Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czerralf

Kienzle Calendar

Rekomendowane odpowiedzi

Ilustracja do postu Kol. kumite:

 

post-22303-0-86431100-1406149362_thumb.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie sie doczekalem. Jeden z ciekawszych roczniakow w mojej kolekcji :) . Ocencie sami. Pozdrawiam R

post-38332-0-80033400-1408531190.jpg

post-38332-0-16840600-1408531208.jpg

post-38332-0-00211800-1408531225.jpg

post-38332-0-96124200-1408531278.jpg

post-38332-0-03552300-1408531292.jpg

post-38332-0-86571000-1408531318.jpg

post-38332-0-80311600-1408531354.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu, bardzo ładny roczniak!!

To najbardziej rozbudowana wersja tych roczniaków, a ten egzemplarz jest w bardzo ładnym stanie.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam za mile slowa. Zegar ma drobne braki. Zawieruszyl sie jeden suwak, oraz zawiesilem nie oryginalny widelec-wlos tez nie w najlepszej kondycji(wymienie). Cieszy mnie bardzo. Dlugo i mocno zabiegalem aby go kupic. :)

 

 

Zapomnialem dodac oslone wlosa tyz diabli wzieli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce dodac od siebie. Kiedys dawno temu mialem chec kupic ten zegar-bralem czynny udzial w licytacji(kol. Dezmund zrobil niepotrzebna reklame(tak to kiedys odebralem- zegar trafil do kraju rodzinnego). Przegralem( ale walczylem dzielnie ;)) . Jednak mam nadal fotografie tego zegara w swoich zbiorach. Zastanawia mnie to czy byl on wyjatkowy - moze jeden z pierwszych?. Co gorsze zostal poskladany z kilku innych?. Bylem przekonany ze jest wyjatkowy(tak nadal mysle). Ma kilka elementow za duzo?. Prosze was o opinie. Nurtuje mnie to od dawna.

 

post-38332-0-55653300-1408552681.jpg

 

post-38332-0-94038600-1408552814.jpg

 

IMO: Nie mam teraz zalu do Kol. Dezmunda- troszke kiedys pogadalismy-Kolega lubi zegary jak my wszyscy :) . Chce dojsc prawdy o tym egzemplarzu zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce dodac od siebie. Kiedys dawno temu mialem chec kupic ten zegar-bralem czynny udzial w licytacji(kol. Dezmund zrobil niepotrzebna reklame(tak to kiedys odebralem- zegar trafil do kraju rodzinnego). Przegralem( ale walczylem dzielnie ;)) . Jednak mam nadal fotografie tego zegara w swoich zbiorach. Zastanawia mnie to czy byl on wyjatkowy - moze jeden z pierwszych?. Co gorsze zostal poskladany z kilku innych?. Bylem przekonany ze jest wyjatkowy(tak nadal mysle). Ma kilka elementow za duzo?. Prosze was o opinie. Nurtuje mnie to od dawna.

 

attachicon.gif3204126 (4).jpg

 

attachicon.gif3204126 (2).jpg

 

IMO: Nie mam teraz zalu do Kol. Dezmunda- troszke kiedys pogadalismy-Kolega lubi zegary jak my wszyscy :) . Chce dojsc prawdy o tym egzemplarzu zegara.

W tym temacie jest sporo (2 strony) informacji o tych roczniakach z kalendarzem i o tym egzemplarzu też. 

:)

 

http://mb.nawcc.org/showthread.php?39597-My-last-Torsion-clock/page2&highlight=Kienzle+Calendar


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze. Juz to czytalem dawno temu ;) . Jednak nie wyjasnia wszystkiego zwiazanego z moim ostatnim pytaniem?. Powiedz dla czego ten konkretny egzemplarz ma dwie korony?. Przypadek?. Pewnie tez zuwazyles ze zostal troszke nie tak poskladany?- tu jednak ktos kto rozkrecil go do czyszczenia troszke sie pogubil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę szczerze, dlaczego ten egzemplarz ma dwie korony, tego nie wiem. Można przyjąć dwie możliwości, albo w takiej formie opuścił fabrykę i byłby to wtedy najbardziej "wypasiony" egzemplarz, co jest najbardziej prawdopodobne i ja w to wierzę, bo jest w porównaniu z innymi bardzo młody, ma numer 127890. Ale pewność 100% będzie dopiero wtedy, gdy znajdzie się brat bliżniak.  

Ja w swoim archiwum takiego nie mam i nie przypominam sobie żebym takiego widział. 

Albo, ktoś dołożył przekładając z innego zegara te dwa warkocze na kolumnach i górną koronkę ze sterczynami do tego egzemplarza, czego nie można wykluczyć, ale moim zdaniem jest to mało prawdopodobne, ale możliwe. 

