Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adam53

Apple Watch

Rekomendowane odpowiedzi

Siri zraziłem się i wyłączyłem ale może powinienem spróbować. O ile rozumiem Watch ma wymagać iPhone'a w pobliżu do funkcjonowania ale może źle zrozumiałem. To byłaby masakra. Pewnie wymaga w celu połączenia ze światem a bez tego funkcjonuje tylko zegarek i funkcje typu pomiar tętna. Zobaczymy w naturze. złota damska wersja wygląda bardzo stylowo i może mieć wzięcie. Jako gadżet do biegania, na rower, na wakacje itp może być też fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ok. A co z baterią? Da się go ponosić chociaż z 2 doby bez doładowania?

 

Bateria z tego co piszą na tę chwilę ma wystarczyć na 1 dzień. Do czasu aż będzie dostępna Apple obiecało, że to poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

 

 

 

 

 

 

 

Wykosi konkurencję tak jak iPod oraz iPhone czy nie?

 

:)  A kogo i kiedy rzeczone ''wykosily''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to badziewie nie ma zadnego sex appeal i za rok bedzie juz  wiecie czym 

 iphone6 = samsung galaxy3 z 2012 roku hehe


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiecie, że w applowym sprzęcie nie tylko parametry robią robotę. Mój ip z jednordzeniowym procesorem 800 mhz nie jest wolniejszy niż już z czterordzeniowym sgsIII. To do androida by jako tako działał potrzeba kosmicznego sprzętu. Seksapilu kolego radził bym jednak poszukać u kobiet. Naprawdę ;)

Najczęściej piszą negatywnie o sprzęcie apple osoby które nie miały z nim do czynienia. Ja mam ip 4, ipad 2 i 4, 2 lumie, SGSIII, Note III i rok miałem Note 10.1. Mam chyba mocne podstawy do opinii w miarę obiektywnej.tym bardziej że androidy w momencie zakupu to był top lub absolutny top na tym systemie. Więc choć nie napiszę o androidowym sprzęcie w moim domu "badziewie" to jednak zdecydowanie lepsze mam zdanie o sprzęcie na Ios. O wykonaniu się nie wypowiadam bo wobec tego co mam to lata świetlne na korzyść Apple. Pewnie nie byłoby aż tak np w porównaniu do Sony, czy htc. Jednak widziałem półroczny M7 i przy moim "omałoco" 4 letnim jajfonie wyglądał jak ruina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

badziewiem nazwalem tylko zegarek  a seksapilu  nie ma, moze jak by byl okragly no ale to tylko moja opinia.


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie , że nie ma - przedmioty go mieć nie mogą :)

Poważnie

 

ps

JA absolutnie nie jestem fanem tzw smartwatchy. Przynajmniej w takiej postaci jak są prezentowane dziś. Może kiedyś mnie zaskoczą. NA te chwile to moim zdaniem sprzęt potrzebny do niczego. A rozmawianie przez toto - to jakaś parodia. 

Nie zmienia to faktu, że pewnie w kategorii "smartwatch" będzie to najlepiej dopracowane i najbardziej dobrze współpracujące urządzenie spośród tych, które są. A wygląd jest zawsze kwestią gustu. Wersja stalowa na bransolecie wygląda naprawdę dobrze. Jak na tę kategorię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Smartwatch to przedmiot dla ludzi uzależnionych od powiadomień. To jest chore. I nie uważam, żeby to było urządzenie cokolwiek ułatwiający.

Zegarek to ma być zegarek i koniec. Mnie ostatnio doprowadzają do szału powiadomienia na Ajfonie, jeszcze jakbym miał to dostawać na zegarku to był ześwirował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iWatch ma kilka cech które kłócą się z byciem dobrym zegarkiem:

- niewymienna bateria: ładowanie przez indukcję jest ciekawe, ale przy tak intensywnych cyklach (ładowanie raz dziennie) bateria będzie prawdopodobnie miała żywot zbliżony do tych laptopowych (utrata nawet 1/3 pojemności w rok). Nie jest wymienna (z wyjątkiem być może serwisu). Klasyczne zegarki, nawet te elektroniczne, są o wiele bardziej żywotne pod tym względem.

- planowe starzenie: co rok pojawia się nowa generacja urządzeń Apple, wielu użytkowników wymienia je co 2-3 lata, po kilku latach jest koniec wsparcia. iWatch do kosza, bierzemy nowy. Klasyczne zegarki służą o wiele dłużej.

- kłopoty z serwisem po okresie dostępności: dla elektroników "vintage" największym problemem jest dostępność części zamiennych. Pół biedy jeśli można przewinąć cewkę, czy wymienić kondensator, ale wiele elementów jest już nie do zastąpienia. Przy czystej elektronice, jaką jest iWatch, problem urośnie. "Panie, lepiej wyrzucić i kupić nowe, bo kto to naprawi?". Prawdopodobnie samo Apple w ramach napraw będzie od któregoś momentu wymieniało na nowszą wersję.

