Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
inomarek

Sea-Gull Zuan 1963

Recommended Posts

39 minut temu, Radowan napisał:

Tego typu pasek pasek byłby lepszy, ale on ma szerokość 22mm a przy 18mm , obawiam się, że szwy były by zbyt blisko siebie.  W chwili wolnego czasu postaram się wystrugać coś dla Mewy.

PS.

Dłubanie pasków to moje hobby (oprócz zegarków oczywiście) , nie sprzedaję swoich wyrobów ,  bo się dopiero uczę , co zresztą widać na załączonych zdjęciach.

Nie mnie ignorantowi oceniać, ale robota pierwsza klasa. Aż szkoda, że nie masz w planie zaopatrzyć innych. Chyba z tą "nauką", to przesadzasz, bardzo staranna robota. Gratuluję umiejętności, sam niestety mam tylko dwie lewe ręce, którymi jedynie potrafię klepać w klawiaturę. ;)

Posted (edited)

Nie wiem czy  nie wyrzuci mnie admin, bo na pierwszy rzut oka to nie seagull a szwajcarska Adriatica , otóż  mówi się, że chińczyki kopiują wszystko co popadnie. Adriatica, Zodiac, Atlantic i kilka innych firm jest tego zaprzeczeniem. W środku siedzi mechanizm CLARO 888 -Swiss made. Ten mechanizm to jest Seagull ST-16 ! sprowadzony z Chin odpicowany w Szwajcarii tylko wizualnie, przypolerowany a na werku wybite CL888.  W tym konkretnym modelu CLARO 888 zdechło, a wsadziłem Seagulla ST16. pasuje 1:1

W tym niemieckim sklepie internetowym mamy rosyjskiego Poljota Strieła z mechanizmem od naszych seagulli 1963. https://strela-watch.de/product-category/movements/sea-gull-st1901/

Ciężko to wszystko ogarnąć.

_MG_8379.JPG

_MG_8382.JPG

Edited by Radowan

Te paski są pięknie wybarwione i pięknie wykończone.

Jak dla mnie to piękna, fachowa robota.

Czekam na kolejne paski i kolejne fotografie. 🤩

Posted (edited)
12 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

Te paski są pięknie wybarwione i pięknie wykończone.

Jak dla mnie to piękna, fachowa robota.

Czekam na kolejne paski i kolejne fotografie. 🤩

22 godziny temu, Paulus57 napisał:

Nie mnie ignorantowi oceniać, ale robota pierwsza klasa. Aż szkoda, że nie masz w planie zaopatrzyć innych. Chyba z tą "nauką", to przesadzasz, bardzo staranna robota. Gratuluję umiejętności, sam niestety mam tylko dwie lewe ręce, którymi jedynie potrafię klepać w klawiaturę. ;)

Są lepsi magicy, którzy robią ładniejsze paseczki, ale wielkie dzięki za opinie motywujące  do dalszego działania..

Perpetuum, nie będę wrzucał tu pasków, chyba, że z seagullem 1963 :), bo mnie zbanują.

Edited by Radowan