więcej o nim powiedzieć? Czy to oryginał? Czy był tani czy drogi w tamtych czasach? Może jest jakaś historia z nim związana? Cokolwiek wiecie

• By Niusio30
      Witam, dostałam od dziadka zegarek kieszonkowy Cccp 1941-1945. Dziadek pochodzi z Ukrainy mówi że to oryginalny zegarek.
      Na internecie jest ich dużo, ale ponoć wzór z przodu na zegarze który ja posiadam jest bardzo rzadki.
      Może ktoś z was wie czy to prawda że ten model jest taki rzadki , czy jest to oryginalny zegarek?
      Nie mogę coś dodać zdjęć więc specjalnie wystawiłam go na "sprzedaż" ponieważ inaczej nie zobaczycie go.
      Wstawiam link do aukcji że zdjęciami

https://www.gumtree.pl/a-zegary/zielona-gora/rosyjski-zegarek-1941+1945/1006791597990911270368709
      Zdjęcia
    • By Dani
      Witajcie.
      Zegarek przeleżał w rodzinnej szufladzie nie wiadomo jak długo. Nikt nie zna jego pochodzenia, kto go nosił i skąd on się wziął.
      Podobno babcia mojej teściowej go nosiła ale coś więcej to już czeski film.

Na razie jedna fota na szybko zrobiona.

Jesteście w stanie coś więcej powiedzieć na ten temat? Dziękuję z góry za podpowiedzi

• By ctgs113
      Czy ktoś kiedyś widział Atlantica milano ze złotym pierścieniem? Bo nawet nie mogę znaleźć informacji na temat czegoś takiego.

https://allegro.pl/oferta/atlantic-milano-17-kamieni-zloty-ring-vintage-8450193009#
    • By Sonka86
      Witam,

Posiadam zegarek Waltham z sprzed stu lat.  Chcę poprosić o pomoc w odczytaniu znaczenia napisu na kopercie i ewentualnie o indentyfikację okresu historycznego, z którego pochodzi. 
       Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.