Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jojoro

Zegary "domowe"

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kupujecie jakieś zegary wiszące domowe? Czy w tym segmencie da się kupić coś sensownego? W sklepach stacjonarnych i na allegro widzę zazwyczaj jeden/dwa rodzaje taniego plastikowego mechanizmu kwarcowego, czasami z modułem DFC, czasami można trafić z płynącą sekundą i tyle. Do tego dorabiane są najczęściej w Chinach tarcze z różnymi nadrukami, skręcany mechanizm do tarczy i tyle.

Wśród zegarków na rękę jest ogromna różnorodność w mechanizmach i wykonaniu poszczególnych elementów, a wśród zegarów wiszących dominuje tandeta.

Mam w domu zegar szafkowy wagowy Gustav Becker, ale wszędzie sobie tego nie postawię. Chciałbym np. w nowocześnie urządzonym salonie, w którym mam kino domowe, komputer, nowoczesne meble mieć też ładny zegar kwarcowy na ścianę, ale jakiś sensowny. Bo gdzie spojrzę to taki kicz, że się odechciewa wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie są stojące, nie wiszące, ale na żywo naprawdę miażdżą - miałem okazję oglądać na żywo. Mechanizmy jak i zegary w pełni wykonane w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie są stojące, nie wiszące, ale na żywo naprawdę miażdżą - miałem okazję oglądać na żywo. Mechanizmy jak i zegary w pełni wykonane w PL.

 

Masz rację, na zdjęciach wyglądają imponująco, ale ja potrzebuję ładnego wiszącego kwarca do powieszenia nad kanapą na ścianie :) Nie musi to być arcydzieło zegarmistrzostwa za 10k zł, ale niech to będzie jakaś alternatywa dla badziewia z Ikei.

Chciałem tylko zasygnalizować, że moim zdaniem na rynku są w tej dziedzinie duże braki. Na rękę mogę sobie kupić zegarek noname za 10zł, średniawki do 500zł, coś konkretniejszego za 3000 itp. Mogę przebierać w kwarcach jak w ulęgałkach, a na ścianę nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witm i pozdrawiam . Nie jest tak źle. Jest mnóstwo ciekawych propozycji, tyle że nie u nas. Proponuję pozaglądać na zachodnie strony np. Domów sprzedaży wysyłkowej. Jestem poza domkiem i pracownią ale dryndnij do mnie we środę koło południa. Tel; 882 585347 , Jan !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak ma być wiszący to Seiko robi bardzo ciekawe rzeczy - tylko nie wiem, gdzie w PL można obejrzeć i kupić.

http://www.seikoclocks.com/shop/collection/melody-in-motion/melodies-in-motion-french-horns.html

Popatrz np. na to - masz próbki video nawet - barok pełną gębą, ale są też prostsze, a solidne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki msokol19. Przeglądam sobie właśnie oferty Citizena i Seiko na zagranicznych stronach i chyba znajdę coś odpowiedniego. Taki barok to nie dla mnie, ale tak jak pisałeś są też nowoczesne formy. Ciekawi mnie jedynie czy zegarki ze sterowaniem radiowym (piszą o falach średnich) będą się synchronizowały w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w rodzinnym domu takie absolutnie proste 3-wskazówkowe Seiko na ścianie w kuchni ze sterowaniem radiowym. Synchronizuje się bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne sa zegary elektroniczne z wyswietlaczem nixie. Przy odrobinie zrecznosci, wiedzy oraz checi, samemu mozna taki wykonac. Sa tez takie do kupienia. W mojej ocenie wygladaja super.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.