Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Z pamiętnika rosyjskiego żołnierza RONA

Rekomendowane odpowiedzi

wstrząsające.... to nie wiarogodne jak dalece komuniści potrafili zmienić historię 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cook - chciałem Ci wysłać PW ale  "nie możesz otrzymywać nowych wiadomości" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cook - chciałem Ci wysłać PW ale  "nie możesz otrzymywać nowych wiadomości" ?

Już powinno być ok[skrzynka przepełniona]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cook, wielkie dzięki za podlinkowanie. Lubię czytać takie materiały. Jeśli ktoś ma coś podobnego lub inne ciekawe materiały/wspomnienia z okresu Powstania Warszawskiego - to proszę śmiało wrzucać.

 

Ot pokazane, że żołnierze RONA, wcale nie identyfikowali się ze swoimi działaniami, przynajmniej niektórzy z nich.

Edytowane przez kroll_czarli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej Panowie więcej !! Podzielcie się co macie z pokoleniem by było co przekazywać dalej!!! :) z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mnostwo materialu ,tylko czasu brak.....

Ale sie 'zbiorę '.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mnostwo materialu ,tylko czasu brak.....

Ale sie 'zbiorę '.

milo by było poczytać, usłyszeć coś wiarygodnego z tamtych czasów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

milo by było poczytać, usłyszeć coś wiarygodnego z tamtych czasów :)

Marek, a nie wyglądasz na tyle lat ;)

Co te nowoczesne kosmetyki z ludzi robią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, a nie wyglądasz na tyle lat ;)

Co te nowoczesne kosmetyki z ludzi robią...

Niestety ,mam te czterdzieści i cztery.. :)

A materiały są z...... ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a te materiały, to nie były faktury za odzież, za środki czystości, za materiały biurowe?  :ph34r:


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,tamte zostały spalone jako bezużyteczne..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, Waldek Morawiec zdjęcia kiedyś pokazywał.  ;)


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W zespole "Der Kommandeur der Sicherheitspolizei und des SD fur den Distrikt Warschau" w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie znajduje się teczka zawierająca dwieście pięćdziesiąt pięć anonimowych donosów do władz niemieckich 1940-1941. Teczka ta, jeszcze nieuporządkowana, została przekazana do Instytutu Pamięci Narodowej z byłego Centralnego Archiwum Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Donosy zgromadzone w brązowej, tekturowej, zawiązanej na teczce - to bez wątpienia oryginały z czasów okupacji. Sygnowane są podwójną numeracją (granatowym i czerwonym kopiowym ołówkiem), ułożone według numeracji oznaczonej na czerwono i w miarę chronologicznie. Pierwszy donos, pochodzący z Otwocka i informujący o sfingowanej kradzieży jedenastu worków cukru z magazynu aprowizacyjnego Zarządu Miejskiego, datowany jest: 7 lipca 1940 roku, ostatni, zawiadamiający, „że stacje benzynowe: Zamojskiego róg Zielenieckiej na Pradze oraz na Żoliborzu plac Wilsona używają fałszywych kwitów na benzynę” – nosi datę 23 czerwca 1941 roku. Większość donosów dotyczy Warszawy (przynajmniej 188), około dwudziestu – Radzynia Podlaskiego

 

Oto jeden z 1942 roku

post-48316-0-13057000-1433805984_thumb.jpeg

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taka 'ciekawostka":-)

Czy wiecie komu Polska wypowiedziala wojnę w xx wieku?,bylo to jedno państwo ,a mianowicie Japonia...

W 1941 roku po ataku japonskim na Pearl Harbor europejscy alianci wypowiedzieli wojnę Japonii ( WB,Belgia ,Polska.....itd)

Najdziwniejsze jednak miało dopiero nastąpić,a mianowicie ówczesny premier Japonii Hideki Tojo powiedział -'wyzwania Polski nie przyjmujemy.Polacy bijąc się o wlasną wolność ,wypowiedzieli nam wojnę pod presja Wielkiej Brytanii"

 

Wojna trwala 16 lat -do roku 1957 kiedy to podpisano Układ o przywróceniu stosunków miedzy PRL a Japonią.

Punkt pierwszy tego dokumentu glosi o ustaniu stanu wojny pomiedzy PRL a Japonią w dniu wejścia w życie Układu....:-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.