Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jojoro

Użytkownik
 • Content Count

  266
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Początkujący

About jojoro

 • Birthday 10/28/1978

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Też się zdziwiłem. Po wpłacie 3 dni i zegarek mam w domu. Po prostu ekspress mikołajkowy Zdjęć nie robię bo telefonem to trochę szkoda marnować potencjał tego zegarka. Może jutro w lepszym oświetleniu. W nadgarstku mam 16cm i niestety większość standardowych pasków muszę właściwie wywalić do kosza i kupić coś na miarę. Napisałem do Pawła Dymka, możne coś mi wyrzeźbi pasującego klimatem do Arctowskiego.
 2. Ja własnie dostałem swojego białego Arctowskiego. Nie byłem zbytnio przekonany do zakupu "bo to kwarc" ale ok 800zł to nie majątek przecież. Teraz nie żałuję ani jednej złotówki. To bardzo fajny oryginalny zegarek. Na zdjęciach tego tak nie widać, ale tarcza ma bardzo ciekawą fakturę dzięki naniesieniu warstwy luminescencyjnej na zewnętrzny okrąg z indeksami. Fajna lekka tytanowa koperta, ładny grawer na deklu, sygnowana koronka... zegarek robi bardzo fajne wrażenie. Są też minusy. Wskazówka sekundnika ma chyba jakieś luzy, bo raz trafia idealnie w indeksy, potem potrafi dosłownie układać się między indeksami, żeby za chwilę znowu trafiać w nie idealnie. Wystarczy lekko potrząsnąć zegarkiem. Wydaje mi się, że to wina samego mechanizmu zegarka. Datownik w moim egzemplarzu też nie jest idealnie wyśrodkowany. Dolna część daty lekko się chowa w okienku. Takich baboli nie mam w Lorusie za 300zł, dlatego w zegarku za 800 oczekiwałem nieco lepszej jakości. No i niestety pasek jest za długi na mój nadgarstek. Nawet na ostatniej dziurce mogę go swobodnie obrócić wokół nadgarstka, a sposób jego wykonania uniemożliwia praktycznie dorobienia sobie dodatkowej dziurki.
 3. Uważam, że projekt art-deco jest wspaniały. Jeśli materiały będą wysokiej jakości i w pełni odwzorują grafikę to będzie to hit. Biorę w ciemno.
 4. Fakt, ale bardziej obawiam się tych 49mm - czy uszy nie będą wystawać poza obręb nadgarstka.
 5. Tak pytam bo szukałem czegoś w zbliżonych wymiarach i na półce u zegarmistrza leżał jedynie jakiś Lorus w prostokącie. Zgodnie ze specyfikacją miał 12mm grubości i 38mm szerokości (nie podali L2L). No i szczerze mówiąc na moim 17cm nadgarstku nie wyglądało to dobrze. Jak kawał cegły z paskiem. Dlatego w imieniu stowarzyszenia "chude łapy" proszę o zdjęcie nadgarstkowe narzeczonej
 6. Zastanawiam się tylko jak to będzie wyglądało na mniejszych nadgarstkach.
 7. Fajny kierunek obrał ten projekt. Szczerze mówiąc nie wiedziałbym na którą wersję się zdecydować. Wszystkie ładne.
 8. Zegarek wygląda fajnie, nowocześnie. Kupiłbym coś takiego. Tylko mam prośbę. Jeśli projekt przejdzie do realizacji w zbliżonej formie to niech przynajmniej 1 raz luma będzie porządna, albo nie będzie jej w ogóle. Taka niby luma z poprzednich projektów, która niby świeci przez 15 minut to szkoda kasy na to.
 9. Dokładnie mam takie samo zdanie jak ty. Tarcza emaliowana, złocenia, zdobienia itp. Chyba, że zapominamy o baroku, nazwie zegarka i lecimy po prostu w kostkę inspirowaną Cartierem. A już wersja Sport zegarka Cystersów to dla mnie śmieszny twór (oceniam same założenia, nie wygląd) Jeśli chodzi o nadruk na szkiełku to jak byłem dzieciakiem to miałem takie cudo z nadrukiem na szkiełku. Nie pamiętam co to było, ale nie wyglądało to dobrze.
 10. Muszę przyznać, że wygląda dużo lepiej niż na renderach. Niczego mu nie można zarzucić z wyjątkiem tego, że jest "zwyczajny i nudny".
 11. Dlaczego to wszystko takie smutne, ciemne i mało kontrastowe. Barok to feria kolorów, różne faktury i struktury ale nie po to aby "sobie były" ale aby inaczej załamywały światło i wzory wydawały sie jeszcze bardziej kolorowe. Dla mnie to cały czas robisz ciemny gotyk. Jak do takiej tarczy machniesz jeszcze stalową kopertę to już w ogóle kiepsko.
 12. Bardzo, ale to bardzo chciałem mieć kostkę od VC jednak wyjątkowo mi nie leży ten projekt. Po prostu nie podoba mi się. Jeszcze ta srebrna/stalowa koperta, pasek w fakturze której nie lubię, wskazówki nie graja stylistycznie z tymi indeksami IMHO. Może jak pokażą sie inne wersje kolorystyczne to zmienię zdanie.
 13. Nadal mi nie pasuje koncepcyjne srebrna koperta. Zegarek owszem zaczął wyglądać ładnie jednak stalowy i barok trochę mi się nie klei ze sobą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.