A to że elementy słupków są żle złożone, jest prawdopodobnie wynikiem szybkiego czyszczenia przed sprzedażą i złego złożenia po czyszczeniu.

W tym egzemplarzu jest jeszcze dość ciekawe wahadło, bo ma "pastylki" na talerzu bez toczenia od góry, ale całe wahadło jest od Kienzle.

Nie wiem  czy ta moja odpowiedż Ciebie usatysfakcjonuje. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo :) . Zastanawialo mnie to dlugo. Potwierdzasz po prostu moje przypuszczenia. Najbardziej intrugajaca jest ta dodatkowa korona?. Tak dla sprawdzenia dokrecilem w swoim zegarze korone od innego Kienzle. Miejsca malo ale da sie. Jednak zegar wyglada po takiej operacji na przekolorowany.

 

 

 

Edit: Kiedy dokrecilem dzis  wszystkie elementy w moim zegarze. Nie jest mozliwe dokrecenie dodatkowej korony kiedy wszystko jest dokrecone tak jak trzeba-mam na mysli brak luzu.

 

 

post-38332-0-89336900-1408728882.jpg-bez problemu dokrecimy dodatkowa korone kiedy usuniemy te podkladke, w zegarze z aukcji tez wystepuje ta podkladka?

 

post-38332-0-30728500-1408727693.jpg

post-38332-0-49700800-1408727705.jpg

  

Dziadku - Ten zegar z aukcji albo ma inna budowe lub na sile ktos go poskladal. Mozliwe jest dokrecic dodatkowa korone do pierwszej plyty tylko wtedy gdy ta glowna w wersji " De Lux" jest poluzowana - bardzo.  Mam nadzieje ze nie jestem zbyt natretny. Pozdrawiam R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-38332-0-80311600-1408531354.jpg

 

 

Myślę, że nie było tu typowej ochronki włosa lecz dwa pierścienie ograniczające ruch podczas transportu. Generalnie gratuluję zakupu choć pewnie sądząc po cenie finalnej tej aukcji Duńskiej do tanich nie należał ten roczniaczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dziekuje.No nie az tak drogi jak ten "Dunczyk" to nie byl. Jednak jest to wyjatkowo malo spotykana wersja tego zegara- swoje musial kosztowac ;) . Za dunczyka dawalem duzo, przyznam ze po tym kiedy przegralem zalowalem ze nie dalem wyzszej ceny. Teraz nie zaluje :) . Ten ktory posiadam jest troszke mlodszy od "Dunczyka" ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo :) . Zastanawialo mnie to dlugo. Potwierdzasz po prostu moje przypuszczenia. Najbardziej intrugajaca jest ta dodatkowa korona?. Tak dla sprawdzenia dokrecilem w swoim zegarze korone od innego Kienzle. Miejsca malo ale da sie. Jednak zegar wyglada po takiej operacji na przekolorowany.

 

 

 

Edit: Kiedy dokrecilem dzis  wszystkie elementy w moim zegarze. Nie jest mozliwe dokrecenie dodatkowej korony kiedy wszystko jest dokrecone tak jak trzeba-mam na mysli brak luzu.

 

 

attachicon.gifIMG_2918.JPG-bez problemu dokrecimy dodatkowa korone kiedy usuniemy te podkladke, w zegarze z aukcji tez wystepuje ta podkladka?

 

attachicon.gifIMG_2919.JPG

attachicon.gifIMG_2917.JPG

  

Dziadku - Ten zegar z aukcji albo ma inna budowe lub na sile ktos go poskladal. Mozliwe jes dokrecic dodatkowa korone do pierwszej plyty tylko wtedy gdy ta glowna w wersji " De Lux" jest poluzowana - bardzo.  Mam nadzieje ze nie jestem zbyt natretny. Pozdrawiam R.

No i bardzo dobrze, dzięki Twojej wnikliwości sprawa się wyjaśniła!!

post-28411-0-65540100-1408735234.jpg

Teraz z pewnością można napisać, że roczniak z podwójną koroną to nie jest fabryczna produkcja.

Myślę że ktoś dołożył do niego te dwa górne warkocze z koronką i sterczynami przekładając z innego zegara.

Jeżeli kupił tego roczniaka ktoś z "naszych" i czyta to forum, to powinien odkręcić tą koronkę z przedniej płyty i na wszelki wypadek schować, bo może się w przyszłości przyda do innego roczniaka. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Dziadku. Czuje sie troszke wyrozniony dzieki Twojej opini. Bardzo dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten roczniak powstał na podstawie wzoru użytkowego Hubera:

 

484 407 “Jahresuhr mit Kalenderwerk,”
Firma Andreas Huber. 10. Oktober 1911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.