Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Nim Odues

Użytkownik
 • Content Count

  441
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Nim Odues last won the day on November 6 2014

Nim Odues had the most liked content!

Community Reputation

11 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Miasto Domyślne

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A propos - strona chronostore.eu wyświetla mi jedynie komunikat że to nowa domena, brak informacji kontaktowych.
 2. Nie zawsze, liczarki lubią się zacinać także na całkowicie nowych banknotach dopiero co rozpakowanych. Są za śliskie czy coś, i płacenie degraduje się czasem do ręcznego liczenia.
 3. A nie chodzi im przypadkiem o deklarację zgodności z normami europejskimi (znaczek CE)? czyli że np. elektronika nie zawiera ołowiu i toleruje zakłócenia elektromagnetyczne itd. Nie mam pojęcia jak to by się miało stosować do klasycznego zegarka. https://pl.wikipedia.org/wiki/Deklaracja_zgodności
 4. Kupię sprawny mechanizm 3056A. Niestety, zniszczona "zielona" cewka 😞
 5. Nie każdy bezel jest tak zaprojektowany, tym niemniej bardzo słuszna uwaga - warto przy wyborze takiej opcji sprawdzić czy bezel ma możliwość obracania się z większą granularnością niż co godzinę. Ja kręciłem tylko takie które miały przynajmniej kilka klików na godzinę podziałki i dało się bez problemu ustawić połówkę. Worldtimery miewają płynnie obrotową tarczę (bez żadnych klików). Z mojego doświadczenia pół godziny to nie jest mała podziałka, choć pewnie też zależy od konkretnego zegarka (rozmiar, odległość wskazówki od podziałki itd). Jednowskazówkowce są w stanie pokazać czas z dokładnością nawet 2 minut, a co dopiero 30 min 🙂
 6. To co podałeś to identyfikator modelu. Casio umieszcza datę w numerze partii lub numerze seryjnym. W numerze partii ostatnia litera to rok (patrz czerwona sekcja w tabelce poniżej), trzy cyfry przed nią to kolejny dzień w roku (patrz niebieska sekcja). Pierwsze cztery znaki to identyfikator fabryki. W numerach seryjnych (niektóre modele) ostatnia cyfra roku produkcji to pierwsza cyfra numeru a miesiąc (1-0=styczeń-październik, N=listopad, D=grudzień) to druga cyfra numeru. Pozostałe cyfry to numer seryjny. (źródło: Watchuseek/Tretton)
 7. Jeżeli druga strefa jest pokazywana przez dedykowaną wskazówkę godzinową, to zwykle (z wyjątkiem rzadszych/droższych modeli) w mechanicznych zegarkach przesuwają się tylko o pełne godziny. Natomiast druga strefa na obrotowym bezelu z dodatkową podziałką pozwala już na dowolne ustawienie, np. o godzinie 12 lokalnie ustawiasz bezel w połowie między 19 a 20 (lub 4 a 5 jeśli odwrotne strefy) i masz 7h30m różnicy. Czas odczytywany jest wtedy jedynie ze wskazówki godzinowej, co może sprawiać pewną trudność na początku, ale da się przyzwyczaić. Być może jednak kwarcowy wskazówkowiec jeśli zależy ci na wygodzie?
 8. "Brak danych o przesyłce" oznacza że nie została ona zarejestrowana jako otrzymana w Polsce: nie przyleciała z Kanady, przyleciała ale czeka na wpisanie do systemu, przyleciała ale 'spadła z ciężarówki'. W pierwszym i ostatnim przypadku to będzie już kwestia odszkodowania (po upłynięciu limitu czasu ustalonego w regulaminie) - nieważne wtedy dla ciebie czy po stronie kanadyjskiej czy polskiej zniknęła (przesyłka jest chyba przypisana do konkretnego worka w którym ma lecieć i w ramach procedury reklamacji jest to sprawdzane). Jeśli czeka, co jest możliwe właśnie z powodu wirusa (zator po otwarciu ruchu lub powolne procedury), to prędzej czy później powinna się pojawić. Zadzwoń na pocztę (WER Warszawa, sortowanie przesyłek z zagranicy lub oddzial celny I. pocztowy) i zapytaj spokojnie o przyjmowanie EMS z Kanady, może trafisz na kompetentną osobę która powie coś więcej niż "proszę czekać/proszę sprawdzić na stronie". Raczej nie będą wiedzieć co z tą konkretną paczką, ale ogólna informacja da ci przynajmniej punkt odniesienia.