 

iWatch na pewno będzie zjawiskiem modowym (ludzie lubią Apple, ludzie lubią wiedzieć w czasie rzeczywistym że ktoś ich zlajkował, ludzie mają teraz ADHD), na pewno poradzi sobie na rynku, ale potem będzie raczej wymieniany na nową generację (jak to przedmioty modowe), a nie przekazywany nowej generacji (vide reklamy Patka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem iwatch jest gadżetem, ale niepotrzebnym. Tak jak nigdy nie miałem ambicji żeby DAEWOO zagościło w moim m.in. garażu, salonie, kuchni, nadgarstku itd. tak nigdy nie zdecyduje się na produkty apple jako wyłącznego dostawcę sprzętu dla mnie i mojej rodziny.

Jestem zwolennikiem zakupu rzeczy firm, które są w danej dziedzinie dobre. Apple wytwarza świetne telefony, tablety, komputery, przenośne odtwarzacze za przyzwoite pieniądze i szkoda, że nie pójdą o krok dalej wypuszczając na rynek telewizor tylko rozdrabniają się na jakieś zegarki i inne bzdury. Chyba osoby zarządzające nie do końca zrozumieli filozofię i fenomen Steve Jobsa. Nokia też kiedyś była na szczycie.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)  A kogo i kiedy rzeczone ''wykosily''?

 

Chociażby tak popularne kiedyś Walkmany i Nokie odeszły do historii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jadę rowerem to czasami spojrze na zegarek. Zeby sprawdzić jaka jest godzina.

Generalnie potrzebuję wyciszenia, a nie informacji, czy ktoś do mnie napisał.

Muzyki z tego nie posłucham. Mam iphone, ale preferuję iaudio.

Zbędny gadzet...... długo możnaby pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple watch dla niektórych użytkowników będzie bardzo przydatnym gadżetem - choćby i dla mnie. Nie korzystam z auta/komunikacji miejskiej i przez to chodzę min. 15-20 km dziennie piechotą (mój sposób na zdrowe życie) słuchając przy tym muzyki bądź audiobooków, często wykonując w trakcie rozmowy telefoniczne. Zawsze denerwowała mnie potrzeba ciągłego wyciągania telefonu - teraz problem zniknie. Dodatkowo biegam 3-4 razy w tygodniu z iphonem i aplikacją nike - teraz będę mógł biegać z samym zegarkiem (funkcje fitness mają ponoć działać bez telefonu). Podczas normalnego użytkowania również wygodniejszym rozwiązaniem rzut okiem na nadgarstek niż wydłubywanie telefonu z kieszeni i sprawdzaniu kto dzwoni lub co przyszło. Kolejnym ważnym punktem jest udostępnienie ekosystemu developerom, którzy na pewno wymyślą masę zaskakujących zastosowań dla tego gadżetu.

 

Sama idea zegarka mi się podoba, natomiast jego wygląd już mniej. Widać, że zegarek w produkcji był bardzo długo. 2 lata temu byłby może wizualnie rewolucją, ale teraz wygląda jak androidy, które są od kilkunastu miesięcy na rynku. Jeśli chodzi o design to daleko bardziej podobają mi się rozwiązania motoroli i LG z okrągłym ekranem 

 

bez-nazwy-1-3fffe25d5ae8eb35e8c0,630,0,0

 

moto-360-2.png

 

Zegarek Motorola 360 jest kwintesencją minimalizmu, za co kiedyś ceniłem Apple. Za to na korzyść Apple przemawia większa możliwość wyboru i (domniemana) znacznie lepsza jakość wykonania.

 

Najbardziej śmieszy mnie jednak ujadanie w mediach dotyczące ceny zegarka. "Za zegarek będziemy zmuszeni zapłacić prawie 1500zł, a możliwe że za wersję w kolorze złotym nawet więcej!"

 

Jestem absolutnie przekonany, że cena 350$ dotyczy jedynie modelu aluminiowego, z paskiem gumowym i bez szafirowego szkła (czyli wersja sport). Natomiast pozostałe modele będą się cechowały daleko wyższymi cenami. Obstawiam kilka progów cenowych:

 

1. Wersja watch sport - aluminium/zwykłe szkło/guma - 350$

2. Wersja watch - stal/szafir/guma lub skóra - 450-500$ (z bransoletą + 50-100$)

3. Wersja watch edition - 18k złoto/szafir/skóra lub guma - 2000-3000$

Jak wyobrażam sobie ten ogromny szok i niedowierzanie, jak się portale technologiczne podowiadują o 4-cyfrowych cenach - chyba popadają z wrażenia. Nie wierzę, że Apple nie wykorzysta pozycjonowania złotych zegarków i nie wyciśnie jak najwyższej ceny (nie chodzi nawet o sam koszt surowca tylko prestiż). Oczywiście ja sam uważam to za głupotę, bo co innego kupować szwajcarski mechaniczny zegarek, który będzie działał dziesiątki lat a co innego złoty elektroniczny gadżet który za lat kilka nie będzie warty nic (poza ceną złotego złomu). 


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyważony głos :-)

 

Moto 360 jest rzeczywiście bardziej elegancki (jak dla mnie), a okrągły ekran nie wygląda jak gadżet prosto z taniego filmu SF.

 

Myślę że masz rację co do cen. Mogą faktycznie zaszokować poziomem jeśli już ten wyjściowy jest widziany jako wygórowany. Apple z pewnością wykorzysta do granic pozycję, i będzie żądać premium za swój produkt (podobnie jak jak za swoje telefony). Budowanie marki opiera się też na budowaniu prestiżu, a ten się opiera na cenie i byciu postrzeganym jako coś ekskluzywnego.

 

Dobrze by było gdyby funkcjonalność działała bez telefonu. Pewnie większość "smart" rzeczy będzie wymagała albo mocy obliczeniowej, albo zasobów, albo połączenia z serwerami Apple (Siri, głos i źródła danych), ale jakaś autonomia musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dobrze by było gdyby funkcjonalność działała bez telefonu. Pewnie większość "smart" rzeczy będzie wymagała albo mocy obliczeniowej, albo zasobów, albo połączenia z serwerami Apple (Siri, głos i źródła danych), ale jakaś autonomia musi być.

 

Apple Watch będzie działał niezależnie jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki (przez słuchawki Bluetooth), aplikacje "zegarkowe", część aplikacji fitness (akcelerometr, czujnik tętna) oraz część zewnętrznych aplikacji (wedle uznania developerów). Ze względu na wbudowaną pamięć, oprócz muzyki będzie pewnie działało przeglądanie zdjęć oraz zapewne przeglądanie wszystkiego innego co w pamięci pozostało od czasu ostatniego sparowania z telefonem. 


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kobiety będą go pragnąć...pomijając atrakcyjny moim zdaniem design i wysoką jakość wykonania, markę premium, nieskończoną możliwość personalizacji zapewni on kobietom dostęp do "gadającego pudełka " bez konieczności poszukiwania go w czeluściach torebki...ja też bym go chciał bo nie noszę torebki i nie lubię jak mi telefon wypycha jakąkolwiek kieszeń ale na razie zdaje się iwatch musi działać w wielu sprawach z telefonem. Także Drogie Panie - iwatch jest Wasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o smart watch-ach, a dziś chyba wszysy najwięksi producenci telefonów mają takie w ofercie. Póki co, jak dla mnie, to te zegarki mają niską funkcjonalność i przydatność, ale coś mi się wydaje, że za kilka lat się to zmieni.

A ten zegarek LG nawet nawet, nie przypomina elektronicznego, plastikowego gadżetu i całkiem mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyważony głos :-)

 

Moto 360 jest rzeczywiście bardziej elegancki (jak dla mnie), a okrągły ekran nie wygląda jak gadżet prosto z taniego filmu SF.

 

Myślę że masz rację co do cen. Mogą faktycznie zaszokować poziomem jeśli już ten wyjściowy jest widziany jako wygórowany. Apple z pewnością wykorzysta do granic pozycję, i będzie żądać premium za swój produkt (podobnie jak jak za swoje telefony). Budowanie marki opiera się też na budowaniu prestiżu, a ten się opiera na cenie i byciu postrzeganym jako coś ekskluzywnego.

Przecież Apple to marka popularna i masowa, bo iPhone jest najpopularniejszym telefonem na świecie.

 

Prestiżową i ekskluzyną to jest TAG Heuer ze swoimi zegarkami, telefonami i zapowiedzianym właśnie smartwatchem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To urządzenia Apple są popularne i masowe, ale marka jest postrzegana jako prestiżowa.

 

Apple zmierza coraz silniej w kierunku marki luksusowej/modowej. Zatrudnili projektanta z YSL, prezesa z Burberry, wiceprezesa z TAG Heuer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Apple to marka popularna i masowa, bo iPhone jest najpopularniejszym telefonem na świecie.

 

Prestiżową i ekskluzyną to jest TAG Heuer ze swoimi zegarkami, telefonami i zapowiedzianym właśnie smartwatchem

No z tym prestiżem i ekskluzywnością to bym nie przesadzał w przypadku marki która właściwie do niedawna pakowała do wszystkich modeli ETę i sprzedawała je w milionach egzemplarzy. A nowy " inhouse" kupiony w Azji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość romseyman

W tym roku apple watch'e powinny byc szczegolnie tanie w Polsce.

 

1ND5o1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są kolejne domysły analityków. Ja jestem jednak święcie przekonany, że cena 18k będzie bliższa $2000 niż $5000.


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-65121-0-37483700-1410967246.jpga to moj 


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.