 9. Jeśli numer przesyłki jest formatu "XX123456789 CA" to powinien to być EMS (Pocztex), w Polsce link do śledzenia poniżej. Czasem zagraniczna strona śledzi do granicy + potem tylko info o doręczeniu, druga od granicy do doręczenia. Czasem obydwie pokazują nieco różne wydarzenia. https://www.pocztex.pl/sledzenie-przesylek/ Jeśli numer ma same cyfry, to coś w rodzaju poleconego, prawdopodobnie nie będzie śledzona w Polsce. O ile dobrze odczytuję tabelkę, to Poczta Polska zawiesiła wysyłkę EMS do Kanady, więc i prawdopodobnie odbiór stamtąd. "Obecnie usługa EMS realizowana jest wyłącznie do Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy i Niemiec.". https://www.poczta-polska.pl/poczta-polska-ponownie-rozszerza-mozliwosc-wysylania-przesylek-zagranicznych/ Z drugiej strony wysyłka do Polski jest przyjmowana w Kanadzie: https://www.canadapost.ca/cpc/en/our-company/news-and-media/service-alerts.page Reklamację składa nadawca tam gdzie nadał przesyłkę. Zagraniczna poczta następnie sprawdza przesyłkę, jeśli przekazała ją do Polski to prosi PP o pomoc - kontaktują się np. z pytaniem czy przypadkiem nie otrzymało się jednak tej przesyłki, odpowiedź przekazują do poczty nadawcy. Podejrzewam że z powodu sytuacji pandemicznej proces może wyglądać inaczej. Ja bym: 1) sprawdził na polskiej stronie jak wygląda śledzenie numeru (EMS lub polecony) 2) zadzwonił do PP zapytać o odbiór przesyłek przychodzących (EMS lub polecony, w zależności od twojego numeru) z Kanady - czy odbywa się, jakich opóźnień oczekiwać (po stronie PP ale i celnej) itd, bo nie jest to jasne z tego co publikują na stronie. 3) jeśli przesyłka czeka u celników, zadzwoń tam i zapytaj jakie obecnie są opóźnienia
 10. Też tak miałem. W moim przypadku okazało się że przy logowaniu trzeba wpisać nie taką nazwę użytkownika jak dawniej (nim) ale pełną wyświetlaną nazwę ze spacją (Nim Odues). Link do resetu hasła działa, bo ma w sobie zakodowaną nazwę użytkownika i wtedy omija się ten problem.
 11. Czas ostatniej aktualizacji wątku (po prawej stronie). Czy możliwe jest zmiana ustawienia dla swojego profilu na wyświetlanie w tym polu od razu pełnej daty, zamiast czasu względnego "4 min" (data tylko jako tooltip/mousover)?
 12. Może powinno się dla takich zawodów przesuwać latem godziny pracy? Początek godzinę wcześniej, koniec też godzinę wcześniej, światła jak przy zmianie czasu, a mniej ludzi cierpi.
 13. 1:2) zlikwidować zmianę czasu na letni - dwukrotna zmiana w ciągu roku to dwukrotny "jetlag" fundowany sobie na własne życzenie. Względy ekonomiczne sprzed 100 lat nie wydają się być sensowne ze względu na postęp technologiczny w dziedzinie oświetlenia (coraz lepsze i oszczędniejsze), nie jesteśmy też już społeczeństwem tak silnie uzależnionym od światła naturalnego. Świecą nam galerie handlowe, smartfony, komputery i telewizory, a biura i fabryki nie korzystają z lamp naftowych czy świeczek. 2:2) pozostawić czas podstawowy - powinniśmy pozostać przy czasie środkowoeuropejskim. Jedynym sensownym wyjątkiem byłaby dla mnie synchronizacja z państwami sąsiednimi, by pozostać w tej samej strefie i uniknąć zmian podczas podróży w obrębie strefy np. UE (kto podróżuje do UK, czy za wschodnią granicę, wie jakie to uciążliwe). Formularz jest nieco tendencyjny, bo jako pierwsza odpowiedź na drugie pytanie jest "zmienić czas na letni" zamiast "pozostawić czas środkowoeuropejski".
 14. Zmieniło się bardzo wiele. Lotami kosmicznymi zajmują się nie tylko państwa i rządowe agencje/przedsiębiorstwa, ale także przemysł prywatny. Firma Space Exploration Technologies (SpaceX) od dłuższego czasu wysyła rakiety (w tym z wyposażeniem do stacji kosmicznej), których pierwszy stopień wraca na Ziemię i autonomicznie ląduje, kilka z nich wykorzystano już ponownie. Firma Blue Origin goni SpaceX, po lotach suborbitalnych opracowali mocniejszy silnik i przygotowują się także do budowy rakiety orbitalnej. Wahadłowiec to ślepy zaułek. Nie był tani, nie mógł latać tak często jak obiecano, nie był optymalny dla żadnego zadania, część projektu była wymuszona przez wojsko lecz nigdy nie wykorzystywana itd. Trochę jak zegarki kamertonowe - były ciekawym rozwiązaniem pewnego problemu, lecz dzisiaj te problemy rozwiązuje się inaczej.
 15. Jest cichy i rzeczywiście budzi to niepokój - ani nie tyka, ani nie cyka, ani nie buczy... po prostu nie żyje ;-) Wydaje mi się że hipnotyczny ruch wskazówki sekundowej to jednak rekompensuje, to dla niej bym się decydował na zakup wersji SD. Zgadzam się też co do "dziury". W dodatku wskaźnik pokazuje na odwrót - do góry jest pusty, w dół pełny. Wcześniej też myślałem że srebrne wskazówki na białej tarczy wymagają wysiłku przy odczytywaniu, ale miałem okazję poobracać na wszystkie strony w sklepie i zrewidować ten pogląd. Wskazówki są tak wykonane, że w naturze są bardzo czytelne. Zacne zegarki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.